Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zhoro25 - специалист
Здравейте,

Виждам, че преобладават потребители на котли и водни пелетни камини и се радвам за това - даже завиждам.

Ние сме на топловъздушна такава, и след разговор с Ерато и други (камината е от ерато) разбрах, че топловъздушните са малко по-капризни по отношение на пелетите.

Та - реших да пусна тема САМО за потребители на топловъздушни камини и какви марки пелети използват.

Моля ви - споделете региона и марката пелети, която ползвате и сте доволни.

Аз съм от Старозагорски регион и съм горял този сезон:

Швайгхофер - биват но има пепел. (Не можах да ги пробвам както другите) много скъпи.

Трон - на пред-последна степен на сила на огъня 4 от 5) почти няма пепел.

Мастър пелети - пак като при Трон (от София взех 10 чувала).

Кастамону - най-калорични и при по-силен огън почти няма пепел. Някои се оплакват, че имало повечко смола и разваляли шнека - та внимавам с тях.

Украински - на силен огън горят добре, но много бързо отиват.

Чистя на всеки три дена - стъклото е чисто за 2 дена и се замърсява към третият. Използвам прахосмукачка за пепел Сапир.
jabata - специалист
Само мога да ти кажа че между топловъздушна пелетна камина, и водна пелетна камина, на една и съща марка, разликата е само в топлообменника, а не в горивната камера (освен мощноста) Така че, каквито пелети са подходящи за водна пелетна камина, такива ще стават и за въздушна.
А като цяло важи че пелетните камини са по-капризни откъм качество на пелетите за разлика от котлите.
pondzi - напреднал
Каква ти е точно камината?Много трудно ще намериш пелети,който да работят перфектно на камината ти.Трюбва да взимаш по едно чувалче от където можеш и да пробваш.Само дъбови не взимай.Няма да ти горят.Много са твърди и не иска да ги прекарва шнека.Както и дълги пелети.Аз имам Pony 9D на Ерато и една италянска и съм се видял в чудо.Само иглолистните ми ги гори добре,защото са по меки.
zhoro25 - специалист
Това ми е камината.

http://site.ecotherm.bg/otoplenie/bg/pr ... icle_id=32

само когато съм на 4-та степен на огъня пелетите си горят добре и чистя на 3 дена - доказано е при мен вече.
benimm8808 - специалист
zhoro25 написа:
Това ми е камината.

http://site.ecotherm.bg/otoplenie/bg/pr ... icle_id=32

само когато съм на 4-та степен на огъня пелетите си горят добре и чистя на 3 дена - доказано е при мен вече.
Колега има ли начин на тази камина да се следи температурата на изходящите газове?Интересно ми е какви градуси подържа.Скоро видях един познат с топловъздушна камина,но при него тем. на изходящите градуси стигаше до 250,и се включваше защита от прегряване за около 10-15 сек. и това е цикличен процес.Затова ми стана интересно как е при теб.
kukuchev63 - специалист
benimm8808 написа:
zhoro25 написа:
Това ми е камината.

http://site.ecotherm.bg/otoplenie/bg/pr ... icle_id=32

само когато съм на 4-та степен на огъня пелетите си горят добре и чистя на 3 дена - доказано е при мен вече.
Колега има ли начин на тази камина да се следи температурата на изходящите газове?Интересно ми е какви градуси подържа.Скоро видях един познат с топловъздушна камина,но при него тем. на изходящите градуси стигаше до 250,и се включваше защита от прегряване за около 10-15 сек. и това е цикличен процес.Затова ми стана интересно как е при теб.
Да си намали вентлатора на изгорялите газове и ще му падне температурата и няма да му се включва защитата

Тема "Пелети за топловъздушна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: