• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Zhivkov - помощник
lebendi написа:
dimonko написа:
Дали си струва да си купя.има ли проблеми
Аз ползвам rittium 14 от около 2г и за този период имаше един ремонт на шнека,който го покри гаранцията.Има разни недомислици,който мен лично ме дразнят,но като цяло работи добре и за мен си струва парите.
Lebendi, ще споделиш ли настройките на камината? На коя степен работи? Какви градуси на водата поддържаш и имали начин камината да модулира по вода :?
lebendi - специалист
Lebendi, ще споделиш ли настройките на камината? На коя степен работи? Какви градуси на водата поддържаш и имали начин камината да модулира по вода :?

Камината работи най-много на 3,2 и рядко на 1-ва степен,а в модулация изключително рядко,като се
управлява по t° на водата и е настроена на 60°.
За да модулира по t° вода трябва да включиш режим stand-by и да зададеш t°въздух на максимум(40°).
Ако мога да помогна с нещо -насреща съм.
Zhivkov - помощник
lebendi написа:
Lebendi, ще споделиш ли настройките на камината? На коя степен работи? Какви градуси на водата поддържаш и имали начин камината да модулира по вода :?

Камината работи най-много на 3,2 и рядко на 1-ва степен,а в модулация изключително рядко,като се
управлява по t° на водата и е настроена на 60°.
За да модулира по t° вода трябва да включиш режим stand-by и да зададеш t°въздух на максимум(40°).
Ако мога да помогна с нещо -насреща съм.
Пробвах и по този начин, но достига желаната t по-вода и изписва wait cooling не work modulation. Не влиза в модулация, а един вид се гаси. Tемп. на водата пада с 5гр и се пали, което си мисля, че не е добре за запалката :?
lebendi - специалист
Ако режим ''stand-by'' е на ''on '' и ''set temp room'' е 40° трябва да модулира по t° на водата.Провери датчика за стайна t° да не се нагрява много от камината,ако трябва го пусни на земята.
Zhivkov - помощник
Датчика за t° е на един метър от камината. Сега го пуснах на плочките и ефект няма. Работи 10 минути и пак изписа wait cooling.. t°на водата от 60° падна на 50° за по-малко от 5 мин и се запали.
lebendi - специалист
Сигурен ли си,че режим ''stand-by''е на ''on''?
Zhivkov - помощник
lebendi написа:
Сигурен ли си,че режим ''stand-by''е на ''on''?
Да, на on е.Дали няма разлика с твоята, че аз я взех Ноември 2016?
lebendi - специалист
Може твоята да е от по-новите,но управлението е същото.Не се сещам за друга причина да не модулира по вода.Защо не се обадиш в сервиза?
bmahob - майстор
Това управление май е като на моята ето инструкции

Прикачен файл

2.jpeg

Прикачен файл

1.jpeg
lebendi - специалист
bmahob написа:
Това управление май е като на моята ето инструкции
Да и аз мисля че е същото, виждам само малка разлика в някои параметри.
На моята камина е Micro Nova 023 и съм го виждал и на други камини.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Пелетни камини tim sistem" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: