• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 35
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Георги Г Г - напреднал
Здравейте,
Да разбирам ли, че в котела има вграден трипътен вентил?
1. Изход за парно.
2. Изход бойлер.
3. Вход /връщаща вода/ общ за двата кръга.
idealist - специалист
Отговори:

Котелът има вграден трипътен вентил.
1. Да
2. Да
3. Не
Георги Г Г - напреднал
idealist написа:
Отговори:

Котелът има вграден трипътен вентил.
1. Да
2. Да
3. Не
С два отделни кръга ли е? Фход-изход отопление и вход изход-бойлер. :?
idealist - специалист
Да ! Абсолютно независими.
Здравейте,
спрял съм с към варианта от промоцията на бош:
Condens 2500W WBC 14-1 DE 23
С бойлер Tronic 1500T ES 150-5 2000W BO L1C-
NTWVL Едноконтурен котел с мощност 2,0 - 14,0kW, стенен
бойлер 150 литра с леви връзки и ел. нагревател, датчик NTC за бойлер, стайно термоуправление CR100 и базов димоотвод AZB916

Интересуват ме няколко неща :
- този датчик на бойлера (който подава информация към котела) е вграден (монтиран в него) с изнесени изводи или ще трябва да се монтира. Ако е второто, той се поставя в фабрично подготвено място или ще трябва да се импровизира- пробиване на отвор в стените на бойлера?
- с какъв кабел трябва да се осъществи връзката от датчика в бойлера (клемите му) до котела и от котела до стайното термоуправление CR100.
Благодаря ви предварително.
idealist - специалист
Изобщо не се тревожи с подобни мисли ! Бойлерът си има гилза, в която се монтира въпросният датчик свързан с кабела.
Здравейте,чакам и аз въпросния котел ни имам два въпроса на които е хубаво да знам отговорите,вместо да разчитам изцяло на инсталаторите.
1.Болера ми е Tesy Modeco 100 литра със серпентина.Трябва ли да се поставя термодатчик за бойлер в муфата на бойлера ,и ако да то какъв да е,или няма смисъл понеже CR 100 ще управлява температурата на водата в бойлера?
2.Самия котел разполага ли с филтър на 2-та кръга връщаща вода (специално за отоплението)понеже радиаторите са ми панелни на 7-8 години и е възможно да има вече ръжда която да задръсти топлообменника.Ако ми трябват филтри ,какви трябва да бъдат ,Y или някакви по специални?
boian_st - помощник
Здравей,моя котел дойде с датчик за бойлера затова накарах да ми го монтират.Колкото до филтрите те влизат в цената на монтажа-240лв
Монтаж на газов котел – 240лв
Монтажът включва:

• Пробиване на отвор в стената – 1 бр.
• Поставяне на котела на стената с необходимите за това укрепващи детайли
• Свързване на котела към всички комуникации(ток, битова вода, отоплителна инсталация, газова инсталация, канализация), които предварително са изведени до 50 см от котела.
• Кран за газ ¾ с холендер – 1бр.
• Кран за вода ¾ с холендер – 2 бр.
• Кран за вода ½ с холендер – 2бр.
• Филтър за вода ¾ - 1 бр.
• Филтър за вода ½ - 1 бр.
• Предпазител електрически 5А – 1 бр.
• Гъвкава връзка за газ ¾“ – ако е необходима.
• Гъвкави връзки за вода – 4 бр. – ако са необходими.
Дано съм бил полезен.
Благодаря ти boian_st, полезна информация.И аз ще отоплявам 63кв.м със същия котел,така че ще поддържаме връзка.Може да имам пак някой въпрос евентуално после по настройки на терморегулатор или котел ако е нужно,за което се надявам да ме извиниш предварително :)
Добър избор на котел и радиатори...Аз съм с почти същата схема и всичко е ОК. Може да сме полезни за в бъдеще за обмяна на опит...:))
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 35

Тема "Газов котел Bosch Condens 2500W WBC 14-1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: