• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
stan4o333 написа:
Сега ще опитам да обясня на български :? . За сега ще сложа програмата на няколко приятели , които също имат такава горелка за да се тества за грешки. Инсталацията става по следния начин , те си взимат въпросното мини компютърче https://www.raspberrypi.org/products/ra ... 3-model-b/ дават ми го и аз им го инсталирам слагам му програмата , единственото което трябва да направят те е да свържат кабела на въпросното устройство с горелката след което ми дават достъп до техния домашен рутер през Team Viewer за да пренасоча портовете към въпросното устройство за да се вижда отвсякъде през интернет. От там нататък през телефон или през компютър, кой както иска , се прави връзка с въпросното устройство и си наблюдава " управлява горелката ".
Супер :prayer: само не видях от къде може да се закупи въпросното устроиство и ако има нужда от още горелки за тестване се обаждаи лошото е че сезона приключва.Вече видях че то не било скъпо значи чакаме оферти че то безплатен обяд няма.
stan4o333 - специалист
На този етап първо искам да го сложа на колеги и приятели за да съм сигурен че ще работи коректно и ако има проблеми да се се поправят навреме преди да го дам на други които ще направят инвестицията да си закупят Raspbery PI, защото колкото и да не е скъпо не си заслужава да взимаш нещо, което не ти върши работа в последствие. А и има още доста неща които съм намислил да му допълня като функционалност, като и приемам всякакви идеи от вас. За софтуера ,няма да искам нищо в замяна, не ми коства нищо направата му , правя го само за собствен кеф.
Zoro5 - специалист
stan4o333 написа:
На мен така ми е по удобно като погледна от ляво да виждам най-новите данни. Не е проблем да се обърнат ...
По-добре ги обърни овреме,защото в цялата техническа литература t0 е в ляво и нараства надясно. Дори и на теб да ти е удобно така , като вземе да я разпространяваш програмата към други хора, ще се получат недоразумения. Все пак по графиките се заглеждат основно "техничари".
Вместо към компютър не може ли да се "изпрати" в ефира към телевизор? Така докато си гледам мача , да превключвам канала с котела за да хвърлям по едно око. :)
stan4o333 - специалист
Ще го направя на бутон. Ляво Дясно. Ако телевизора ти е смарт няма проблем . :partyman:
maistora1965 - специалист
stan4o333 написа:
На този етап първо искам да го сложа на колеги и приятели за да съм сигурен че ще работи коректно и ако има проблеми да се се поправят навреме преди да го дам на други които ще направят инвестицията да си закупят Raspbery PI, защото колкото и да не е скъпо не си заслужава да взимаш нещо, което не ти върши работа в последствие. А и има още доста неща които съм намислил да му допълня като функционалност, като и приемам всякакви идеи от вас. За софтуера ,няма да искам нищо в замяна, не ми коства нищо направата му , правя го само за собствен кеф.
Браво за всичко значи все пак има ХОРА остава да чакаме :supz: Ако четат модераторите тази тема трябва да отиде Горе до температурен мониторинг че после много ще я търсят и ще е трудна за намиране.
Evgeniy - майстор
Ами сигирно вече си го предвидил... но някое GPIO може да чете DS18B20 I да се комбинира с температурния мониторинг, а някой изход може да управлява горелката като стаен термостат.
maistora1965 - специалист
Нещо темата заглъхна а трябва да е актуална някакво развитие :?:
AviRad - напреднал
Ами то си трябва време все пак :) Браво на колегата, супер се получава при него :thumbs:
Аз лично в момента проучвам какъв би бил най-универсалния вариант за да не го пиша отделно за всяка операционна система. Преглеждам варианти за Java, Python, PHP, .NET Core и др., които да покрият като за начало Windows, Linux и Raspberry Pi.
stan4o333 - специалист
Малко Face-change.
Прикачен файл:
Greyko.jpg
maistora1965 - специалист
stan4o333 написа:
Малко Face-change.
Прикачен файл:
Greyko.jpg
вече сме на европейско ниво =D>
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

Тема "Температурен мониторинг GREYKO RB (NPBC)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: