• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Камината ми е Golden fier.На всяко последващо запалване след изчистването прави дебел и твърд нагар и се налага да го махам ръчно на всяко запалване.Пелетите ми са чам,преди това пробвах с борови от тях също правеше ,но по ронлив.Сегашните"чамови"са без лепило на каво може да се дължи това пре битовите полети не съм имал такъв проблем. :!:
Прикачен файл:
IMG_20170128_221922.jpg Това е нагара.
keymaker - специалист
Сега привършвам едни украински и са същата работа. Какво ли не правих и се оказва,че трябва да ги избягвам.
шоп - майстор
[quote="SPashov"]Пелетите ми са чам,преди това пробвах с борови от тях също правеше /quote]


Брей...чам, бор... смърч, мура, ела, секвоя, кедър...

Досега делях пелетите от дървесина само от иглолистна и широколистна дървесина или смес от тях.
filmatoplo - майстор
От кората в пелетите е .
шоп написа:
SPashov написа:
Пелетите ми са чам,преди това пробвах с борови от тях също правеше /quote]


Брей...чам, бор... смърч, мура, ела, секвоя, кедър...

Досега делях пелетите от дървесина само от иглолистна и широколистна дървесина или смес от тях.
И аз така си мислех.Не знам как да реша проблема. :?
filmatoplo написа:
От кората в пелетите е .
Кората им е естествена на тези специално. От естествения глицерин при пресоване.
zz_stefanov написа:
Каква е разликата между бор и чам. https://translate.google.bg/?hl=bg#tr/bg/%C3%A7am
Еми двата вида от предишните и сегашните мн.се различават едните са от борови иглички др.са от дървесина.
Значи решението явно е др.пелети.Мислех,че дървесината си е дървесина и не трябва да се съобразявам какви ще слагам. Единствено с това каква температура ще ми отдават.
naskov - майстор
Да. И следващия път гледай пелета да е лъскав, да блести на светлината и няма да имаш такива проблеми.
  • 1
  • 2

Тема "Нагар на запалката съответно и проблеми с запалването." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: