• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, правилно е сложен датчика в горната гилза
sokolov.91 - майстор
съб яну 12, 2019 10:40 amLazarGanev написа:
Да, правилно е сложен датчика в горната гилза
Едобре де, така като е толкова високо сензора няма ли котела да си мисли, че водата в целия бойлер е топла, а всъщност да не е така? Нали топлата вода от котелаа влиза от горния край на серпентината? Нали топлата вода в бойлера се качва нагоре?
Това не значи ли, че от 150л бойлер полезния му обем ще е наполовина при така монтиран датчик?
fbr - майстор
Нали знаеш какво казват песимиста и оптимиста за чашата с вода до средата. Ако е долу, като се източи малко вода, датчика мисли че се е източил целия обем на бойлера. И при всяко пускане на топлата вода, пуска котела на БГВ.
sokolov.91 - майстор
съб яну 12, 2019 11:22 amfbr написа:
Нали знаеш какво казват песимиста и оптимиста за чашата с вода до средата. Ако е долу, като се източи малко вода, датчика мисли че се е източил целия обем на бойлера. И при всяко пускане на топлата вода, пуска котела на БГВ.
Ама не е точно така. Котела се пуска да топли бойлера 10, понякога и 15 градуса под зададената температура, ба която си го оставил. А не веднага като отвориш някой кран. Ама като грее водата котела се гаси 5 градуса преди зададената температура и остава само помпата и по инерция достига точно зададената температура в бойлера. Я кажи сега - защо е по-добре датчика да е горе? Точно за това ми стана интересно.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб яну 12, 2019 11:03 amsokolov.91 написа:
Това не значи ли, че от 150л бойлер полезния му обем ще е наполовина при така монтиран датчик?
Да речем, че в някой момент бойлерът може да е изпразнен наполовина, но после као включи котела го загрява много бързо. Докато ако датчика е долу, много трудно изключва котела и после включва пшочти при всяко отваряне на крана. защото датчика е близо до входящата студена вода. В същото време в горния край на бойлера водатя е пред завиране, но котелът продължава да включва и да работи дълго.
sokolov.91 - майстор
съб яну 12, 2019 3:48 pmLazarGanev написа:
съб яну 12, 2019 11:03 amsokolov.91 написа:
Това не значи ли, че от 150л бойлер полезния му обем ще е наполовина при така монтиран датчик?
Да речем, че в някой момент бойлерът може да е изпразнен наполовина, но после као включи котела го загрява много бързо. Докато ако датчика е долу, много трудно изключва котела и после включва пшочти при всяко отваряне на крана. защото датчика е близо до входящата студена вода. В същото време в горния край на бойлера водатя е пред завиране, но котелът продължава да включва и да работи дълго.
Явно си зависи от котела (на колко киловата е), от бойлера и от серпентината. Моя датчик не е чак долу като на снимката на Елдома, но е под средата. Не се пали котела при всяко миене на ръце и не прегрява водата. Задал съм му 50 градуса БГВ. Когато се грее бойлера котелаа се гаси на 45 градуса и по инерция достига до 50 51 градуса.
puluks - специалист
Здравейте
Трифоне от филтъра е било всичко работи както трябва и котела харчи като змей
Чакам да нагрее и подовото да видим дали ще има кеф или сълзи :partyman:
Мерси за съветите
idealist - специалист
Има начин, при който нагряването на бойлера не съвпада с времето на отопление. Преди години писах за моите настройки.
При мен гилзата е на около 15 см над връщащата вода, а термометъра е на около 15 см под горното дъно на бойлера. Температура на БГВ 60 градуса по Целзий. Котел Бош 2500W WBC 14-1 DE, в пакет с бойлер Бош 150 л и стаен термостат CR 100.
sokolov.91 - майстор
нед яну 13, 2019 9:32 amidealist написа:
Има начин, при който нагряването на бойлера не съвпада с времето на отопление. Преди години писах за моите настройки.
При мен гилзата е на около 15 см над връщащата вода, а термометъра е на около 15 см под горното дъно на бойлера. Температура на БГВ 60 градуса по Целзий. Котел Бош 2500W WBC 14-1 DE, в пакет с бойлер Бош 150 л и стаен термостат CR 100.
Аз ги четох тези твои настройки още преди и ги опитах, защото и без това съм постоянно на ръчен режим на отопление. Обаче като водата в бойлера изстине и не е в определения график котела пак си превключва за бойлер. Не видях смисъл да правя график за бойлера след като така и така винаги щом водата изстине котела си я дозагрява. Но и при мен котела грее бойлера за 10 минути, такаа че не ми пречи да се пуска 2 3 пъти на ден за бойлер.
puluks - специалист
А нещо друго като управление за този котел освен CT 100 трябва ми само да го пускам и спирам когато преценя от разстояние :?:
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: