• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
Ей, пропадна ми спането от вас...
Та... Проведох експеримента при възможно най-тежките за котела условия. Помпата сложих на максимална постоянна скорост, а на котела му вдигнах максималната мощност на 100%. Ограничение на подаването на топла вода също го оставих на максимум. От регулатора му дадох да се ръководи изцяло по стайна температура. Дадох първо регулатора на изключено отопление за да се изгаси котела. И след това му зададох 30*С стайна температура.
Котела ВСЕ ПАК НАПРАВИ ПИК на 122 вата, после се намали до към 100 и малко вата.
Айде честито на печелившите. Ето ви и снимка:

Изображение

Това, което показва устройството е въпросния пик. Тая машинка има опция да записва най-голямата и най-малката консумация протекла през нея.
В момента на теста самата машинка показваше мрежово напрежение 234 волта.
Та така... Дано съм бил полезен на някого! :rock:
пон яну 14, 2019 4:22 pmsokolov.91 написа:
Ей, пропадна ми спането от вас...
Та... Проведох експеримента при възможно най-тежките за котела условия. Помпата сложих на максимална постоянна скорост, а на котела му вдигнах максималната мощност на 100%. Ограничение на подаването на топла вода също го оставих на максимум. От регулатора му дадох да се ръководи изцяло по стайна температура. Дадох първо регулатора на изключено отопление за да се изгаси котела. И след това му зададох 30*С стайна температура.
Котела ВСЕ ПАК НАПРАВИ ПИК на 122 вата, после се намали до към 100 и малко вата.
Айде честито на печелившите. Ето ви и снимка:

Изображение

Това, което показва устройството е въпросния пик. Тая машинка има опция да записва най-голямата и най-малката консумация протекла през нея.
В момента на теста самата машинка показваше мрежово напрежение 234 волта.
Та така... Дано съм бил полезен на някого! :rock:
Соколе, с Еспейса казахме ли ти го?!!!
Сигурен съм и още убеден съм, че 100 ватовия на Техногама ще го пали.
Благодарско за трудът!
sokolov.91 - майстор
пон яну 14, 2019 7:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон яну 14, 2019 4:22 pmsokolov.91 написа:
Соколе, с Еспейса казахме ли ти го?!!!
Е хубаво де. Аз пак казвам и още в началото казах - не съм сигурен. И все пак пикна 20 вата :-D И все пак... честито на печелившите. :wink:
mimitoni - специалист
Г-н Соколов, най искрено благодаря за отделеното време и коректното измерване. Надявам се получените резултати да са от полза за всички. Устройството няма ли да изкл. при работа на макс. =D> =D>
вт яну 15, 2019 7:20 ammimitoni написа:
Г-н Соколов, най искрено благодаря за отделеното време и коректното измерване. Надявам се получените резултати да са от полза за всички. Устройството няма ли да изкл. при работа на макс. =D> =D>
Слуш' ся!
Устройството на Техногама го имам дома, като се тества при супер тежък режим.
200 ватовия няма да ги усети тия 122,3 соколови вата.
При претоварване изключва за 10 секунди, след което включва отново.
Това го прави общо 10 пъти. Упорит е.
Освен това, при пад на напрежението вдига с 10 волта някъде.
Това съм го установил опитно.
Има го и като доказателствен матрял.
На клипчетата е 400 ватов, като опитът за палене на горелката е с новата 300 ватова запалка, която студена тръгва на 1100 вата. 300 е при работна температура.

https://photos.app.goo.gl/G5o4wSHwPecnzcEz7

https://photos.app.goo.gl/j9B9aziQEq8DWL8Z9
sokolov.91 - майстор
...соколови вата :shock:
Още малко и в учебниците ще ме има. :lol:
king82 - специалист
Здравейте, искам да попитам нещо относно котела от заглавието.Впечатлението ми е , че СР 100 е най-използвзното управление. А какъв е варианта за безкабелно wifi управление? Трябва ли да е Бошовско? Може ли да се използва нещо универсално, едва ли не китайче, на в пъти по-ниска цена?
ср яну 16, 2019 12:44 pmking82 написа:
Здравейте, искам да попитам нещо относно котела от заглавието.Впечатлението ми е , че СР 100 е най-използвзното управление. А какъв е варианта за безкабелно wifi управление? Трябва ли да е Бошовско? Може ли да се използва нещо универсално, едва ли не китайче, на в пъти по-ниска цена?
Сигурно може, задължително ще е китайче, но няма да предлага възможностите на коментираното.
245 много ли е?
Гледах най умното им е намалено доста, ама явно е скъпо?!!
king82 - специалист
245 лева не е скъпо. Кое това безкабелно wifi управление?
http://www.romstal.bg/%D0%B8%D0%BD%D1%8 ... 83516.html
Като си купя котела, ще му бодна едно такова, ако няма нещо по фешън, до тогава.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: