• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stan4o333 - специалист
Добавих и 2 брояча с натрупване за да може да се засича изгореното количество за произволен период.
Давайте идей за още неща !!!

Прикачен файл:
Greyko.jpg
Evgeniy - майстор
Супер! :)

В новия цветен контролер информацията за разхода е за последните 4 дни, като вместо една широка, има 4 тънки колони с различен цвят. Така нагледно се прави сравнение в този час как е било последните 4 дни.

Някое GPIO може да чете DS18B20 И да се комбинира с температурния мониторинг, а някой изход може да управлява горелката като стаен термостат.

Или да направиш модулация по стайна температура, като променяш задаваната за водата, за да се вдигне или смъкне степента на горене в зависимост колко близо си до желаната в стаята.
stan4o333 - специалист
Модулация да, но мисля да е по външна температура. Поне при мен като е студено вдигам температурата на котела за сега ръчно и обратното . Графиките мога да ги направя с различен цвят за всеки ден за цяла седмица назад върху една скала.
Evgeniy - майстор
Всъщност съм се заблудил - за два дена са:
Изображение
stan4o333 - специалист
Ако си сложиш по нова версия на .NET framework ще имаш за 4 дена.
zaza73 - специалист
stan4o333 написа:
Ако си сложиш по нова версия на .NET framework ще имаш за 4 дена.
Точно така...последна версия на .NET framework
yotebote - помощник
Evgeniy написа:
Всъщност съм се заблудил - за два дена са:
Изображение
Това софта от натурела ли е и коя версия е , защото изглежда по различно от моя
Evgeniy - майстор
Това е цитат от пост на zaza73 в темата за Натурела и се отнася за новия контролер. Просто илюстрация за комбиниран разход. Не съм сигурен дали e on-line варианта с WiFi модул или директна връзка.
lamer4o333 - помощник
Софтуера портнат за Raspberry Pi с добавен разход по дни и по месеци.
Прикачен файл:
Greyko.jpg
lamer4o333 - помощник
Здравейте отново , лятото както се сещате нямх много време да си играя с мониторинга. Но от както застудя ме засърбяха ръцете и понаправих някой неща. Качих софтуера на Raspberry PI, добавих му да изчислява изгореното по дни и по месеци , добавих и функционалност за следене без да може да се пипа(това в случай че някой иска да даде достъп на другите да следят как му гори горелката и съответно при проблем да му дават съвети без да могат да променят нищо по нея ) .Ето как изглежда системата на моята горелка.
Прикачен файл:
RasPi.jpg
За да имате системата трябва да си закупите.
1. Raspberry pi 2 или 3 , кутиика за него по желание .
2. Захранване за него (става зарядно от телефон поне 2А, ако имате старо и не ви трябва) .
3. SD карта 16 GB или по-голяма клас 10 или SSD диск 32 GB или по голям.
4. Кабел USB към РС232.

Изпращате ми картата или диска , слагам ви софтуера като ми казвате точно каква е вътрешната мрежа на вашия рутер и SSID то ако искате да се връзва безжично. Слагам ви софтуера връщам ви картата или диска връзвате всичко към горелката и ето имате си web monitoring.
Препоръчвам да си взимате SSD диск , защото при тестовете които правихме при мен и при приятели се установи че SD картите са много нестабилни и при няколко отпадания на захранването докато системата работи се поврежда файловата система , при SSD дисковете не е така. Пробвана е системата и със механичен твърд диск от лаптоп и работи но там е специфично че трябва да си закупите кабел USB към HDD със външно захранване, защото Raspberry -то не може за захрани механичен диск самостоятелно. Някой ако има изостанал непотребен такъв диск от стар лаптоп е вариант.

Няма да ви пускам линкове от къде да си закупите тези неща по обясними причини. Мисля че всеки от вас може да ползва гугъл и да си намери. Могат да се намерят в България от доста места и на различни цени.


Накрая пускам ви линк към моята система, която работи 24 непрекъснато ако някой иска да погледне реално за какво става въпрос.


http://stanimir.simnet.tv:8090/guest/



Приемам мнения и критики всякакви !!!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Температурен мониторинг GREYKO RB (NPBC)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: