Най - вълнуващия въпрос зимно време.
iavorjj - напреднал
Здравейте,искам съвет за този термостат.Нито един от продавачите не може да ми даде точен отговор дали мога да управлявам отделни 2 зони (първи и втори етаж)независимо.Системата ми е на пелети.Горелка и котел Грейко и е разделена с колектори за двата етажа.Идеята ми е да сложа ел.задвижки и клапани на двете подаващи тръби на етажите.Намерих някакви схеми според които е възможно,но дистрибуторите не ми казват на 100%че ще стане....Моля ако някой го е правил да сподели мнение.Не е от най-евтините термостати и не искам да го взимам ако няма да управлява двата етажа по отделно.По стечение на обстоятелставата имам втория приемник it300,който е нужен.
:partyman:

Прикачен файл

Screenshot_20161110-210439.png

Прикачен файл

SALUS IT500 WIFI KALODIOSI 6-800x500.jpg
SALUS IT500 WIFI KALODIOSI 6-800x500.jpg (77.49 KиБ) Видяна 2366 пъти

Прикачен файл

SALUS-IT500-WIFI KALODIOSI-5-800x500.jpg
SALUS-IT500-WIFI KALODIOSI-5-800x500.jpg (95.46 KиБ) Видяна 2366 пъти
DimitarD - специалист
Има разлика между управление на две зони и два етажа. Почти всеки етаж има по няколко стаи, които се явяват зони /освен ако етажите не са жилищни и са без прегради/. Така че въпросът ти зададен неточно. Аз ползвам такъв и с него управлявам етаж и бойлер.
iavorjj - напреднал
Да,не съм го задал много правилно...Идеята при мен е е имам по едно голямо помещение на етаж.Там ще е термостата.В другите стаи термо глави ще се донастрои температурата.Въпроса е ще може ли да се упрвляват двата кръга с ел задвижки,ако на единия етаж не се живее постоянно?
DimitarD - специалист
Ще може разбира се. Термостата е много прецизен, както писах по-горе вече втори сезон го ползвам и нямам никакви забележки. Имай предвид че сигнала който подава е 220V
iavorjj - напреднал
Супер мерси много :partyman:
220 V за задвижките нали?А какви трябва да са?Когато няма сигнал затворени или отворени...имаш ли идея?
DimitarD - специалист
Точно така 220V за задвижките. Аз ползвам задвижка на данфос която е нормално затворена /затворена когато няма захранване/.
Миналия сезон вместо задвижка ползвах помпа, защото имах такава излишна...
iavorjj - напреднал
Ок.Приемам че когато единия термостат даде STOP поради достигане на зададената t затваря съотретната задвижка и котела продължава да работи.Когато и другия даде STOP котела спира.И съответно се пали когато някой подаде отново сигнал за START нали?Доста малоумно задавам въпроса-знам.Просто искам да е ясно
filmatoplo - майстор
Колега ако не те затруднява сподели този термостат как действа по интернет , телефона как комуникира с термостата чрез есемеси ли ,има ли някаква карта за телефона ,и още чрез телефона може ли да се настройва нещо по термостата или само гаси и пали горелката от разстояние .
DimitarD - специалист
iavorjj написа:
Ок.Приемам че когато единия термостат даде STOP поради достигане на зададената t затваря съотретната задвижка и котела продължава да работи.Когато и другия даде STOP котела спира.И съответно се пали когато някой подаде отново сигнал за START нали?Доста малоумно задавам въпроса-знам.Просто искам да е ясно
Точно така, като се достигне зададената температура термостата подава сигнал и задвижката затваря, котела работи докато не достигне зададената температура от горелката. Този термостат е независим от горелката в случая.
filmatoplo написа:
Колега ако не те затруднява сподели този термостат как действа по интернет , телефона как комуникира с термостата чрез есемеси ли ,има ли някаква карта за телефона ,и още чрез телефона може ли да се настройва нещо по термостата или само гаси и пали горелката от разстояние .
Отговарям ако въпроса е към мен:
Телефона комуникира с термостата през интернет чрез безплатно приложение /iOs или android/. Можеш да настройваш всичко което е по термостата.

Тема "Salus it500 контрол на две зони." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: