Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте.Моля ви за съвет.Предстои ми смяна на котела самоделка на твърдо гориво с котел комбиниран на пелети и твърдо гориво.Мощността ми е 27квт. радиатори и бойлер.Спрял съм се на котел Прити СЛБ комби 32квт и 5квт излъчване и пелетна горелка Грейко20квт.Всичко ще е на лизинг.Дайте съвет удачен ли е този избор.
kalin72 - майстор
Котела що не е на Грейко? За Прити не се чуват добри думи...поне за пелетните им камини, незнам за котлите, но все пак...
andy_forresite - майстор
На здрава глава болест...
Глей са ко стаа.
kalin72 - майстор
andy_forresite написа:
На здрава глава болест...
Глей са ко стаа.
:mrgreen:
Благодаря за съветите.Затова писах във форума,да чуя вашето мнение като специалисти.
.
andy_forresite - майстор
Ще ти разкрия една тайна - аз и Калин72 не сме специалисти. Обаче ти мислим доброто. Котелът не е добър. Какъв е този котел, който излъчва 5 кв докато топли водата в себе си :?
Нов комбиниран котел предлага същата фирма, на която си харесал горелката. Той е с две вратички и трябва да се вземе със оборудването за дърва. Скара и какво беше още ...
Друг, по-евтин вариант, е котел на твърдо гориво като бош, дакон, джънкърс, будерус втора употреба, резваш му дъното, вдигаш го на кутия и ето ти комбиниран котел. Горелката слагаш на кутията, най-добре на вратичка.
Анди, ако беше джънкърс, щеше да се продава и в Русия.

Тема "отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: