• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mimitoni - специалист
Инструкция 1

Прикачен файл

IMG_20200202_081907-р.jpg
нед фев 02, 2020 8:35 ammimitoni написа:
Инструкция 1
А в книжката на котела прочете ли?
Там пише друго, та ако ще и регулатора да му казва 100 градуса, мозъкът на котела е от 40 до 60.
Не знам някой да се къпе с 60 градусова вода, но чета постоянно как на някои 50-80 литра бойлер им стигал!!! Моят го топля на 45 градуса.
LazarGanev - "Велик майстор"
А, ти гледаш инструкцията на регулатора. Той има възможности за ползване в по-сложни схеми и затова. В момента се ползва като битов стаен термостат с възможност за управление на бойлер и затова някои от възможностите му са ограничени. Не го взимай навътре, изброих ти минусите на горещия бойлер.
mimitoni - специалист
Ок. Разбрах. Благодаря и на трима ви за споделената информация и мнения. =D>
ср ное 14, 2018 7:55 pmdinko_dinko_dinko написа:
Здравейте!
Имам проблем с настройката или по скоро с работата на Bosch Condens 2500W WBC 24-1 DE с терморегулатор CR100.
Проблемът е , че при зададена температура на помещението в което е монтиран CR100 (22 градуса) , температурата , която отчита терморегулатора е 25 и продължава да изписва , че горелката работи и наистина работи. При автоматичен режим когато вечер трябва да спре да топли котела продължава да се пали и продължава да топли. Струва ми се , че терморегулаторът нищо не регулира. Зададох му в ръчен режим" ИЗКЛ " - нищо подобно работи и това е.
Може ли някой да даде предложение какво да проверя по настройките и кои настройки, на терморегулатора или на котела. Направи ми впечатление, че в момента, в който превключи да топли бойлера температурата на достигна до 115. Нормално ли е? И това беше в период по програма , в която трябваше да е в състояние "Понижаване".
Моля дайте съвети.
Здравейте!
От два дни имам пусната в експлоатация абсолютно същата конфигурация газов котел Bosch Condens 2500W WBC 24-1 DE с терморегулатор CR100.
И поведението при мен е абсолютно същото - терморегулатора нищо не регулира и работата на котела по никой начин не се влияе от настройките на терморегулатора.
Попаднах на Вашата тема и понеже при мен възникна същата ситуация, моля Ви ако можете да споделите как се разреши благоприятно при Вас този казус!
Имейла ми е: kaloyanov@gmail.com Петко Калоянов
Благодаря!
king82 - специалист
Здравейте, най-накрая след няколко години разправии стигнах до момента на газифициране. И разбираемо съм пред дилемата за избор на правилният котел. От това което съм гледал из форума се насочих към едноконтурния BOSCH Condens 2500W WBC 14-1 DE23. Като идеята ми беше подмяна на съществуващият 80л. бойлер с по-голям и с по-голяма серпентина. Но човекът от фирмата категорично ме съветва да избера Condens 2300i W. И съответно изградената в съзнанието ми теория за едноконтурния котел отиде по дяволите. Той е категоричен, че с този котел ще имам по-малък разход на газ, отколкото с едноконтурен - топлещ бойлер със серпентина. Така или иначе газовият котел е от другата стана на стената с душа. В сложна за мен дилема съм, защото искам да избера най-икономичния за мен вариант като месечна сметка.
idealist - специалист
Питай с колко по-ниска ще бъде сметката.
king82 - специалист
Нищо няма да питам. Пей сърце...
чет юни 18, 2020 12:26 pmking82 написа:
Нищо няма да питам. Пей сърце...
Пиши като дойде третата фактура!
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: