• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sergi написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Ами включи на 3та степен помпата и затвори кранчетата на късия и средния кръг, абезвъсдушавай, после така с другите кръгове и накрая, остави помпата на 2ра степен, а радиаторната на 1ва.
а каква е последователността при обезвъздушаването....
Включи на 3та степен помпата и затвори кранчетата на късия и средния кръг, абезвъсдушавай, като развиеш капачката на обезвъздушителя, изчакай 10 минути и повтори това с останалите кръгове!
Провери нивото в разширителния съд преди това!
filmatoplo - майстор
Аз обезвъздушавам или с течността от инсталацията ,или си имам напорна помпа .Кръг по кръг .
sergi - специалист
olelemaiko написа:
за тодор каза лазар.двете помпи работат на различни степени.тетките са близо.помпата на радиаторите надвива тази на подовото.няма баланс.
ок

как да процедирам нататьк
sergi - специалист
filmatoplo написа:
Аз обезвъздушавам или с течността от инсталацията ,или си имам напорна помпа .Кръг по кръг .
е , но ти си в час.....
аз съм съвсем неук в областта
olelemaiko - специалист
да идва тодор. то тъи как да стане.един термометър няма там.
Бат Диди - специалист
lov написа:
ESPACE написа:
Абе хабете се вие да пишете, явно на собственика му е през оная работа дърпа или тика тая помпа в правилната или грешната посока :).

Опа, има ъпдейт в темата със снимки. Дърпа си помпата и посоката е правилна. Въртяна е.
Lov, не мисля че проблема е в осезателя. Има някакъв проблем в серпентината. Ако премести осезателя ще вкара вода с висока температура в пода.
" При така сложен осезател задаваш какво влиза в пода ама не знаеш реално каква му е температурата. За това се мери на изхода от подовото."


Младеж вижда се упорит си, обаче недей повече да го караш човека да си мести осезатела на вентила,че ако си напука тръбите или замазката или каквото е върху тръбите, ти едва ли ще му го оправиш. Аз не знам тук има овк корифей, за мен е възмутително да не вземат отношение по въпроса и да направят забележка. Все пак форума е да си помагаме .... поне аз така го разбирам.
Към автора на темата Лазар ти каза, че човека знае какво прави по-добре го изчакай....... аааа и дано този Тодор не ти чете темата че ..... :проба:
sergi - специалист
Бат Диди написа:
lov написа:
ESPACE написа:
Абе хабете се вие да пишете, явно на собственика му е през оная работа дърпа или тика тая помпа в правилната или грешната посока :).

Опа, има ъпдейт в темата със снимки. Дърпа си помпата и посоката е правилна. Въртяна е.
Lov, не мисля че проблема е в осезателя. Има някакъв проблем в серпентината. Ако премести осезателя ще вкара вода с висока температура в пода.
" При така сложен осезател задаваш какво влиза в пода ама не знаеш реално каква му е температурата. За това се мери на изхода от подовото."


Младеж вижда се упорит си, обаче недей повече да го караш човека да си мести осезатела на вентила,че ако си напука тръбите или замазката или каквото е върху тръбите, ти едва ли ще му го оправиш. Аз не знам тук има овк корифей, за мен е възмутително да не вземат отношение по въпроса и да направят забележка. Все пак форума е да си помагаме .... поне аз така го разбирам.
Към автора на темата Лазар ти каза, че човека знае какво прави по-добре го изчакай....... аааа и дано този Тодор не ти чете темата че ..... :проба:
нищо не съм казал....напротив!
от всичко което е направил, само тук има проблем....

единствено с посещението е труден.....
нямам избор, ще го чакам
Бат Диди - специалист
sergi написа:
Бат Диди написа:
lov написа:
" При така сложен осезател задаваш какво влиза в пода ама не знаеш реално каква му е температурата. За това се мери на изхода от подовото."


Младеж вижда се упорит си, обаче недей повече да го караш човека да си мести осезатела на вентила,че ако си напука тръбите или замазката или каквото е върху тръбите, ти едва ли ще му го оправиш. Аз не знам тук има овк корифей, за мен е възмутително да не вземат отношение по въпроса и да направят забележка. Все пак форума е да си помагаме .... поне аз така го разбирам.
Към автора на темата Лазар ти каза, че човека знае какво прави по-добре го изчакай....... аааа и дано този Тодор не ти чете темата че ..... :проба:
нищо не съм казал....напротив!
от всичко което е направил, само тук има проблем....

единствено с посещението е труден.....

нямам избор, ще го чакам

Така е . Аз не казвам че ти си казал нещо, даже напротив много си сдържан. Ама ние другите. Всеки Майстор малко или много се възгордява в даден момент и като му докриви, че клиента мрънка един ще ти сложи шапка друг ще ти мълчи като темерут когато го питаш нещо трети ще ти скочи жената, а бе майстори все ще намери начин да ти го :проба:
Майтап да става.
Успех.
lov - майстор
Бат Диди написа:
Младеж вижда се упорит си, обаче недей повече да го караш човека да си мести осезатела на вентила,че ако си напука тръбите или замазката или каквото е върху тръбите, ти едва ли ще му го оправиш. Аз не знам тук има овк корифей, за мен е възмутително да не вземат отношение по въпроса и да направят забележка. Все пак форума е да си помагаме .... поне аз така го разбирам.
Към автора на темата Лазар ти каза, че човека знае какво прави по-добре го изчакай....... аааа и дано този Тодор не ти чете темата че ..... :проба:
За младежа мой да изкараш яка почерпка. :lol: Ма за подовите не ми давай акъл как ще си стопи тръбите напука плочките. Сигурно съм намотал повече тръба от колкото ти си виждал някога на купчина. Пък моите си топлят и нямам грижа а пукнати плочки пък още също нямам. Има тука един колега дето ми е откраднал подписа. :) А той е в същия стил. ''Нещо което предлагам значи съм го правил преди и пробвал''.
Схемата му е доста компрометирана и регулирането ще се прави на магия, заради някаква си мижава икономия. Та да му е жив и здрав майстора и да чете темата.
Дето се казва в бара има надпис ''Не стреляйте по пианиста той толкова си може.'' :)
Hoвoceлckи - майстор
Бат Диди написа:
по-добре го изчакай....... аааа и дано този Тодор не ти чете темата че ..... :проба:
... в даден момент и като му докриви, че клиента мрънка ...
Представям си, че електротехник ти е вързал така инсталацията, че навсякъде те бие ток. Ти обаче не мрънкаш, а чинно си чакаш кога ще му дойде на ... да си донесе гъзъ да си оправи работата. Па до тогава белким някой не вземе да изгори ...За себе си не мога да си представя как ще взема на някого пари (никак не малко) за някаква работа, работата няма да движи, но аз ще му обяснявам, че съм зает. Ден, два три са допустими поради някакви обстоятелства, но повече – [-X
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Тема "проблем с подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: