• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ydraganov - напреднал
Здравей,
Да, 150 л бойлер на Бош има и нагревател освен серпентина и може да работи и на ток докато си изградиш инсталацията. Апартамента ти е малък и ти трябва котел с възможно най-ниска минимална мощност, какъвто е точно този Бош. Тъй като сега завършваш строителството​, помисли за подово отопление което работи с температури подходящи​ за кондензен режим. Ако не искаш подово - най-големите възможни радиатори пропорционални на площта на стаите. И това е. Има още какво да прочетеш, в този и други форуми. Успех! :supz: :supz:
Благодаря за насоките. Исках да сложа подово, но от фирмата, която прокарваше газта в сградата ме разубедиха и вече е късно. Притеснява ме размера на този бойлер, а и йе знам къде да го видя за да добия представа къде да го монтират. Благодаря още веднъж.
idealist - специалист
Аз съм с въпросния бойлер. Височина 1300 мм, размер със стойката за окачване 480 мм. Леви изводи на серпентината и гилза за температурния датчик, с 3 kw ел. нагревател. Полезен обем на водосъдържателя 140 литра. Жалко, че не е неръждаем.
По спомен, мисля, че има оферта за пакета и без бойлер.
vladtod - специалист
Он вече има газ, и същата комбинация . Жилището е около 110 кв. на всякъде е топло ,lazar Ganev ми спретна комбинацията и мисля ,че не сгреших. Разхода за сега ми се струва завишен около 9-10 куб. 7лв /24ч. ,но се надявам да падне като се самообучи .Дали изолацията си казва думата ,но котела гасне понякога за час а се надявах да работи постоянно на минимална мощност ,но уви насмогва бързо :-D ама комфорта е на max.
boian_st - помощник
И при мен котела не работи постоянно.Имам чувството че се включва 5-6 пъти на ден но вкъщи си е топло и супер комфортно в сравнение с двата климатика с които се топлех.Аз също имам изолация (гипскартон и каменна вата)на стени и тавани,радиатори навсякаде дори в коридора готвим на газ и ползваме бойлер на газ.Зададено му е в ръчен режим 22гр постоянно.Засега сметката е 2,80 - 3,60 на 24 часа но сега е още топло. Радиаторите изстиват напълно все едно не са работили.Когато го пускаха за първи път са казали на жената че са го ограничили в мощноста , водата е до 50гр. бойлера на 45гр и понеже разхода ме устройва не съм се интересувал да ровя и да правя настройки за котела. :drinkers: :drinkers:
vladtod - специалист
boian_st написа:
Зададено му е в ръчен режим 22гр постоянно. :drinkers: :drinkers:
Първоначално базиках постоянно и ми направи впечатление ,че на ръчен режим хапваше доста а сега на auto гризва около 5-7 кубика на денонощие. Не схващам каква е разликата при положение ,че се модулира и в двата случая? :-D
mimitoni - специалист
vladtod написа:
boian_st написа:
Зададено му е в ръчен режим 22гр постоянно. :drinkers: :drinkers:
Първоначално базиках постоянно и ми направи впечатление ,че на ръчен режим хапваше доста а сега на auto гризва около 5-7 кубика на денонощие. Не схващам каква е разликата при положение ,че се модулира и в двата случая? :-D
Колега,а какво по точно зададе на автом. режим :?
vladtod - специалист
На ауто има опция за седмична настройка за Т и време на отопление а на ръчно ти командваш парада и трябва сам да го гасиш или засилваш.
boian_st - помощник
vladtod написа:
На ауто има опция за седмична настройка за Т и време на отопление а на ръчно ти командваш парада и трябва сам да го гасиш или засилваш.

Здравей,при мен котела си работи на ръчен режим но нито го гася нито го засилвам.Оставен е на 22 гр. и си включва и изключва когато той си реши аз не барам той си знае. :drinkers: :drinkers:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: