• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
puluks - специалист
Здравейте
Темата ми се стори подходяща ,ако имаш дебитомери как си настройваш кръговете
В момента на най късите връщащата вода е с най висока температура или просто трябва да се изчака повече време да се темперира помещението
За тези който имат подово каква е оптималната температура 40-45-50 градуса на която е добре да работи подовото ,ясно ми е ,че без добра изолация
ефекта доста се занижава
И колко кв всъщност са 180 метра тръби 16х2(какъв дебит им трябва помпата е 40-70 ) ,вече ми е ясно,че отдава средно 70вата на кв/м т,е.за неизолирано помещение може да са малко примерно и не трябва да се очакват чудеса
Как се процедира вдигаш температурата примерно на 50 градуса и след няколко дни я сваляш на 40 или си караш така ,ако ти е топло
Лека вечер
filmatoplo - майстор
Не се вдига на 50 - пуска се вода която ще циркулира първо 35 гр постепенно вдигаш до 40 -макс 45 гр -щото може да се напука някъде ,освен това няма да сте нестинари я :wink: .
puluks - специалист
Филме благодаря ,това с температурата е ясно
А как да балансирам кръговете ,така ,че изходящата им вода да бъде с почти еднаква температура ,спирам най малкият кръг после следващият и т.н.
после ги пускам по малко като най студеният (дългият е постоянно отворен ) ли докато се изравнят и каква е ролята на дебитомерите и 4 те си показват почти еднакъв дебит а изходящата вода е с различна
температура
Няма да се напука при мен то стана цяла плоча на места е над 6 см и повече ,че беше много криво .Плочкаджията излезе тарикат и си беше направил гребен 20 мм, та отгоре има и 2 см флексово лепило и гранитогрес така ,че сега ще го топля цяла седмица сигурно докато реално усетя какво се случва
Лек ден на всички
puluks - специалист
Да внеса яснота ,не че на мен ми е много ясно :?:
Имам три кръга ,64;57;53 както и един кръг на малка баня около 16 метра
Дебитомерите са на връщащата вода и показват почти еднакъв дебит към 2.5 литра ако се гледа до чертата която разделя въздуха и водата
Трябва ли да са с различни показания за да топлят коректно ,сега двата най дълги са леко топли на връщашата ,Банята няма да я коментирам направо е кеф и явно там циркулира най бързо водата и грее най много
:?:
вт яну 15, 2019 12:55 pmpuluks написа:
...
Всички кръгове на макс. Притваряш по малко кръговете с по топла връщаща, докато се изравнят температурите. Тия температури как ги мериш, термометри или с ръчичка?
filmatoplo - майстор
Показанията на дебитомерите трябва да са еднакви ,по принцип при първоначален пуск те са различни -по късите кръгове показват повече и съответно се притварят така че да показват колкото другите по дълги кръгове . :wink:
вт яну 15, 2019 1:11 pmfilmatoplo написа:
Показанията на дебитомерите трябва да са еднакви ,по принцип при първоначален пуск те са различни -по късите кръгове показват повече и съответно се притварят така че да показват колкото другите по дълги кръгове . :wink:
Айде научих още нещо. За ракията и мезето писах в другата тема.
puluks - специалист
Добре ,мерси и на двамата
С ръка ги меря и има осезаема разлика от утре ги почвам
Нали през дебитомерите да ги намалявам ,че на входа имам задвижки и май няма да стане от там ,само на банята си е с капачка и мога да я затварям
Как да започна ,през полвин оборот или повече ?
Помпата на макс ли да я дам 40-70 (H7-Q3.6)
:?:
puluks - специалист
A това ,че тези дебитомери са на изхода а задвижките на подаващата вода грешка ли е ?
Сега се сетих и за това :?:
filmatoplo - майстор
:? Оф така ли направи ,има и такива колектори с дебитомерите на връщащата вода .Когато са в покой ,тоест помпата не работи -къде стои отметката .Ако се качва нагоре -значи дебитомера е за подаващата вода ,ако отметката отива надолу -значи дебитомера е за връщащата вода .Какво би станало ако се разменят -честно не знам :? но няма начин и други да не са ги обърквали -тоест завода ще е помислил и за това и са ги направили ,има една такава дума -дуракоустойчиви :wink: А самото регулиране става при включена помпа ,отворени дебитомери и загрято подово -дебита едва ли ще го сметнеш ама поне да има разлика вход-изход в кръговете 5 градуса -ако се подава 40 гр да се връща 35 гр ,това се постига първо със степените на помпата и след това гледаш кръговете да имат еднакъв дебит .
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16

Тема "проблем с подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: