• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
ср дек 19, 2018 11:26 amBranimir195 написа:
Искам да ви попитам за съвет.
Как е по добре да оставя камината дали да изгасва като достигне зададената темп.на стаята и като стане 2гр под зададената да запалва или да и изключа режима stand by и да не изгасва изобщо ( в този случай стой на степен 1 и подържа темп постоянно) така като гледам и при двата случая ми отиват поне 1.5 чувалчета за 24ч.
По добре постоянно, щото при палене минава през всички стойности и според мен макар и малко разхода ще е по голям, пък и пестиш от запалка :-D
Branimir195 - помощник
Добре благодаря
Сега я нагласих да не изгасва и да се ръководи от темп.на водата задал съм и 50гр на водата. С термо глави съм на радиаторите и ще видя колко ще излапа :) :partyman:
bmahob - майстор
Един съвет макарче вий си решавате, не я карайте на толко ниска вода според мен под 60гр не е добра за камина на пелети......
Branimir195 - помощник
Добре ще я коригирам
Благодаря за съвета и ако може на ТИ не на ВИЕ :supz:
Здравейте,
от няколко месеца съм собственик на Aquas 15. Почти същата е като Ritium 14, но е с чугунена врата и плот. Не съм сигурен обаче за настройките. Инсталатора ми каза, че е намалил малко подаването на пелети, но ми се струва, че горенето е много бурно и темпратурата на димните газове е много висока от 160 да 210 в различните мощности и стъклото почернява много бързо. Не съм бутал в настройките, за сега само чета във форума и съм направил едно почистване без кюнците, които са от неръждавейка. Може ли някой с повече опит и с такава камина да даде повече информация за настройките.
Благодаря предварително.
ant-man - напреднал
По добре постоянно, щото при палене минава през всички стойности и според мен макар и малко разхода ще е по голям, пък и пестиш от запалка :-D
[/quote]
Здравейте!
Някой знае ли каква е запалката на Aquas 15 - керамична или не?
Като цяло какви са предимствата на керамичната запалка?
Много малко се коментират тези камини, като гледам другите теми за EcoSpar, Greyko, Burnit! Или са чак толкова безпроблемни или малко хора ги ползват. Насочил съм се към такава, та затова питам!
Здравейте има ли някой с rittium thermo 20 да сподели настройки
Branimir195 - помощник
Здравейте
За много години на всички да сте живи и здрави
Искам да ви попитам мога ли да коригирам диапазона на стайната температура?В смисъл дали от 2гр да го направя на 1гр .тоест ако съм задал 22гр стайна темп.не да изгасва на 24 и съответно да запалва на 20 а да е на 23 и на 21 да не изстива апартамента.
Благодаря за помоща
Жако - специалист
Без тиим систем няма проблем. :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Пелетни камини tim sistem" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: