• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте приятели ! От 5 дена съм собственик на суха пелетна камина BURNiT PD Comfort 8 Plus направиха ми настройките от сервиза ..НО....се случват разни неща които поне за мен са странни..Та върпоса ми е следният Камината работи близо 2 часа на степен 4 при 30 градуса зададени на дисплея....Но след тези 2 часа изведнъж вентилатора спира...пламъка пада..и едва гори..и интересното е че повече не се влючва вентилатора и в стаята става много хладно при положение че очаквам да сев включи за да стопли все пак...сменяма от дистанционното на друга степен нищо въобще никаква промяна... Трябва да изгася камината и да я пусна отново за да започне пак да духа...Въпроса ми е на какво се дължи това ...понеже за мен не е нормално ? Ще бъда много благодарен ако някой може да ми помогне.
plamko_82 - напреднал
bobiterziev написа:
Здравейте приятели ! От 5 дена съм собственик на суха пелетна камина BURNiT PD Comfort 8 Plus направиха ми настройките от сервиза ..НО....се случват разни неща които поне за мен са странни..Та върпоса ми е следният Камината работи близо 2 часа на степен 4 при 30 градуса зададени на дисплея....Но след тези 2 часа изведнъж вентилатора спира...пламъка пада..и едва гори..и интересното е че повече не се влючва вентилатора и в стаята става много хладно при положение че очаквам да сев включи за да стопли все пак...сменяма от дистанционното на друга степен нищо въобще никаква промяна... Трябва да изгася камината и да я пусна отново за да започне пак да духа...Въпроса ми е на какво се дължи това ...понеже за мен не е нормално ? Ще бъда много благодарен ако някой може да ми помогне.
Намаляваш ли зададените градуси. При 25 гр. пак ли е така:?
Не съм пробвал днес ще опитам да намаля градусите но ..като гледам градусите в помещението са много под 30 . Но ще опитам да ги намаля . Благодаря и ще дам резултат
Намалих градусите от таблото на 25 няма промяна пак не духа вентилатора уфф..
benimm8808 - специалист
bobiterziev написа:
Намалих градусите от таблото на 25 няма промяна пак не духа вентилатора уфф..
Изписва ли грешка?
Това гаснене може да се активира,когато градусите на изгорелите газове достигнат 250гр. Можеш да ги следиш от бутона за оn/off, като го натискаш без да го задържаш,мисля че третия показател беше за градусити на изгорелите газове.
startx - специалист
Преди 1-2 седмици пуснах такава камина, при default настройки от производителя камината гореше като свещ ... пипнах и подаването на пелети и вентилатора при зададени 28 градуса камината си работи в нормален режим на автоматичен не съм инсталатор... аз имам 13ка с водна риза и от месеци я ровя за сега хората на който я настройвах не са се оплакали ...
Най лесно се настройва тази камина като TP01
1. степен зареждане 1,90 обороти 1650
2. разгаряне 1,90 обороти 1700
3. 1,30 обороти 1320
от там вече я пускаш и гледаш на 1ва степен демек 1,30 с обороти 1320 как гори и си настройваш останалите
Настройки на останалите степени ...
4. 1,60 обороти 1400
5. 2.30 обороти 1400
6. 2.90 обороти 1600
7. 3.90 оборори 1800
8. 2.00 обороти 2000
10. 0.00 обороти 1700
11. 1.30 обороти 1300

Удачно е да я пуснеш на 1ва степен ако ти хареса как гори после настрой 2ра степен смени на 2ра степен и така до последната степен...
Най добре гори на Автоматичен А.


Кода за влизане в инсталаторското меню е: 0000
Благодаря колеги .За сега правя следното пускам на 4 и след 30 мин я намалям на 2 да погори и пак така няма проблем с вентилатора. А що се отнася до настройките м ги прави професионалист от сервиза но ..явно нещо не е както трябва пак си е хладно в стаята . Благодаря на всички отзовали се . Ако има още мнения ще съм благодарен
Може ли всички системни настройки за бурнит 10 суха камина,че не гори като хората.
aatri - специалист
Здравейте някой имали инструкция с настройките на "Бърнит" 10 кв
Благодаря :partyman:
Здравейте,взех си камина Burmit 8kw-с въздушна риза.Печката гори много добре при зададени 25 градуса.В мига в който ги направи зададените градуси минава в някакъв гаснещ режим.Тогава трябва да качи още 2 градуса за да изгасне камината, но пламака е много слаб в порядъка 25-27 градуса и и отнема много време да ги качи.Ако е по-студено градусите падат и стои в този режим на гаснене.Как мога да я настроя в нормален режим за да изгасва когато достигне зададените градуси?
  • 1
  • 2

Тема "Пелетна камина "Бърнит" 8 кв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: