• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
frizera - напреднал
Имам две въпросчета: Относно оставащото количество в бункера, има ли параметър чрез който се указва, че бункера е зареден току-що? А втория е свързан с избора на MicroSD карта. Каква е най подходяща ( като марка, клас и т.н.)? Прочетох че се препоръчва SSD, но смятам че в моя случай няма да е необходим, тъй като горелката и рутера съвсем скоро ще бъдат подсигурени чрез UPS.

П.п. Възникнаха още питанки: Каква периферия е необходимо да се добави към Raspberry-то, датчици, радиатор за охлаждане? :?
AviRad - напреднал
uho написа:
Колеги, а това може ли да се използва и за камината на Грейко?
Аз лично нямам познат с такава за да видя какво е управлението. Може ли малко повече информация - има ли сериен порт на платката, може ли да се управлява с програмката на Натурела NPBC-V3M? Ако имаш някакви снимки на платката също ще е от полза.
lamer4o333 - помощник
frizera написа:
Имам две въпросчета: Относно оставащото количество в бункера, има ли параметър чрез който се указва, че бункера е зареден току-що? А втория е свързан с избора на MicroSD карта. Каква е най подходяща ( като марка, клас и т.н.)? Прочетох че се препоръчва SSD, но смятам че в моя случай няма да е необходим, тъй като горелката и рутера съвсем скоро ще бъдат подсигурени чрез UPS.

П.п. Възникнаха още питанки: Каква периферия е необходимо да се добави към Raspberry-то, датчици, радиатор за охлаждане? :?


Ако сте погледнали screenshot-овете от предишните ми постове има бутон ( Напълних бункера ) , както и други функционални бутони, които ги няма за акаунт guest до който съм ви предоставил достъп. За най подходяща карта предлагат SanDisk Ultimate class 10 но има и доста други в нета има доста ревюта. Колкото до периферия не е необходима никаква допълнителна освен USB2RS232 , всичката информация се чете директно от горелката. Моето распбери е без охлаждане и дъжи ололо 52 градуса , натоварването на процесора е 25 % max.
stakoz - специалист
AviRad написа:
uho написа:
Колеги, а това може ли да се използва и за камината на Грейко?
Аз лично нямам познат с такава за да видя какво е управлението. Може ли малко повече информация - има ли сериен порт на платката, може ли да се управлява с програмката на Натурела NPBC-V3M? Ако имаш някакви снимки на платката също ще е от полза.
Мисля, че е това: http://www.naturela-bg.com/files/NPBC-V ... 3_0_BG.pdf
+
Към контролера може да бъде вграден NRM-W3 WiFi модул, служещ за дистанционно наблюдение и контрол на горелката през системата на Натурела- "Naturela Smart home“.
+

Стандартен кит с NPBC-V3C-1 съдържа следното:
• „Изпълнителен модул“ в комплект с 5 изолиращи пластмасови дистанционни колонки за монтаж към ламарина;
• “Контролен модул“ в пластмасова кутия с лицев панел с лого Naturela;
• Кабел за връзка между Изпълнителен и Контролен модул с дължина 1 м;
• NTC температурен сензор в метална капсула с кабел 0.5 м, предназначен за измерване на температурата на бойлера за БГВ;
• NTC температурен сензор в метална капсула с високо температурен силиконов кабел 2 м, предназначен за измерване на температурата в котела;
• Фотосензор Siemens QRB1A-A070B70A с фланец за монтаж;
Цените са както следва:

Кит с контролер NPBC-V3C-1 - 210,00 лв с ДДС
Високотемпературен сензор тип pt100 за измерване на температурата на изгорелите газове – 24,00 лв с ДДС
WiFi модул NRM-W3 , за свързване със системата за дистанционен мониторинг и управление през Интернет - "Naturela Smarthome". - 84 лв. С ДДС
+

имат също и апп за андроид (предполагам и за иос) в стора
frizera - напреднал
lamer4o333 написа:
frizera написа:
Имам две въпросчета: Относно оставащото количество в бункера, има ли параметър чрез който се указва, че бункера е зареден току-що? А втория е свързан с избора на MicroSD карта. Каква е най подходяща ( като марка, клас и т.н.)? Прочетох че се препоръчва SSD, но смятам че в моя случай няма да е необходим, тъй като горелката и рутера съвсем скоро ще бъдат подсигурени чрез UPS.

П.п. Възникнаха още питанки: Каква периферия е необходимо да се добави към Raspberry-то, датчици, радиатор за охлаждане? :?


Ако сте погледнали screenshot-овете от предишните ми постове има бутон ( Напълних бункера ) , както и други функционални бутони, които ги няма за акаунт guest до който съм ви предоставил достъп. За най подходяща карта предлагат SanDisk Ultimate class 10 но има и доста други в нета има доста ревюта. Колкото до периферия не е необходима никаква допълнителна освен USB2RS232 , всичката информация се чете директно от горелката. Моето распбери е без охлаждане и дъжи ололо 52 градуса , натоварването на процесора е 25 % max.
Гледах, :shocked: гледах но какво съм видял е друг въпрос .....:rolleyes: :prost: Сега вече съм наясно с крайния резултат. Благодаря за разясненията!
П.п. От къде да се снабдя с правилния RS232/USB кабел?
uho - специалист
AviRad написа:
...Ако имаш някакви снимки на платката също ще е от полза.
Сериен порт - няма, има място на платката, но не е запоен. Има USB на допълнителния модул, но не съм го пробвал как се разбира с програмката на Натурела. От къде мога да я сваля да пробвам?
Снимки ще мога да кача в събота.
stakoz написа:
Мисля, че е това: http://www.naturela-bg.com/files/NPBC-V ... 3_0_BG.pdf
....
• Фотосензор Siemens QRB1A-A070B70A с фланец за монтаж;
...
имат също и апп за андроид (предполагам и за иос) в стора
Версията на контролера е NPBC-V3C-G2
Фотосензор няма, работи по температура на димните газове.
Апп има, никак не е лош - но минава през облака на Натурела. Реално можеш да управляваш всичко, с изключение на зареждането с пелети :lol: . Но примерно тези дни Натурела имаха някакъв проблем и на моменти не успявах да се свържа....
Evgeniy - майстор
uho написа:
Сериен порт - няма, има място на платката, но не е запоен.
Ако има всичко на платката, но без чипа UART-->RS232, може да се пробва директно връзка с Rx;Tx на TTL ниво от расберито:

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (33.71 KиБ) Видяна 2181 пъти
stakoz - специалист
uho написа:
AviRad написа:
...Ако имаш някакви снимки на платката също ще е от полза.
Сериен порт - няма, има място на платката, но не е запоен. Има USB на допълнителния модул, но не съм го пробвал как се разбира с програмката на Натурела. От къде мога да я сваля да пробвам?
Снимки ще мога да кача в събота.
stakoz написа:
Мисля, че е това: http://www.naturela-bg.com/files/NPBC-V ... 3_0_BG.pdf
....
• Фотосензор Siemens QRB1A-A070B70A с фланец за монтаж;
...
съжалявам, ако съм объркал зя камината.
това горе в линка е по-новия контролер на Натурела, който може да се сложи на горелка РБ-20 (като моята от по-старите, в момента с фърмуеър 1.5/1.3) и да се използва новия мониторинг през Смарт Хоум апп-а на Натурела.
Единствено, тъй-като контролера е универсален (а не специфичен за грейко) , ще отпадне следенето на оптодвойката за препълване pellet jam.
Ъпгрейда т.е. закупуването на джаджите + нов тип сензор темп. на котела и т.н. идва общо към 300-400 лв...
andy_forresite - майстор
Доколкото си спомням 210+84=294 лв плюс доставка. А как изглежда екрана на смарт хоум приложението с логнат потребител :? Може ли снимка?
bedamusa - специалист
andy_forresite написа:
Доколкото си спомням 210+84=294 лв плюс доставка. А как изглежда екрана на смарт хоум приложението с логнат потребител :? Може ли снимка?
Мисля, че актуалната снимка е на 7-ма страница
lamer4o333 написа:
Софтуера портнат за Raspberry Pi с добавен разход по дни и по месеци.
Прикачен файл:
Greyko.jpg
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Температурен мониторинг GREYKO RB (NPBC)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: