• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
И накрая заебаваш еднаквия дебит и си ги донастройваш да ти е комфортно в стаите :wink: . Щото са с различни загуби и различни нужди.
filmatoplo - майстор
:) Не навсякъде има дебитомери в инсталациите където съм монтирал подово -не всеки иска да си ги позволи ,сега поевтиняха та ги поставям по често :wink: Та там където няма дебитомери -баланс ако е необходим се прави от кранчетата на колектора за всеки кръг -почти не се е налагало защото спазвам точно метражите на кръговете да са еднакви и помпите са подбрани правилно ,не е имало различно топлещи зони :wink: .
шоп - майстор
ср яну 16, 2019 2:47 pmfilmatoplo написа:
:) Не навсякъде има дебитомери в инсталациите където съм монтирал подово -не всеки иска да си ги позволи ,сега поевтиняха та ги поставям по често :wink: Та там където няма дебитомери -баланс ако е необходим се прави от кранчетата на колектора за всеки кръг -почти не се е налагало защото спазвам точно метражите на кръговете да са еднакви и помпите са подбрани правилно ,не е имало различно топлещи зони :wink: .
+1

Разделете си едно 200м топче тръба на 3 полета по 66.6 метра и си свиркайте. Не давайте излишни пари за готови колектори и дебитомери. Още по-добре на 4 полета по 50 метра. Така ще икономисате и от по-скъпа и по-апетитна от към ток цирк. помпа.
Колектор събран от ППР фитинги за 20-30 лв върши същата работа като колектор с дебитомери с цена 200-300 лева. За който се чувста несигурен или иска да изолира дадени помещения, може да добави и по една кранче за всяка линия.
Все пак това е форум направи си сам, а не набутай се сам с най-скъпото + плати и за монтаж:-)
Със здраве!
puluks - специалист
Мерси на всички
То така се получи ,не съм ограничил майсторчето в нищо ,подложки за подово тръба каквато каже кранове месинг колектори ,задвижики казах му само искам да стане като хората ,пускаме и не се занимавам повече .Ама не си плюх в пазвата ,ся съм целият в пропилен гликол и си свиркам с половин уста .
Живи здрави ,ако трябва помпа на всеки кръг ще има но ще тръгне :x
По същество ,какво забелязах ,оставих само единият кръг да превърти ,най дългият, помпите на макс изкл радиаторите направо от кранчетата
И хоп котела изкл след малко ,пипам връщашата на кръга хладничка пипам вращата на котела топла ,пипам студената на трипътният винтил и тя топла .Има ли шанс този тръпътен
1. Да не става за подово
2.Да е блокирал
3. Да има малък дебит и дефакто до подовото не стига затоплена вода след като пропуска част от топлата през студеният вход
Като правя уговорката ,че колектора на връщащата от подовото си е студен
giacomini r156 ето модела
Ако някой отдели време за малко помощ ще съм благодарен :?:
andy_forresite - майстор
Смесителният вентил има ли термоглава? Може да има и други без, не зная. Щракни една снимка на "подвързията" му.
https://static.giacomini.com/giacomini. ... R156-2.pdf
Настройката е упомената, а размерът има значение.
puluks - специалист
Tака е Трифоне ,моят е на един цол и вдруги ден ще го сменят,че нещо ....
Просто си минава топла вода през студеният вход дето трябва да връща от подовото и действа като бай пас
Живи здрави до лятото ще се стопли :partyman:

Лека вечер и благодаря
puluks - специалист
https://es.giacomini.com/productos/r156
Анди ,това е моят пише ,че е за санитарни инсталации и уж трябвало да сме спестяли с него ,....без коментар
ср яну 16, 2019 10:23 pmpuluks написа:
...
.
Ти, колега, с твоят проблем, защо скачаш от тема в тема?
Цитирам Лазар Ганев, от друга тема, по повод твоят проблем:

"Кой проектира и изгради инсталацията? Това, което сте сътворили е ... нямам думи! Май наистина ще трябва ракия - няма значение дали от радост или мъка :drinkers:"

Ти тогава писа, че системата ти е супер. Погледнах и схемата, дето я даде за коментар.
Там не се вижда другата помпа, а как работят двете??? Кой ги синхронизира, как са настроени, кой ги управлява?
Мисля че Лазар с право се е усъмнил.
puluks - специалист
Трифоне системата я сложиха от един магазин дето продават арматура за топло и ВиК инсталации препоръчаха ми ги а и бях на зор котела си го сложиха от Световни Нови Технологии там не ме бъркаше време и т.н.
Сега ще идват да преправят и това е
Нали ти обясних едната помпа е тази на котела има колектор за радиатори два на брой след него трипътен винтил помпа и колектор за подово това е
Като нагрее котела и подаде към подовото винтила пропуска през студеният вход обратно към котела и подовото остава без дебит така си мисля поне защото колектора му е студен а връщащата на котела си е топла и той си спира реално работи само малкият кръг на подовото който е най къс и така
Живи здрави другото ще се нареди
Лек ден
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "проблем с подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: