Най - вълнуващия въпрос зимно време.
medel76 - специалист
Някой ползвал ли е биокамина с биоетанол?Топлят с студени зими като тези?Стават ли за селска къща? Като тази например:
Размери: 45х60х13.40см;
• Вместимост на горивната камера: 700мл;
• Регулируема;
• Цвят: черен или сив;
• Разход за час: 250ml/h;
• Топлоотдаване: 2kW/h.
Предимства на биокамините:
• без комин;
• бързо затопля;
• без дим и сажди;
• без вредни газове;
• ниски разходи;
• лесна за употреба.
Evgeniy - майстор
Има вече такава тема, но забележи, че последното мнение е от 2012 година:
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... BB#p312974
maistora1965 - специалист
medel76 написа:
Някой ползвал ли е биокамина с биоетанол?Топлят с студени зими като тези?Стават ли за селска къща? Като тази например:
Размери: 45х60х13.40см;
• Вместимост на горивната камера: 700мл;
• Регулируема;
• Цвят: черен или сив;
• Разход за час: 250ml/h;
• Топлоотдаване: 2kW/h.
Предимства на биокамините:
• без комин;
• бързо затопля;
• без дим и сажди;
• без вредни газове;
• ниски разходи;
• лесна за употреба.
Биоетанола си е спирт а щом има горене се отделя въглероден двуокис и вода в закрито помещение и без вентилация аналогично на газовите печки,с пити след време се замъгляват прозорците и почва да ти люти на очите.Без проветряване не става за декоративен ефект исъздаване на уют може би да но за отопление по скоро не.
koveslav - майстор
За топленето-топли,но не знам за киловатите.На времето като бях малък нямахме отопление в банята.Зимно време,преди да вляза да се къпя майка ми палеше на пода в банята един руски спиртен котлон.С диаметър може би 20см беше това уредче,но бързо стопляше.Нямам представа колко спирт е сипвала,но аз знаех,че щом изгасне,мога да влизам да се къпя и това ставаше бързо по спомен.Май и спирта тогава(70-те години) е бил много евтин.
medel76 - специалист
koveslav написа:
За топленето-топли,но не знам за киловатите.На времето като бях малък нямахме отопление в банята.Зимно време,преди да вляза да се къпя майка ми палеше на пода в банята един руски спиртен котлон.С диаметър може би 20см беше това уредче,но бързо стопляше.Нямам представа колко спирт е сипвала,но аз знаех,че щом изгасне,мога да влизам да се къпя и това ставаше бързо по спомен.Май и спирта тогава(70-те години) е бил много евтин.
благодаря на всички,май няма да купувам,а с какво да отоплявам селската къща в която не живея, ходя само от време на време.Не искам с дърва да се занимавам

Тема "биокамина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: