• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
puluks - специалист
Чета Трифоне,то освен вече и аз да слагам подови
Впрочем разбрах къде е грешката виж тези схеми
Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-17-17-24-38-665_com.android.browser.png
Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-17-17-24-51-363_com.android.browser.png
Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-17-17-26-42-963_com.android.browser.png
Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-17-17-26-52-467_com.android.browser.png
Прикачен файл:
Screenshot_2019-01-17-17-27-09-646_com.android.browser.png
За съжаление, в тоя "занаят" е така.
Или се образоваш яко, преди да започнеш с търсенето на кадърен изпълнител, или се образоваш само относно кадърните и се свързваш с тях.
puluks - специалист
:partyman: Поне има яснота в тунела ,благодаря за помоща
Не е важно колко а дали е на време
Здраве на всички все ще се стоплим някога
filmatoplo - майстор
:? Не разбрах има ли реална снимка на сегашното свързване на вентила ,да се види дали е правилно .
чет яну 17, 2019 7:49 pmfilmatoplo написа:
:? Не разбрах има ли реална снимка на сегашното свързване на вентила ,да се види дали е правилно .
Аз кат разбрах, пак няма. Само схема.
Гледа ли я или бачка на тоя светъл празник?
filmatoplo - майстор
Схемата я гледах -по принцип има и такова свързване колкото и странно да изглежда ,аз никога не съм го правил де ,но с очите съм го виждал в гугле по разни сайтове и веднъж на живо от един що годе добър майстор от Бургас .Не мога да я коментирам схемата защото не съм я прилагал -не я проумявам и не я ползвам по този начин .Остава да сме сигурни как е свързан смесителния трипътен вентил :? :wink: .Има заигравка с поставяне на възвратен клапан 1 или 2 , за мене си си го обяснявам къде трябва да се поставят така че и тази свръзка да заработи ,но не съм видял вентила .
puluks - специалист
Филме ,прав си има такива схеми и ги дават ,че работят ,ще се сменя винтила вдруги ден понеже от там връща топла вода към котела сложен е правилно просто през студената си пуска топла вода към котела ,може да се сложи клапан ,ама аджеба тогава за какво ни е скъп тръпътен връщащата така или иначе не е повече от 30гр
Нали знаеш продавачите какво казват , аз колко винтили съм продал този е върха на сладоледа ,ама без глазура
Ще се преправи и ще пиша какво е станало
Лека вечер
filmatoplo - майстор
Едната възвратна клапа която се поставя в твойта схема е на байпаса с посока към вентила ,така помпата на котела не може да дърпа през байпаса ,през него ще се движи вода само засмукана от помпата на подовото в момент когато вентила е отворил на положение халос ,тоест да смесва с вода от байпаса идваща от връщащата от подовото -за момент се върти една и съща вода . Свързването на вентила е -топлата вода е на HOT или A , студената е на COL или B ,и смесената към подовото е на MIX или AB .
puluks - специалист
чет яну 17, 2019 8:47 pmfilmatoplo написа:
Едната възвратна клапа която се поставя в твойта схема е на байпаса с посока към вентила ,така помпата на котела не може да дърпа през байпаса ,през него ще се движи вода само засмукана от помпата на подовото в момент когато вентила е отворил на положение халос ,тоест да смесва с вода от байпаса идваща от връщащата от подовото -за момент се върти една и съща вода . Свързването на вентила е -топлата вода е на HOT или A , студената е на COL или B ,и смесената към подовото е на MIX или AB .

Всичко е така както казваш Филме и се случва точно така в момента ,проблемът е ,че този винтил не трябваше да пропуска затова дадох повече пари за да няма клапи и допълнителни съпротивления
Тази схема ми се струва най оптимална като цена и оптимизация на кръговете

Прикачен файл

Схема 3.png
filmatoplo - майстор
:? С тази не се захващай .Вентил си намери 30-60 гр с 1цол резби да има добра пропускливост на 40-45 гр
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "проблем с подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: