Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bedamusa - специалист
Здравейте, не намерих такава тема и понеже ми предстои закупуване на техника за отопление споделете мнението си относно най-подходящото време. Става на въпрос за следното - най-изгодните цени от гледна точка на отстъпки и промоции. Преди отоплителния сезон (май-септември) , по време на отоплителния сезон (октомври-февруари) или към края на отоплителния сезон (март-април). Също така и за самите майстори които правят монтажа и са сравнително по-леко натоварени.
nokoniko - специалист
bedamusa написа:
Здравейте, не намерих такава тема и понеже ми предстои закупуване на техника за отопление споделете мнението си относно най-подходящото време. Става на въпрос за следното - най-изгодните цени от гледна точка на отстъпки и промоции. Преди отоплителния сезон (май-септември) , по време на отоплителния сезон (октомври-февруари) или към края на отоплителния сезон (март-април). Също така и за самите майстори които правят монтажа и са сравнително по-леко натоварени.
Вчера купих Аурига 25кв./на екоспар/, за 2590 лв. Цената и е 2880лв.- но с 10% отстъпка. 288 лв. разлика са си от значение....Ще я монтирам след около два месеца, но не се знае дали щеше да я има тази отстъпка...
alex_serviz - специалист
bedamusa написа:
Здравейте, не намерих такава тема и понеже ми предстои закупуване на техника за отопление споделете мнението си относно най-подходящото време. Става на въпрос за следното - най-изгодните цени от гледна точка на отстъпки и промоции. Преди отоплителния сезон (май-септември) , по време на отоплителния сезон (октомври-февруари) или към края на отоплителния сезон (март-април). Също така и за самите майстори които правят монтажа и са сравнително по-леко натоварени.
Отстъпки/промоции обикновено се правят в края на отоплителния сезон ( Март-Април ). За монтажа: най-добре преди началото на отоплителния сезон ( Май-Септември ).
LazarGanev - "Велик майстор"
alex_serviz написа:
Отстъпки/промоции обикновено се правят в края на отоплителния сезон ( Март-Април ). За монтажа: най-добре преди началото на отоплителния сезон ( Май-Септември ).
+1
И още нещо много важно, което за някои с горчивина им се изяснява по-късно - отоплителна техника се купува от фирмата, която ще я монтира и поддържа, а не от търговски вериги заради някой лев уж по-голяма отстъпка. :wink:
djendov - специалист
LazarGanev написа:
alex_serviz написа:
Отстъпки/промоции обикновено се правят в края на отоплителния сезон ( Март-Април ). За монтажа: най-добре преди началото на отоплителния сезон ( Май-Септември ).
+1
И още нещо много важно, което за някои с горчивина им се изяснява по-късно - отоплителна техника се купува от фирмата, която ще я монтира и поддържа, а не от търговски вериги заради някой лев уж по-голяма отстъпка. :wink:
Може ли малко по-подробно тук?
Не, че съм на другото мнение, ама пък камина "прити" си е камина "прити" без значение дали е купена от 1-ви, 2-ри или трети пре-продавач. Или греша?
А и все пак говорим за фирми, подразбира се, че ще си свършат работата качествено и ще си носят отговорноста. Черно на бяло...
Е..и аз следя другата тема, дет не става ясно тръбите ли са стари, майстора ли - "майстор", ама с фирма би трябвало да се избегне тая случка. А и за господарите на ефира трябва хляб да има. Драго ми е, Мавриков чака зад ъгъла с камера и микрофон.
bedamusa - специалист
LazarGanev написа:
alex_serviz написа:
Отстъпки/промоции обикновено се правят в края на отоплителния сезон ( Март-Април ). За монтажа: най-добре преди началото на отоплителния сезон ( Май-Септември ).
+1
И още нещо много важно, което за някои с горчивина им се изяснява по-късно - отоплителна техника се купува от фирмата, която ще я монтира и поддържа, а не от търговски вериги заради някой лев уж по-голяма отстъпка. :wink:
Тук съм на твоето мнение относно да си платиш на човека или фирмата която ще ти направи нещата, нО за голямо съжаление напоследък се оказва, че много хора на думи са големи а накрая получаваш един голям проблем. Обикновенно купувайки от фирмата която ще монтира получаваш по-ниска цена за монтаж за сметка на отстъпката която ще си остане за тях и така пак печелиш отстъпката си в друг вид.
LazarGanev - "Велик майстор"
bedamusa написа:
Обикновенно купувайки от фирмата която ще монтира получаваш по-ниска цена за монтаж за сметка на отстъпката която ще си остане за тях и така пак печелиш отстъпката си в друг вид.
И по-важното - получаваш по-добро отношение и повече заитересованост. Но пак трябва да се внимава кой монтира, кой пуска и настройва, кой какво ще поддържа.
alex_serviz - специалист
bedamusa написа:
...Тук съм на твоето мнение относно да си платиш на човека или фирмата която ще ти направи нещата, нО за голямо съжаление напоследък се оказва, че много хора на думи са големи а накрая получаваш един голям проблем...
Не пречи да се консултираш и с някои потребител, на когото е монтирано съответното отоплително съоръжение от съответния дистрибутор и е работило един отоплителен сезон.
Аз лично не разчитам на реклама а на съвети дадени на бъдещи ползватели от доволни мои клиенти!

Тема "Най-добрия момент за покупка на техника за отопление?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: