• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vrangelov - специалист
чет яну 10, 2019 6:11 pmmimitoni написа:
Ч.Н.Г. Колеги. Стоя на топло в стаята и зяпам снега в Казанлък. И.... ми идва на ум за UPS. Моля, споделете ако някой има подобно захранване. Марка, мощност, външен акумулатор Аh. Умарзеливих се с тази газ и не ми се мисли ако спре тока. Топла вечер и :prost:
Не си усложнявай живота. Тези UPS-си се слагат на котли на твърдо гориво с ръчно зареждане. Там, когато спре токът, спира и помпата, котела продължава да гори, дори и при затворени клапи. Оттам нататък се сещаш какво става...
Ако си на газов котел и спре токът, освен да стане студено, няма какво толкова да се случи.

Генератор HONDA на бензин е около 3000 лева. Според мен наистина е най-добрият вариант. Някъде бях чел, че хондите от 2000 лева не били с добри мотори.
Масовите UPS-и тук във форума са на Technogamma. Разгледай акумулаторите от типа на TROJAN или OPTIMA. Давам ги като пример само, но гледай на всяка цена да не са стартерни.


Поздрави
шоп - майстор
чет яну 10, 2019 9:34 pmsokolov.91 написа:
Като имам пари и не ми трябват може и да си взема един такъв. :-D Колкото и да е смотан за 260лв. За два пъти в годината ще ми свърши много по-добра работа от ЮПС.
Алал да ти е!
Пари хвърлени на вятъра! Няма да ти свърши работа.
Лично аз от 4-5 години чета и следя обяви за инврторни генратори. Едва миналата година си купих на черен петък едно инверторно деу 800 вата
Доволен съм, бачкат и лаптопи и плазми и ЛСД та и помпи и зарядни и лед осветлние. Наистина инвертор. Цена...приблизително ват лев ( 800 вата за около 500 лева)
Не е евтино. Обаче с резервоар 2л кара над 4 часа:-))))))))))))))
Бива ли такос нещо?!
Ма обясни ко напрайхте де! Идва ли човека, дето го чакаше, колко позапушен беше филтъра, достатъчно да не пропуска нужния дебит или???
Пускаш тема със зов за помощ, а си толкова пестелив...
Не е много коректно, да знайш.
sokolov.91 - майстор
Другия вариант ми е RIDER. Не съм сигурен обаче, че ще е по-доре.
gnt69 - майстор
Колко често гасне тока при вас че са ви нужни генератори. На мен за последните 10 тина години тока ми е гаснал точно 2 пъти за по час, изключая профилактиките за по 5-6 часа ама те са пролет и есен. Слагай си един ЮПС, един обикновен акумулатор и си свиркай 3-4 години докато умре акумулатора. Превключва автоматично за милисекунди и държи няколко часа, не трябва да обучаваш домочадието как се налива бензин, как се изключва тока на енергото и как се пали. :partyman:
Соколов, Еспейса и Шопа са прави.
Няма Хонда за под 1000 и кусур пари.
Купи си малко инверторче, а тия кютуци, дето ги споменаваш, си ги спести!
То и Русе дава добър съвет, ама свят шарен, секи различно го вижда.
puluks - специалист
Добра вечер
Не дойде беше нещо в чужбина и пак ми прати негов ученик този път по телефона на който му обяснявам ,че котела тръгва достига си зададената температура за няколко минути , спира и всичко е студ
Каза ми - Споко така си работи горелката си почива нямаш грижи - вторият път съм имал въздушна възглавница някъде
А имам обезвъздушители навсякъде ,както и да е
Одеве имах време и си върнах помпата на II както си беше утре ако всичко си работи значи е филтъра и ще пиша
Мерсаж много нещо яко ми досади това парно
И последно ,че съм пиле в калчища .На бойлера има две гнезда за термодатчик горе и долу
Ако искам по късно да се включва котела за БГВ е правилно горното гнездо нали ,че и това не знаеше или бързаше все тая
Лека вечер :partyman:
sokolov.91 - майстор
пет яну 11, 2019 9:48 pmpuluks написа:
И последно ,че съм пиле в калчища .На бойлера има две гнезда за термодатчик горе и долу
Ако искам по късно да се включва котела за БГВ е правилно горното гнездо нали ,че и това не знаеше или бързаше все тая
Лека вечер :partyman:

Не. Обратното.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 11, 2019 9:48 pmpuluks написа:
И последно ,че съм пиле в калчища .На бойлера има две гнезда за термодатчик горе и долу
Ако искам по късно да се включва котела за БГВ е правилно горното гнездо нали ,че и това не знаеше или бързаше все тая
Я дай една снимка.
puluks - специалист
Това е бойлера Eldom 150 l серпентината я водят 0.72 м/2
Прикачен файл:
IMG_20190112_090336-600x800.jpg
IMG_20190112_090336-600x800.jpg (84.84 KиБ) Видяна 1205 пъти
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: