• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
roland - специалист
Не съм доволен. Следващият път ще си купя клас А1. Сегашните правят шлака, когато засиля печката.
daniel.trifonov - специалист
До момента малко над 2 тона пелети, почти всичките са НатурПан. Отоплава се това.
80квадрата къща пвц5 изолация6 бойлер80 разход за8денонощия 10чувала 22-23гр.
kalin72 - майстор
вт мар 12, 2019 1:36 pmalex_simona написа:
Най-добрите широколистни пелети за област Габрово.Много сме доволни, бавно ни горят , отделят повече топлина от иглолистните и не запушват горелката и тръбите със смола, както при иглолистните. Ето го номера, ако някой иска да си вземе : 0894 37 97 37
Не, не искаме :) Иглолистните запушват тръбите само на тези, които не са запознати какво е пелет и има ли почва у нас и у вас :)
Здравейте и от мен, нов съм във форума и пиша за пръв път. От Август 2019 съм собственик на ритиум 20. Едва преди 3 седмици успях да я инсталирам към вече наличната ми система, която се захранваше от камина на дърва. Сега е топло и я паля само вече, защото имам малко дете и бременна жена, а и температурите вечер спадат до към 5,6 градуса. В къщи не е идвал инсталатор, сам си я свързах и само по телефона с човека понаредихме настройките. Каминката запали, вдигна си 60 градуса и влезе в модулация може би около 40 минути след запалване. След това почти не качва на горни степени. С един чувал пелети 15 кг при тази температура 5, 6 градуса гори около 14,15 часа. Отоплявам два етажа от къща общо 140 м2. с панелни радиатори 2бр 1200/600 тип 22, 1бр. 1400/600 тип 22, 1бр. 1600/600 тип 22 и 1 бр 1600/600 тип 33. Към системата имам лира в горната баня и бойлер със серпентина 80 л. Изключително съм доволен за сега. Оставам на линия за допълнителни коментари. Очаквам и други собственици да се включат. Поздрави и Благодаря. Пропуснах да спомена, че къщата е санирана с 10 см изолация, има и перлитна замазка на пода на 2-я етаж. Дограмата не е кой знае какво но е ПВЦ, може би на около 8-9 години.
ср ное 06, 2019 1:11 pmdr_bonev написа:
Здравейте и от мен, нов съм във форума и пиша за пръв път. От Август 2019 съм собственик на ритиум 20. Едва преди 3 седмици успях да я инсталирам към вече наличната ми система, която се захранваше от камина на дърва. Сега е топло и я паля само вече, защото имам малко дете и бременна жена, а и температурите вечер спадат до към 5,6 градуса. В къщи не е идвал инсталатор, сам си я свързах и само по телефона с човека понаредихме настройките. Каминката запали, вдигна си 60 градуса и влезе в модулация може би около 40 минути след запалване. След това почти не качва на горни степени. С един чувал пелети 15 кг при тази температура 5, 6 градуса гори около 14,15 часа. Отоплявам два етажа от къща общо 140 м2. с панелни радиатори 2бр 1200/600 тип 22, 1бр. 1400/600 тип 22, 1бр. 1600/600 тип 22 и 1 бр 1600/600 тип 33. Към системата имам лира в горната баня и бойлер със серпентина 80 л. Изключително съм доволен за сега. Оставам на линия за допълнителни коментари. Очаквам и други собственици да се включат. Поздрави и Благодаря. Пропуснах да спомена, че къщата е санирана с 10 см изолация, има и перлитна замазка на пода на 2-я етаж. Дограмата не е кой знае какво но е ПВЦ, може би на около 8-9 години.
Освен миньор си и лъжец. Копи-пейста го доказва.
Аз нямам бременна жена, но бих искал да ощастливя някоя.
Какво по точно очакваш да се коментира?
Според мен си повече от перфектен, освен че самохвалството не се толерира, според някои етични норми.
raduloff - напреднал
ср ное 06, 2019 1:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср ное 06, 2019 1:11 pmdr_bonev написа:
Освен миньор си и лъжец. Копи-пейста го доказва.
Аз нямам бременна жена, но бих искал да ощастливя някоя.
Какво по точно очакваш да се коментира?
Според мен си повече от перфектен, освен че самохвалството не се толерира, според някои етични норми.
:supz:
bmahob - специалист
Два етажа с обща площ 140м2 с 5 радиатора и такъв разход :shock: И после почват теми УЖАС ОГРОМЕН РАЗХОД харчи ми 1,5кг на час :drinkers:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Тема САМО за разход на пелети !" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: