• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
krasen1 - специалист
bobi65 написа:
Единствено възможният принцип за определяне на КПД без топломер е като измериш каква температура на газовете си произвел на входа и каква си загубил на изхода.

Така не се мери КПД [-X
6osi6 - майстор
bobi, на пламъка имам 1200°C, котела е без вода - с въздух, плюс външна изолация и вътрешна с вермикулит. Колко трябва да е температурата в димоотвода - 228 или 928°C?
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi, на пламъка имам 1200°C, котела е без вода - с въздух, плюс външна изолация и вътрешна с вермикулит. Колко трябва да е температурата в димоотвода - 228 или 928°C?
Мисля че в първоначалният момент 250 - 300 кг желязо ( на котела) ще поглъща топлина и на изхода биха били 228 образно казано.. следва обаче насищане до някакви нива и тогава ще се дигат градусите примерно до 928.. Но от целият този процес дали може човек да отсее полезната информация .. и в кой момент да вземе данните ??
Експериментирай.. и пиши.. има хляб в тази идея.
В описаният от мен метод също има леко изкривяване на резултата защото не се отчита температурата и влажността на входящият въздух , и се приема че горивният процес е оптимизиран и стойностите на СО са в норми, но това изкривяване е с разлики в вторият знак след запетаята.
6osi6 - майстор
Управлението спира горелката на котела на 95 гр. Трябва да разглобя половината котел, за да извадя температурните сензори от гилзата.
bobi65 написа:
от целият този процес дали може човек да отсее полезната информация

Може (1200 - 928) ÷ 100 = 2.72
100 - 2,72 = 97.28 КПД
andro440 - майстор
на кое казваш кислородна клетка ,колега ,това което мери кислорода в неизгорелите газове по нашия край го наричаме /Кислороден датчик / и ли с една дума -LAMBDA!И не знам с какво този датчик би допринесъл към по добро горене в една печка на твърдо гориво ,при която никога не са еднакви условията в която гори ! Ако имаш адекватно обяснение ,сподели на невярващите и съмняващите се като мен . Знам как работи този датчик и знам как да го следя с осцилоскоп ,но на котела ,не знам ,как да направя ауспуха във всеки даден момент да не мени стойности ,също и по температура ,датчика къде ще бутне няма я дроселовата клапа с блъзгача ,какво дядовия ми да сравнява -постъпване на гориво или проценти на вентиалотор? и как ще нагласи всичко това ,като измери 20 % неизгорял кислород ? искам да чуя точно това -последното
bobi65 написа:
LazarGanev написа:
Биби, да беше писал по-рано бе човек, предуи да се изръся толкоз хилки за уреда! Колегите, които искат да си купят просто ще ги разубеждавам и ще ги пращам при тебе да им продадеш някоя ламбда сонда или термометър, пък може и да почерпиш. :)
Стоян Славев написа:
Лазаре жив и здрав бъди,ти си майстор а Боби е по космическите технологии!
Шшшт, тихо, че от NASA ще ни го откраднат, пък без шаман е скучно :wink:
ШШШШт тихо пък ти.. сега ще ме нападнат пък аз нямам толкоз сонди.. :))
За понеделник пускам няколко броя и после пак МЪКА НЯМАААА и в склада НЯМААА.

А иначе Имал пари дал.. знаеш я тази приказка. Все пак се занимаваш професионално с котли .. Но пък си мериш и СО ,и Влага и температури всичко..
Единствено не си я ползвай много много че кислородната клетка не издържат дълго и струва колкото моят комплект Ламбда наблюдение.. :rolleyes:
bobi65 - специалист
[quote="andro440"]на кое казваш кислородна клетка ,колега ,това което мери кислорода в неизгорелите газове по нашия край го наричаме /Кислороден датчик / и ли с една дума -LAMBDA!И не знам с какво този датчик би допринесъл към по добро горене в една печка на твърдо гориво ,при която никога не са еднакви условията в която гори ! Ако имаш адекватно обяснение ,сподели на невярващите и съмняващите се като мен . Знам как работи този датчик и знам как да го следя с осцилоскоп ,но на котела ,не знам ,как да направя ауспуха във всеки даден момент да не мени стойности ,също и по температура ,датчика къде ще бутне няма я дроселовата клапа с блъзгача ,какво дядовия ми да сравнява -постъпване на гориво или проценти на вентиалотор? и как ще нагласи всичко това ,като измери 20 % неизгорял кислород ? искам да чуя точно това -последното [quote="bobi65"]
- Кислородна клетка е датчика на професионалните газ анализатори том измерванията са в процент кислород
- Ламбда сондата измерва съотношение.. зависимостта е 20.9 / 20.9 - измерен%
- прочети темата " Ламбда Контрол на Котел " и ще разбереш идеята .

ето и файлове от моята система :

1. системата като цяло ( свето диодите показват ламбдата, големите червени цифри са въздухът измерен в килодрами , реалната температура на пламъка в този клип е тази на дисплея умножена по 1.58 коефициент тъй като термо сондата е в вермикулит завряна с определен коефициент на изолация, на останалите термометри си има надписи)

https://youtu.be/3ngN3xGg7eI

2. Управление по ламбда ( обърни внимание на стойностите на "кг" въздух , когато се включва ламбда контрола защото ламбдата се опитва да избяга .... светват един зелен или един червен свето диод за индикация)

https://www.youtube.com/watch?v=d-f9Ksa ... 39.8066031

Надявам се да съм ти бил полезен да си изградиш положително отношение по въпроса.
Излез от отбора на невярващите :sun:
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
Управлението спира горелката на котела на 95 гр. Трябва да разглобя половината котел, за да извадя температурните сензори от гилзата.
bobi65 написа:
от целият този процес дали може човек да отсее полезната информация

Може (1200 - 928) ÷ 100 = 2.72
100 - 2,72 = 97.28 КПД
[-X [-X [-X [-X Тук май не съм съгласен. уважавам познанията ти но в случав. [-X .... В примера използвахме 1200°C × 0.9 × 0.9 КПД което е 1200- 972 = 228 на изхода
според мен би било вярно така ;
972 / 1200 х100 = 81,5 КПД ..
няма как да подаваш 1200 на изолиран котел , да усвояваш в началният момент 228 да губиш в същият тоз момент 972 и да си на КПД 97 .28..
Аз с моите загуби от 70 градуса и 1400 на входа по твоите сметки трябва да съм на 133 процента КПД.. направо вечният двигател в действие..
или казано по друг начин .. имаш два модула с КПД по 90 процента резултата не е 90 процента на системата защото 0.9 х 0.9 = 0.81 ????
1200 х 0.81 = 972 гр.
nikivelinov - специалист
andro440 написа:
при мен са по ниски от тези на изходящата вода ,на щранга на изхода на котела водата е на 65 градуса -там не мога да си държа ръката защото ми пари ,но на комина -без проблем ,почти е студен
Изглежда, че КПД се определя най-лесно в случаи като на andro440. Според тези данни е над 100%. Водата от инсталацията загрява огъня в камерата и изгорелите газове.
andy_forresite - майстор
Адаша е направил някаква шашма за усвояване на топлото към комина и чака да види кой ще се сети. А може и някой термометър да не е верен.
gnt69 - майстор
andy_forresite написа:
Адаша е направил някаква шашма за усвояване на топлото към комина и чака да види кой ще се сети. А може и някой термометър да не е верен.
Той го мери на ръка. И ти едно време мереше с един термометър на повърхноста на кюнеца и викаше че е студено ама вътре у кюнеца е друго. И аз си държа ръката на кюнеца ама вътре в газовете не мога щото 100 градуса. Ако пък не си чистил кюнците отдавна може и на двеста градуса да си държиш ръката.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Колко са градусите на изгорелите газове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: