• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
djendov - специалист
Първо да кажа: Нямам направено нито едно подово, затова помисли преди да ми прочетеш мнението.

Страхотни съвети...майстора бил корифей, затуй автора да не се мъчи, ами да седи спокойно на студено и да се моли някой ден оня, дет много добър, да реши да му обърне внимание. Ама като ходи да му вземе парите, не му беше далеч селото, нали...
Много ме е яд на такива, дето много велики и не си оправят бъкиите! Колкото пъти решавам да си платя като поп, та да знам поне, че ще стане...пък то все не става! Ама да са живи и здрави, щото то иначе нямаше да го има форума. А и как ще се научим, ако не ни накара неволята....

По темата: Изговориха се много неща, ама преди да почнеш да преправяш инсталацията, да въртиш помпи и трипътни, вземи провери дали тече вода в тея тръби. Още от началото на темата те посъветвахме да спреш всичко ще е радиатор, тръби и кото има вързано, да оставиш само 1 кръг подово и да видиш дали топли. Дадоха вече колегите варианти ко да завърташ, ко да отвърташ, пък ако искаш вземи я отвърти тая тръба на подовото и надуй от водопровода да видиш дали въобще тече вода. Мокра и мръсна работа, ама или това, или викаш друг майстор, или седиш на студено. А на лято, ако му падне работата на твоя майстор, може и да мине да си погледне работата :partyman:
Бат Диди - специалист
djendov написа:
Първо да кажа: Нямам направено нито едно подово, затова помисли преди да ми прочетеш мнението.

Страхотни съвети...майстора бил корифей, затуй автора да не се мъчи, ами да седи спокойно на студено и да се моли някой ден оня, дет много добър, да реши да му обърне внимание. Ама като ходи да му вземе парите, не му беше далеч селото, нали...
Много ме е яд на такива, дето много велики и не си оправят бъкиите! Колкото пъти решавам да си платя като поп, та да знам поне, че ще стане...пък то все не става! Ама да са живи и здрави, щото то иначе нямаше да го има форума. А и как ще се научим, ако не ни накара неволята....

По темата: Изговориха се много неща, ама преди да почнеш да преправяш инсталацията, да въртиш помпи и трипътни, вземи провери дали тече вода в тея тръби. Още от началото на темата те посъветвахме да спреш всичко ще е радиатор, тръби и кото има вързано, да оставиш само 1 кръг подово и да видиш дали топли. Дадоха вече колегите варианти ко да завърташ, ко да отвърташ, пък ако искаш вземи я отвърти тая тръба на подовото и надуй от водопровода да видиш дали въобще тече вода. Мокра и мръсна работа, ама или това, или викаш друг майстор, или седиш на студено. А на лято, ако му падне работата на твоя майстор, може и да мине да си погледне работата :partyman:
Здравейте.
Виж сега момче, ако ме цитираш мен, вземи прочети пак какво съм писал :evil: . Не съм казал, че майстора му е корифей, а просто исках да си дадат мнението и други специалисти /освен lov/ относно къде се монтира осезателя на регулиращия вентил. По-горе съм писал също, и че собственика е много сдържан. То за това сме на това дереже, защото всичко го правим през пръсти както и четем. Колкото до lov, хубаво много хорица си стоплил дано още много да зарадваш ама аз да попитам при твоето свързване, какво ще стане ако котела тръгне да прегрява .
lov - майстор
Първо от това не си вадя хляба. Почнах да се занимавам заради мои проекти защото като им гледам работата на много такива корифеи страх ме хваща. Ако те са при мен с нещата с които си вадя хляба най много метлата да им връча да метат работилницата ама и това не е сигурно. А това колко съм стоплил е друга тема. Няма смисъл да се перчим и да си мерим пи...те. Но запомни правя го за удоволствие не за пари. А по занаята дето практикувам да знаеш взимам скъпо защото все след такива умници ме викат.
И когато вземеш да четеш някоя тема не е лошо да почнеш от началото и да помниш какво е писано. Колко киловата е котела какво друго има на него закачено и как чак най на края ще вземе да го прегрее с всичкото това. Да ти припомня щот май не вдяваш И дано сметнеш на ум поне приблизително.Три радиатора плюс серпентина на бойлера, а ако си имаш и на представа колко е консумацията на всеки кръг от подовото здраве му кажи.
Е не казвам че не може ама трябва да си доста тъп и упорит а пък като гледам питащия май не е в тая графа. Щом с не работещо подово не е успял още. Та по лекичко в квалификациите. А как къде и защо се мери го остави на мен това ми е професията. Ако не си толкова предубеден може и да научиш нещо.
А и то май няма какво повече да давам акъли в тая тема то всичко което трябваше да се провери и направи вече е написано. А автора дали ще го го вземе в предвид или ще си дири Тодорка :lol: си е негова работа. Аз бях до тук.
djendov - специалист
Бат Диди написа:
Здравейте.
Виж сега момче, ако ме цитираш мен, вземи прочети пак какво съм писал :evil: . Не съм казал, че майстора му е корифей, а просто исках да си дадат мнението и други специалисти /освен lov/ относно къде се монтира осезателя на регулиращия вентил. По-горе съм писал също, и че собственика е много сдържан. То за това сме на това дереже, защото всичко го правим през пръсти както и четем. Колкото до lov, хубаво много хорица си стоплил дано още много да зарадваш ама аз да попитам при твоето свързване, какво ще стане ако котела тръгне да прегрява .
Не цитирам теб. Говоря за ситуацията. Не познавам майстора, а и по-добре. Включих се в темата, за да помогна с елементарна логика, а не с 20 години стаж в монтирането на водни подови.
Прав си, чета през пръсти, ако си водех записки по всички теми във форума, трябваше да не правя нищо друго.
И добре те посъветваха да четеш от началото :) Единия кръг на подовото работеше, а другите кръгове са вързани успоредно. Оставете ги тея осезател, помпи и бойлер. Автора до сега трябваше 100 пъти да е надул неработещото подово като гайда и да видим за какво иде реч.
Иначе до тогава, може и 100 схеми да му предложите, ама не се започва с промяна на инсталацията, ами с проверка на работата на детайлите и. Само го объркахте според мен...
п.с. Благодаря за обръщението, отдавна не ме бяха наричали "момче". :partyman:
Тая схема я изтърках от гледане вече.
Показана е с конвектори, при мен работи с радиатори, ще работи и с подово.
Вижда се къде и как е помпата, видно е и осезатела къде е.

Прикачен файл

shema-1.JPG
shema-1.JPG (79.62 KиБ) Видяна 1450 пъти
sergi - специалист
момчета
благодаря ви за съпричастността и желанието за ми помогнете!

очевидно ще изчакам Тодора....!

иначе когато помпата работи се усеща по тръбите на подовото че има циркулация...
печката е 13 кв на ризата и евентуално е на ръба като необходима мощност.
в къщата на радиаторния кръг всичко е топло, бойлера е около 40 гр, и входящите тръби на подовото са горещи.....но изходящите, не са на лед, но са около 30гр и или по малко!

както и да е ....темп в помещенията с подовото не е приоритет, и за това ще го чакам.
би трябвало и да имам някакъв гаранционен срок но....
sergi - специалист
а, забравих....

на идеята да затварям останалите консуматори....
започнах но няма как да спра помпата на радиаторите да върти.....
и се нагрява , и се отказах.
вчера цял ден беще пуснат само средния кръг и съвсееееееем леко се образуваха топли петна в помещениято
но помислих че като спирам радиатори, ни постигам нищо тъй като имам необх темп за подовото....
radius - майстор
sergi написа:
и входящите тръби на подовото са горещи.....но изходящите, не са на лед, но са около 30гр и или по малко!
Ако влизат 40С и излизат 30 не виждам проблем. Това е нормален режим за подово при неголяма циркулация.
sergi - специалист
radius написа:
sergi написа:
и входящите тръби на подовото са горещи.....но изходящите, не са на лед, но са около 30гр и или по малко!
Ако влизат 40С и излизат 30 не виждам проблем. Това е нормален режим за подово при неголяма циркулация.
ок
защо тогава не се загрява пода.....
влизат 50гр, помпата е на 3 степен
работи коректно само най краткия кръг....с ръка се усеща топлината на пода.
сега темп в помещението е 13 гр при пуснат само средния кръг
radius - майстор
Аз съм аматьор и имам наблюдения само върху моята система, така че не ти предлагам решения, а само насоки за размисъл.
1.Работи ти най-краткия кръг щото нямаш баланс отделните кръгове на подовото и логично минава през него най-много.
2. Помпата ти е слаба, каква е?
3. Подовото е навито през 20см и стаята е с големи загуби.
4. Очакваш бързо да ти стопли, а това ще стане след 1-2 дни...
5. С ръка щом усещаш значи е прекалено горещо за подово.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16

Тема "проблем с подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: