• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bobi65 - специалист
gnt69 написа:
Ей сега ако подкараш една седмица на слънчоглед и да покажеш че пепела е изгорял ???
Ако вкараш слънчоглед в уравнението ще се вдигне значително рентабилността съответно КПД на системата не с 1 - 2 % ,а с цели 50%. :partyman:
Проблема с пепелта на слънчогледовите е решим само с голям пепелник.. пробвал съм веднъж 15 чувала и се отказах.. Нямам място в пепелника за един ден работа на слънчоглед. То пепелта става пухкава бяла но и не изгаря като дървото почти без пепел.. И си пълни здраво пепелника..
За мен Херц е уникален котел.. с уникално изгаряне. Самата камера е така ситуирана че и нещо да се опита да излети си пада обратно в камерата да си доизгори. Човека който го има за целият миналогодишен сезон не е чистил пепелника.. В края на сезона извадил сандъчето от долу да го изхвърли.. Ако се напълни сандъчето си има аларма да го изчистиш.. каквото е имало вътре е пресовано като кубче.. Но и пелетите са били качествени без кори .. някакви румънски на висока цена който не съм пробвал .
olelemaiko - специалист
тука разбрах че отоплението е станало хоби. то туи си е хубаво мъжко хоби.от трабант да правиш мерцедес.гледам че някои се справят някак.
bobi65 - специалист
olelemaiko написа:
тука разбрах че отоплението е станало хоби. то туи си е хубаво мъжко хоби.от трабант да правиш мерцедес.гледам че някои се справят някак.
Благодаря , дай боже всички трабанти да спрат да пушат и да работят ефективно че днес е основна тема замърсяването и фините частици.. А те са свързани с видът гориво и ефективни горивни системи.
Тази Тема е стара и малка но е в духът на времето.
perdeee - специалист
Здравейте,аз съм с Греико 20кв и температурата на изгорелите газове ми е около 190 гр. на мощност Р3 която е 15кв и 140 на Р1 която е 8кв,незнам нормални стойности ли са това и какво може да се направи пи въпроса ако са високи? :? Отоплявам се със слънчогледови пелети и горелка направи си сам.
trunski - специалист
При мен системата е горелка Фероли Р12 и котел Ромстал/Виадрус 50 кв. Температурата при 17.5 kw/ h е 85 гр. Измерена е с термометър, забоден в комина на 40 см. от фукса на котела. За всички, които мерят с ръка да кажа, че при това положение инфрачервения термометър показва 48 гр. на повърхността на тръбата.
perdeee - специалист
Взех да се чудя защо при мен градусите са толкова високи,термометъра ми е на самия фукс но или той ме лъже или нещо което е непонятно за мен.
gnt69 - майстор
perdeee написа:
Взех да се чудя защо при мен градусите са толкова високи,термометъра ми е на самия фукс но или той ме лъже или нещо което е непонятно за мен.
Трябва ти това.
Прикачен файл:
turbulatori.jpg
turbulatori.jpg (19.49 KиБ) Видяна 1938 пъти
perdeee - специалист
Някой който ползва такива може ли да ми ги снима и да каже от какъв диаметър стомана са направени,стругар съм и не ми е проблем да си ги направя стига да знам размерите.
ср яну 18, 2017 7:22 amСтоян Славев написа:
Аз съм с котел Бурнит 40кв.На 22кв. газовете са ми 115гр.След тунинг с помощта на Боби.Без доработките градусите бяха 170.
Може ли снимка
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Колко са градусите на изгорелите газове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: