• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
puluks - специалист
чет яну 17, 2019 9:19 pmfilmatoplo написа:
:? С тази не се захващай .Вентил си намери 30-60 гр с 1цол резби да има добра пропускливост на 40-45 гр
Да ,първо това ще се пробва и тогава всичко останало иначе ето я моята схема едно към едно красиво нарисувана при това ,тези чак се топлели [-(
Прикачен файл:
shema.png
filmatoplo - майстор
Ако се ебава пак -възвратна клапа между кран 2 и вентила , с посока към вентила . :wink:
чет яну 17, 2019 9:47 pmfilmatoplo написа:
Ако се ебава пак -възвратна клапа между кран 2 и вентила , с посока към вентила . :wink:
Филме, ма то има четри крана означени с 2.
filmatoplo - майстор
#-o Тъй ли стана хем не съм пил :lol: без очила толкос видях ,нали знам де да гледам игнорирах другите кранове :wink: крана в синя врътка.Е не :lol: и те са два :lol:
чет яну 17, 2019 10:09 pmfilmatoplo написа:
#-o Тъй ли стана хем не съм пил :lol: без очила толкос видях ,нали знам де да гледам игнорирах другите кранове :wink: крана в синя врътка.Е не :lol: и те са два :lol:
Така е по добре. Най много 2 опита да направи.
Понеже вече ти няма телефона....
Бе аз ши му пиша на Саксофона, че имаш буфер.
puluks - специалист
Добра вечер
На финала се оказа ,че трипътният винтил като отвори към микса си пропуска и към студената и на там вече е ясно какво се случва
Засега сложихме един клапан на връщащата студена вода и подовото тръгна дебитомери кръгове всичко си върти и регулира
Само не знам помпата на подовото дали ще може да го отвори този клапан когато трябва но засега е така ,по натам ще видя как се държи
Лека вечер и наздраве на всички
filmatoplo - майстор
Получи ли си най накрая задоволителен резултат -ако да -драсни схема с корекцията.
puluks - специалист
Здравейте
Просто сложихме клапа да не пропуска през винтила и да не прави бай пас и всичко си тръгна
Но вече се бях изнервил и върнах трипътният и си взех такъв за подово със статично действие ,еми има си разлика направо счупи дебитомерите
То като цяло ако работят радиаторите няма да има нужда от клапа даже но аз исках да мога да ги изключвам и всичко да бъде автономно
Някой който ползва подово с кондензен газов котел може ли да каже каква температура подава за да е оптимално отоплението оставил съм го на 45 гр
а подовото 42гр нагоре вече започва да се усеща пода доста топъл ,не че е неприятно даже напротив

Лека вечер и наздраве
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "проблем с подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: