• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andro440 - майстор
Никаква шашма няма ,имам само една преграда в котела . Просто се получиха нещата ! Кюнеца е чист вътре ,защото съм го вкл в един тройник -по средата влизат димните газове ,надолу половин метър има утайник за сажди с капак за почистване ,а отгоре е нанизана гофрата за комина .Клапата на изхода е затворена до край ,и до толкова ,че да не е като тапа. Пък и никого не карам насила да ми вярва ,НО май никой не се осмелява да снима и публикува клип ,как на 65 градуса на водата -си БАРА КОМИНА,! :? .
gnt69 написа:
andy_forresite написа:
Адаша е направил някаква шашма за усвояване на топлото към комина и чака да види кой ще се сети. А може и някой термометър да не е верен.
Той го мери на ръка. И ти едно време мереше с един термометър на повърхноста на кюнеца и викаше че е студено ама вътре у кюнеца е друго. И аз си държа ръката на кюнеца ама вътре в газовете не мога щото 100 градуса. Ако пък не си чистил кюнците отдавна може и на двеста градуса да си държиш ръката.
andro440 - майстор
С нетърпение бих изгледал клип на твоята система ,която сам си сътворил ,тогава няма да имам съмнения ,че и ти не си от тези ,които само си чешат пръстите по клавиатурата ,и обичат да лаят .Виж в един Руски форум ,как стоят нещата и тогава коментирай !
nikivelinov написа:
andro440 написа:
при мен са по ниски от тези на изходящата вода ,на щранга на изхода на котела водата е на 65 градуса -там не мога да си държа ръката защото ми пари ,но на комина -без проблем ,почти е студен
Изглежда, че КПД се определя най-лесно в случаи като на andro440. Според тези данни е над 100%. Водата от инсталацията загрява огъня в камерата и изгорелите газове.
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
...
bobi, сондата на Lazar е професионална. Твоята колко часа издържа?

Горе съм сгрешил сметките, ще ги поправя.
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi65 написа:
...
bobi, сондата на Lazar е професионална. Твоята колко часа издържа?

Горе съм сгрешил сметките, ще ги поправя.
Лазар не е с сонда.. в газоанализаторите се ползва кислородна клетка.. "онова което ти показвах в малкият апарат който мери в проценти." те са на друг принцип и имат кратък живот..
На тези който ползвам и дават 5000часа. за оригинална сонда , 3000 часа за ОЕМ вариант в работната зона за която съм обяснявал и до 50 часа извън тази зона. така го дават 'ДО "
Стоян Славев - специалист
Не е лошо като идея всеки да качи по клип или снимка за достоверност :) Айде аз съм пръв.На 20кв.системата рабори почти 3 часа котела е почти за чистене.Долният термометър е без сонда(външен) вижте каква е разликата вътре и вън в комина.

https://youtu.be/Jmd6x-oMJbw
6osi6 ще ми пресметнеш ли КПД-то на сонда 1.7


П.П.
Хиляда благодарности на Боби :)
Валтер Желязков - специалист
Един клип и от мен.
http://www.vbox7.com/play:01345a7aa0

Снимка за температурата на водата от котела.
Прикачен файл:
IMG_20170122_092631.jpg
IMG_20170122_092631.jpg (112.33 KиБ) Видяна 2506 пъти
Стоян Славев - специалист
Валтер Желязков написа:
Един клип и от мен.
http://www.vbox7.com/play:01345a7aa0

Снимка за температурата на водата от котела.
Прикачен файл:
IMG_20170122_092631.jpg

Иска си сонда при,мен преди време на 140градуса пак се дърбеше кюнеца,разликата е повече от двойна
Валтер Желязков - специалист
Иска си сонда при,мен преди време на 140 градуса пак се държеше кюнеца, разликата е повече от двойна.
Напълно съгласен. Наясно съм, че за точни измервания трябват правилните уреди, поставени на правилното място.
andy_forresite - майстор
andro440 написа:
Никаква шашма няма ,имам само една преграда в котела . Просто се получиха нещата ! Кюнеца е чист вътре ,защото съм го вкл в един тройник -по средата влизат димните газове ,надолу половин метър има утайник за сажди с капак за почистване ,а отгоре е нанизана гофрата за комина .Клапата на изхода е затворена до край ,и до толкова ,че да не е като тапа. Пък и никого не карам насила да ми вярва ,НО май никой не се осмелява да снима и публикува клип ,как на 65 градуса на водата -си БАРА КОМИНА,! :? .
Мога да ти направя клип как си държа ръката на кюнеца и със 75 градуса на водата. Въпросът не е в това колко гореща е водата в казана, а какъв огън гори в даден момент. Огънят топли кюнците, а не водата. Одеве температурата в котела беше 62°, термометърът на 80°, мощността на 3,5 киловата. Поставих си ръката - ми то едва-едва се усеща. Мога да ти стоя така докато заспя. Сложи си термометър със сонда, изчакай горелката да започне да гори и ще видиш колко градуса е пушека спрямо водата.
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
Лазар не е с сонда..
Кислородна клетка и сензор е едно и също по принцип на действие - засичат въглеродни и азотни окиси.
От къде ги получаваш 50-те часа. Какво значи "извън работната зона"?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Колко са градусите на изгорелите газове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: