• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stan4o333 - специалист
Устройството което комуникира с горелката трабва да е някакъв вид ПЦ което да има Web сървър. А пък когато това условие е изпълнено ще може да се управлява от всяко устройство което има Web Browser дори и телевизор.


Няма да има нужда от отделно приложение за андроид.
an1id - напреднал
Здравейте, колеги
Не съм .NET програмист, но идеята да се пише на .NET и да се пусне на Android или на линукс на Raspberry Pi изисква емулатор като MONO. Tова изразходва доста ресурси, плюс това е частично ограничено за пълната функционалност на компонентите в .NET. Варианта за емулиране на Windows също не е приемлив.
Няма ли да е по-рационално да се напише на платформено независим език , примерно JAVA ?

Поздрави !
stan4o333 - специалист
Тпва ми беше идеята да се пише на php примерно което също е платформено независимо и бих казал по леко за да се пусне на arduino или radpbery pi .
an1id - напреднал
stan4o333 написа:
Тпва ми беше идеята да се пише на php примерно което също е платформено независимо и бих казал по леко за да се пусне на arduino или radpbery pi .
Не съм толкова вещ в програмирането на COM но си спомням, че PHP няма толкова добра COM поддръжка, освен PHP Direct IO. То може ли да осигури нужната функционалност за това?
stan4o333 - специалист
Не пречи да се пробва !!!
stan4o333 - специалист
Забелязах че чек сумата не се изчислява както е показал колегата.


0x5A 0x5A 0x1D 0x16 0x14 0x13 0x09 0x2C 0x1A 0x07 0x1E 0x09 0x09 0x13 0x0B 0x0C 0x0D 0x0E 0x0F 0x47 0x44 0x3A 0x93 0xC2 0x1D 0x16 0x45 0x1A 0x19 0x1A 0x1B 0x67


сумата на датата в горния стринг е 0x2Е

0x2Е XOR 0xFF = D1 което е ! 0x67

Намерих алгоритъм, който изчислява правилно чексумата ( тествах го на 100 пакета ) но НЕ СЪМ сигурен до колко е правилен и че ще работи в всички случаи , затова няма да го публикувам тук за да не се подведе някой и го вземе за чиста монета.

Ако някой реши да пише програма и запъне ще му дам моя алгоритъм на Лични.
stan4o333 - специалист
СТАТУС на ГОРЕЛКАТА 13 Byte .
0x10- IGNITION1
0x11 - IGNITION2
0x12 - UNFOLDING
0x13 - BURNING
0x14 - EXTINCTION
0x0A - IDLE
0x0B - FanCleaning
0x0C - CLEANER
0x0D - Wait
0x0E - Loading
0x0F - HEATING



СТЕПЕНИ на ГОРЕЛКАТА 27 Byte управлява се само от последните 4 бита. Първите 4 са винаги 0001



0001 - Съспенд 9
1010 - Първа А
1011 - Втора B
1100 - Трета C
stan4o333 - специалист
STATE: 11 Byte

0x08 - STANDBY
0x09 - AUTO
0x0A -Timer ( тук има особенност че когато мине в този режим трябва да се вземе и времето )

STATE: 12 Byte

0x09 - CH Priority
0x0A -DHW Priority
0x0B - ParralelPumps
0x0C - Summer Mode
AviRad - напреднал
Еха, не съм проверявал форума от няколко дни и гледай колко информация се появила :)
Ще прегледам новите неща и ще попълня документацията, както и ще обновя unit test-овете на приложението.
Забелязах че чек сумата не се изчислява както е показал колегата.
Данните върху които смяташ чексумата преди или след 'нормализирането' им е? Имам предвид изваждането на позицията от стойността на съответната позиция. Имайте предвид, че стойността на самата чексума също е увеличена със стойността на позицията й. В .NET приложението съм сложил unit test-ве, където сметките са тествани и работят.
0xXX - 1 byte - checksum - смята се сумата на всички данни след хедъра и след това XOR 0xFF
трябва да се смени на
0xXX - 1 byte - checksum - смята се сумата на всички данни след хедъра, след това XOR 0xFF и накрая към получената стойност се прибавя отместването
, но по някаква причина вече не мога да редактирам първия си пост в началото на страницата :(

Колкото до междуплатформената независимост, абсолютно нищо няма да попречи да го напишем за всякакви платформи, стига преди това да имаме ясна представа какви данни вървят при комуникацията.
Използвам .net като начало, защото ми е максимално лесно и бързо за разработка.
WebServer + PHP backend ще е почти задължителен като част от крайния вариант.
stan4o333 - специалист
Не можах да я докарам по нито един от начините. Но си направих друг алгоритъм който я смята коректно. Сглобих една програмка дето отговаря вместо горелката към софтуера на НАТУРЕЛА за да не карам моята горелка да си променя режимите а и става много по-бързо без да чакам да се промени нещо реално от истинската горелка. Така променям стойностите на данните все едно е реалната горелка и ги подавам към оригиналния софтуер на НАТУРЕЛА, който си показва какво всъщност се променя. Използвам програмата com0com http://com0com.sourceforge.net/ за да емулирам 2 ком порта, като към единия връзвам моята програма а към другия оригиналния софт на НАТУРЕЛА и почвам да му подавам данни ( все едно горелката го прави ) . Прикачил съм файла ако някой иска да тества.

Прикачен файл

BoilerCom.rar
(351.38 KиБ) Свален 844 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Температурен мониторинг GREYKO RB (NPBC)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: