• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Вече ми пуснаха котела,монтирахме и CR100 и искам да ви попитам,някакви по специфични настройки на терморегулатора?
В момента съм на ръчен режим ,температурата на отоплителния кръг съм задал 70 градуса ,на БГВ -то 45.
Дали модулира в момента или не,как да разбера?
Настроил съм 22 градуса температура целодневно,когато падне под тази t,се включва котела докато достигне 22 гр, и се изключва,
не работи котел,това означава ли че в момента работи на on/off .Какви настройки се правят за да модулира котела?
LazarGanev - "Велик майстор"
Ще поработи няколко дена тъй и ще се самообучи кога да модулира за да не изключва, споко. :)
Аха,не знаех ,че е такъв ключа от бараката :)
LazarGanev написа:
Ще поработи няколко дена тъй и ще се самообучи кога да модулира за да не изключва, споко. :)
Г-н Ганев, сириозен ли си?!!
Газта ма напира от две страни, сини мисли тровят съня ми, та скоро ши ми гледаш на капка от медно фосфорен припой.
Е...ако комшитата са съгласят и е рекъл Шефа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Трифон П.Трифонов написа:
та скоро ши ми гледаш на капка от медно фосфорен припой.
Почнахме да му забравяме аромата на припоя, новите технологии напират :)
idealist - специалист
Тресто,
Чел ли си темата от начало ?
О да,и не само тая,ако имате предвид нещо относно CR100 и специално настройки ,може и нещо да ми е убягнало :)
king82 - специалист
Здравейте, и на мен ми предстои газифициране до година и тепърва ще умувам за котел. Но, за сега имам следния въпрос: Правилно ли разбирам, че на котела( чрез стайният термостат) се задава веднъж температура на водата и втори път - температура в стаята, в която е термостата?
LazarGanev написа:
Ще поработи няколко дена тъй и ще се самообучи кога да модулира за да не изключва, споко. :)

Г-н Ганев от един ваш пост ще ви цитирам:

"При монтиране на модулиращ термостат се изключва модулацията на котела по температура на водата и котелът започва да модулира по стайна температура - тост - задаваш стайна температура 22°С от термостата и котелът си променя мощността за да гони вече тази температура, а не някаква температура на водата, която нас реално не ни интересува."

Незнам дали първо не трябва да се направи тази процедура както пишете тук и ако да,как точно се изключва "модулацията на котела по температура на водата" Или наистина трябва да почакам няколко дена да се самообучи кога да модулира сам ,както казахте по -горе.
:) :) :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Като има модулиращ стаен термостат, котелът не трябва да се ограничава температурата на водата и така модулацията е само по стайна температура
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: