• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 32
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stoilhristov - помощник
Колега, запрятай ръкавите и започвай, ще ти кача снимки, как е свързан моя, за пускането няма никаква философия. Аз горя костилки от сини сливи, настройки 4сек. пълни, 200 сек. чака. Помпата се включва на 40 градуса, водата е на 60 градуса. Вентилатора на първа степен с клапа отдолу почти затворена. Огъня, трябва да бъде леко ускорен от нормалното горене.
нед ное 14, 2021 11:31 amstoilhristov написа:
Колега, запрятай ръкавите и започвай, ще ти кача снимки, как е свързан моя, за пускането няма никаква философия. Аз горя костилки от сини сливи, настройки 4сек. пълни, 200 сек. чака. Помпата се включва на 40 градуса, водата е на 60 градуса. Вентилатора на първа степен с клапа отдолу почти затворена. Огъня, трябва да бъде леко ускорен от нормалното горене.
Ще бъда много благодарен и за това. Има ли някъде по-подробно ръководство за контролера на котела ?
Izhdimov - помощник
Здравейте колеги! Да попитам някой горил ли е фракция антрацитни въглища 6/13мм. И какви са му впечатленията, а също и удачно ли е да се гори в такъв котел понеже поразрових тук там пише че са за чугунени котли благодаря предварително 🙂
вт ное 23, 2021 10:24 amIzhdimov написа:
Здравейте колеги! Да попитам някой горил ли е фракция антрацитни въглища 6/13мм. И какви са му впечатленията, а също и удачно ли е да се гори в такъв котел понеже поразрових тук там пише че са за чугунени котли благодаря предварително 🙂
Здравейте, имам същия котел , пробвала съм антрацитни въглища - разход 1 чувал за денонощие - горелката е чугунена, няма проблем, с пелети разхода според мен е голям. При пелети може да ползвате настройки Р1,Р2, Р3 и Р4 , но за антрацита не стават. Разбрах, че може и сдребна фракция каменни въглища, но в момента от тях няма. Ако имате въпроси тел. 0882558864
Delpi4a - специалист
вт ное 23, 2021 10:24 amIzhdimov написа:
Здравейте колеги! Да попитам някой горил ли е фракция антрацитни въглища 6/13мм. И какви са му впечатленията, а също и удачно ли е да се гори в такъв котел понеже поразрових тук там пише че са за чугунени котли благодаря предварително 🙂
За самото горене едва ли ще има проблем, въпросът по-скоро е за стенбая. Аз мисля да опитам със същата фракция ( 6-13мм ), но когато стане по-студено, когато изчакването е по-малко, за да елиминирам до минимум възможността за загасване то и. Иначе сега съм с фракция 6-20мм Донбас и с един чувал карам между 48 и 36 часа при настройки 4 -120 сек. вентилатор на 1 със затворена клапа.
zaksofon - специалист
вт ное 23, 2021 10:24 amIzhdimov написа:
Здравейте колеги! Да попитам някой горил ли е фракция антрацитни въглища 6/13мм. И какви са му впечатленията, а също и удачно ли е да се гори в такъв котел понеже поразрових тук там пише че са за чугунени котли благодаря предварително 🙂
Привет! Може да ги гориш с този котел - т.е. няма да му навредиш, проблема с антрацита обаче е, че много трудно се палят. Съответно и загасват след доста кратко време, ако котела е бил спрян от стаен термостат например. Този проблем може да се избегне ако потдържаш постоянно горене, но честно казано, не съм сигурен дали няма да загасват и тогава, след като потдържането е горене с по-малко гориво и с по-малко въздух... Не е невъзможно, но е въпрос на настройки. Аз лично пробвах и не ми се получи, защото смених управлението (контролера) с такова на Натурела, а то работи на така наречения Старт/Стоп принцип (като пелетна горелка). Успех!
ср ное 24, 2021 9:50 amzaksofon написа:
вт ное 23, 2021 10:24 amIzhdimov написа:
Здравейте колеги! Да попитам някой горил ли е фракция антрацитни въглища 6/13мм. И какви са му впечатленията, а също и удачно ли е да се гори в такъв котел понеже поразрових тук там пише че са за чугунени котли благодаря предварително 🙂
Привет! Може да ги гориш с този котел - т.е. няма да му навредиш, проблема с антрацита обаче е, че много трудно се палят. Съответно и загасват след доста кратко време, ако котела е бил спрян от стаен термостат например. Този проблем може да се избегне ако потдържаш постоянно горене, но честно казано, не съм сигурен дали няма да загасват и тогава, след като потдържането е горене с по-малко гориво и с по-малко въздух... Не е невъзможно, но е въпрос на настройки. Аз лично пробвах и не ми се получи, защото смених управлението (контролера) с такова на Натурела, а то работи на така наречения Старт/Стоп принцип (като пелетна горелка). Успех!
Здравейте, а контролера на Натурела подходящ ли е за реторната горелка и какъв ви е разхода на пелети с нея
harley davidson - специалист
Привет...!! И с Натурелското става поддържането на стен- бай.То в менюто не го предлага в голям диапазон.За целта се слага едно циклично реле за време със контактор .Единия край се свързва със захранването на котела ,а другият към ел.мотора на шнека. Правиш примерно настройки 2сек. на 40 мин. и си готов.Бачка ,не бачка котела като дойде 40-та минута то си захранва гориво за две секунди. За да работи Натурелското обаче трябва да вземе инфо от коминен датчик или светлинен. Най коректно е от светлинен.. Пробива се един отвор ф-10 пет сантиметра над горелката и там нанизваш десетина см. тръбичка от неръждавейка. В нея идеално влиза датчика. Неръждавейката е лош проводник на топлина и не се нагрява,че да стопи нещо.Работи перфектно..Да не говорим ,че вентилатора със това управление може да се модулира от 0 до 100..
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 32

Тема "Котел Emtas EK3G/S-30, мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: