• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
AviRad - напреднал
Понеже в предния пост не се споменава за приложение, а имаше само линк към страница, за това не съм те разбрал точно. Изглежда много добре наистина! =D>

Проследих пак при мен как се променят секундите, които показва програмката на Натурела и Total Feed се сменя точно със стойността, която се връща в предпоследния байт. Аз не съм въвел нищо за Feeder Capacity и може би от там идва разликата. Ще се гледа още значи.
stan4o333 - специалист
Аз грешно се изразих, секундите са така както казваш наистина. Имах в предвид как се смята в изразходено количество в КГ. Например слагам FeederCapacity 100 , това означава че за 1 час гори 100 кг. 1 час има 3600 сек. 100 кг делено на 3600 е 0.02777777 или 0.028 Кг (закръглено) за секунда. Т.е FeederCapacity / 3600 * стойността на върнатите секунди = точното изразходено количество.
stan4o333 - специалист
Вече смятам и разхода :)
Прикачен файл:
new.jpg
stan4o333 - специалист
Имам си и оставащо количество в Бункера .
Прикачен файл:
grayko.jpg
gnt69 - майстор
Браво много хубаво. Ако трябва тест насреща съм. :supz: :supz: :supz: :partyman:

На каква операционна система върви.
Zoro5 - специалист
Обичайно времето на графиките "тече" отляво-надясно! Стори ми се странно как водата се загрява без да има пламък , а то датите вървели наобратно.
stan4o333 - специалист
На мен така ми е по удобно като погледна от ляво да виждам най-новите данни. Не е проблем да се обърнат .
Сървъра върви на линукс с apache и mysql . Сървър може да бъде всяко устройство с инсталиран линукс ( raspberry pi например ) , премахва се нуждата да се слага комп или лаптоп до горелката. За които не знае raspbery pi е голямо колкото цигарена кутия и може да се свърже с домашния рутер посредством кабел или безжично а към горелката посредством usb/rs232 кабел или направо rs232/rs232 кабел. После всички устройства на които може да си видите пощата в абв.бг (т.е имат web browser) могат да се свързват и да управляват горелката.
gnt69 - майстор
stan4o333 написа:
На мен така ми е по удобно като погледна от ляво да виждам най-новите данни. Не е проблем да се обърнат .
Сървъра върви на линукс с apache и mysql . Сървър може да бъде всяко устройство с инсталиран линукс ( raspberry pi например ) , премахва се нуждата да се слага комп или лаптоп до горелката. За които не знае raspbery pi е голямо колкото цигарена кутия и може да се свърже с домашния рутер посредством кабел или безжично а към горелката посредством usb/rs232 кабел или направо rs232/rs232 кабел. После всички устройства на които може да си видите пощата в абв.бг (т.е имат web browser) могат да се свързват и да управляват горелката.
Пак спря да говориш на български. Ние повечето тук сме едни потребители на Windows и за мене лично ми представляваше огромна трудност да свържа горелката с лаптоп. Иначе евалла за усилията и програмата много добре изглежда. :supz: :prayer: :prayer: :prayer: :partyman:
stan4o333 - специалист
Сега ще опитам да обясня на български :? . За сега ще сложа програмата на няколко приятели , които също имат такава горелка за да се тества за грешки. Инсталацията става по следния начин , те си взимат въпросното мини компютърче https://www.raspberrypi.org/products/ra ... 3-model-b/ дават ми го и аз им го инсталирам слагам му програмата , единственото което трябва да направят те е да свържат кабела на въпросното устройство с горелката след което ми дават достъп до техния домашен рутер през Team Viewer за да пренасоча портовете към въпросното устройство за да се вижда отвсякъде през интернет. От там нататък през телефон или през компютър, кой както иска , се прави връзка с въпросното устройство и си наблюдава " управлява горелката ".
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема "Температурен мониторинг GREYKO RB (NPBC)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: