• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mimitoni - специалист
=D>
boian_st написа:
vladtod написа:
На ауто има опция за седмична настройка за Т и време на отопление а на ръчно ти командваш парада и трябва сам да го гасиш или засилваш.

Здравей,при мен котела си работи на ръчен режим но нито го гася нито го засилвам.Оставен е на 22 гр. и си включва и изключва когато той си реши аз не барам той си знае. :drinkers: :drinkers:
=D> =D>
vladtod - специалист
Ясно е ,че е така но аз не искам постоянна температура когато ме няма или когато спя, затова се грижи седмичния или намаляй като излизаш и засилвай като се прибираш.
boian_st - помощник
Честита нова година на всички колеги форума :drinkers: :drinkers: .При мен постоянно има някой в къщи и няма как да не поддържам определена температура.
vladtod - специалист
Направих проба с ограничаване на температурата на водата на 45" , котела не спира и консумира около 4-5 куб. и поддържа 24 " във петте стаи вярно , че сега е топло ама и не харчи много. Намаля ли на 42-43 и още почва да изключва , явно с минималната мощност я достига .
boian_st - помощник
Здравей vladtod ограничавал ли си котела като максимална мощност примерно да не е 14кв. а 7кв.??
vladtod - специалист
Не, по -умен е от мен и не искам да чакам бойлера 1 ч.да загрява, сега го прави за 20 мин. както е и при теб предполагам.
idealist - специалист
Ограничаването на макс. отоплителна мощност и мощността на загряване на БГВ нямат нищо общо.
Разгледайте си ръководството за експлоатация.
vladtod - специалист
Бе няма нищо общо ама и файда няма.
king82 - специалист
Имам въпрос относно котела от заглавието - може ли лятото да се използва само кръга за бойлера. Като цяло как се практикува с едноконтурните котли и затоплянето на бойлера през лятото?
ydraganov - напреднал
Става много лесно, спираш отоплението и котела се грижи само за БГВ.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: