• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
за LSU 4.9..
Тази сонда работи на друг принцип.
6osi6 - майстор
Питам за четирилентовите сонди, от къде взе данни за 50 часа работа на сонда извън режим; много бедна смес; ламбда по-голяма от две?
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
омръзна ми все на теб да обяснявам
Това е форум, предполага диалог - въпроси и отговори.
andro440 - майстор
4 ,,,5 ,,6 ,сонди на 7 и 8 ще паднеш ,,що за чудо е това? 4 лентова сонда ,вероятно от пернишки гоуф ,с 4 кабела -два за подгрев и два за сигнал -и нека тука хората със сондите да обяснят ,къде се крие тайната на икономията !
6osi6 написа:
bobi65 написа:
омръзна ми все на теб да обяснявам
Това е форум, предполага диалог - въпроси и отговори.
andro440 - майстор
Интересно ми е ,като измерите със скъпия уред ,неизгорелия кислород в пушека ,какво правите ,,как накарвате тази система ,да заработи ,така ,че датчика ви ,след това -отрицателно да не сработи ? :axe:
шоп - майстор
bobi65 написа:
И колегата ШОП който е с висока компетенция по горивни системи ми беше на гости скоро , също може да сподели мнение..
:supz: :supz: :supz:

Напълно споделям. Няма да се впускам в сложни обяснения, защото темата се чете и от хора, които не искат да се задълбочават в топлотехниката, но искат да се отопляват икономично.

Боби 65 е изпипал нещата. Контрола на въздуха е прецеизен и темата ламбда контрол на котел е типично в духа на форума. Меко казано в котелното е лаборатория :)

Ще кажа само няколко неща и скептиците могат сами да си направят изводите.
1 отлична изолация на котела. От всякаде, при работа няма топли части. В котелното, което е външно на къщата температурата бе 2 градуса
2 много добър самоделен рекуператор на димните газове
3 подграване на въздуха в горелката
4 допълнителни ходове и турбулатори в котела
5 99,99% изгаряне на пелетите. Видях пепелника.
6 тунинг на горелката с вихрова насадка на главата
7 и разбира се ламбда контрола.

Боби65 ми отдели доста време. Показа ми котела и незапален, разглоби го, видях прегради, ходове и т.н.
Запали го, влезе в режим и доста си бъбрихме. За мен бе удоволствие да обменим опит и мнения.Определено човека е изключително компетентен и прави нещата с мерак.

П.П. Между другото системата му за автоматично почистване на горелката със сгъстен въздух също е много хитра
Стоян Славев - специалист
шоп написа:
bobi65 написа:
И колегата ШОП който е с висока компетенция по горивни системи ми беше на гости скоро , също може да сподели мнение..
:supz: :supz: :supz:

Напълно споделям. Няма да се впускам в сложни обяснения, защото темата се чете и от хора, които не искат да се задълбочават в топлотехниката, но искат да се отопляват икономично.

Боби 65 е изпипал нещата. Контрола на въздуха е прецеизен и темата ламбда контрол на котел е типично в духа на форума. Меко казано в котелното е лаборатория :)

Ще кажа само няколко неща и скептиците могат сами да си направят изводите.
1 отлична изолация на котела. От всякаде, при работа няма топли части. В котелното, което е външно на къщата температурата бе 2 градуса
2 много добър самоделен рекуператор на димните газове
3 подграване на въздуха в горелката
4 допълнителни ходове и турбулатори в котела
5 99,99% изгаряне на пелетите. Видях пепелника.
6 тунинг на горелката с вихрова насадка на главата
7 и разбира се ламбда контрола.

Боби65 ми отдели доста време. Показа ми котела и незапален, разглоби го, видях прегради, ходове и т.н.
Запали го, влезе в режим и доста си бъбрихме. За мен бе удоволствие да обменим опит и мнения.Определено човека е изключително компетентен и прави нещата с мерак.

П.П. Между другото системата му за автоматично почистване на горелката със сгъстен въздух също е много хитра

Евала колега Шоп.Колегата 6osi6 също ходи при Боби,както и аз,но вместо да го похвали или да си трае го оплюва което е педер....ко
Боби е нумеро уни и е пич :)

Пак обяснявам,икономията идва от по високото КПД а то идва от точната доза въздух гориво.Регулира се пелетоподаването и въздуха,много е просто,лесно и ефикасно :rock:
bobi65 - специалист
шоп написа:
bobi65 написа:
И колегата ШОП който е с висока компетенция по горивни системи ми беше на гости скоро , също може да сподели мнение..
:supz: :supz: :supz:

Напълно споделям. Няма да се впускам в сложни обяснения, защото темата се чете и от хора, които не искат да се задълбочават в топлотехниката, но искат да се отопляват икономично.

Боби 65 е изпипал нещата. Контрола на въздуха е прецеизен и темата ламбда контрол на котел е типично в духа на форума. Меко казано в котелното е лаборатория :)

Ще кажа само няколко неща и скептиците могат сами да си направят изводите.
1 отлична изолация на котела. От всякаде, при работа няма топли части. В котелното, което е външно на къщата температурата бе 2 градуса
2 много добър самоделен рекуператор на димните газове
3 подграване на въздуха в горелката
4 допълнителни ходове и турбулатори в котела
5 99,99% изгаряне на пелетите. Видях пепелника.
6 тунинг на горелката с вихрова насадка на главата
7 и разбира се ламбда контрола.

Боби65 ми отдели доста време. Показа ми котела и незапален, разглоби го, видях прегради, ходове и т.н.
Запали го, влезе в режим и доста си бъбрихме. За мен бе удоволствие да обменим опит и мнения.Определено човека е изключително компетентен и прави нещата с мерак.

П.П. Между другото системата му за автоматично почистване на горелката със сгъстен въздух също е много хитра

Шопе .. не бях влизал една седмица тук че си имах сериозни ангажименти но сега поглеждам къде какво се е случило..
На теб зная че ти е ясно кое действие до какви резултати води , но за четящите тук е малко имагинерна тази материя..
пускам едно уникално клипче което показва шамотната ми камера след спиране на горелката от стайният термостат..
тава клипче дава обяснение защо ми е толкоз пълно изгарянето че и пепел почти няма..и връзката с турболатора в горивната глава.
А за не досещащите се ще подскажа.. каквато и недогоряла пепелчица или искрица да излети се блъска в един огнен АД и освен да си доизгори нищо друго не и остава.. :yawinkle:

ето линк към клипчето:
https://youtu.be/EoP0CwaMlaQ

Прикачен файл

kamera 2.jpg
kamera 2.jpg (62.62 KиБ) Видяна 1870 пъти
Последна промяна от bobi65 на вт яну 31, 2017 9:11 am, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
Ей сега ако подкараш една седмица на слънчоглед и да покажеш че пепела е изгорял ???
Ако вкараш слънчоглед в уравнението ще се вдигне значително рентабилността съответно КПД на системата не с 1 - 2 % ,а с цели 50%. :partyman:
Стоян Славев - специалист
Евала Боби,няма какво друго да кажа :prayer:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Колко са градусите на изгорелите газове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: