Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Zoro5 - специалист
Не бутай нищо по системата ,а просто направи измервания! Дебита е добре да се знае като вид контрола. Но в случая едва ли дебита е проблема. Вероятно си сбъркал нещо с управлението на ел.котлето, защото сметката за ток подозрително съвпада като с отопление само на реотани! Но така, без измерване, гадаем. Сложи си двата електромера и след няколко дена записки на резултатите, проблема ще лъсне. Това е най-евтиното и лесното за момента. После ще се мисли как да се подобри положението.

radius , делта Т може да е малък и заради малка/намалена мощност на инвертора. Това показание е нееднозначно в момента, а зависи и колко точно се мери тази малка разлика.
Морозов - специалист
radius написа:
При положение, че делта Т ти е 3 С, не виждам защо ще е слаб дебита, даже напротив.
Какъв е този "подпомагащ" нагревател дето е по-мощен от ТП? Усеща ли се студ, ако не се включва по време на дефростите?
Ако беше направил подово, щеше да подобриш нещата, тъй като би работило с 35/30 например.
Това ел котел с мощност 15Кв,и го включвам защото в студовете повече от 39/40С неще да вдигне, а моята система работи най добре при43/44С,иначе неще да вдигне повече от18/19С в стаите...
Zoro5 - специалист
Морозов написа:
..и го включвам защото в студовете повече от 39/40С неще да вдигне...
Как точно го включваш - ръчно или с някакво управление ? По каква логика/датчици се контролира? Сам ли си го сложи или майстора на ТП ти го монтира? Управлението на въздушните ТП принципно си е по-сложно и всяко едно необмислено вмешателство в системата може да го разстрои!

:idea: Всъщност, ако се измери делта Т само върху вх./изх. на котлето, когато работи с известна мощност, може индиректно да се пресметне и дебита.
Морозов - специалист
Не не котлето си има цял блок за управление. Аз само задавам tС при която да изключи. Неговата delta t e около 3С.Пример :Слагам котлето на 37С,ТП държи 40С като спре за дефрост, а Дайкина го прави софтуефно на 45-50мин. tC пада и котлето включва и така процеса се повтаря :rolleyes:
Zoro5 - специалист
Така както е направено вместо да си помагат, да не се е получило да се конкурират и по-силния да надделява? 15кВт котле за 5минути гори толкова ток колкото Дайкина за 1час! И после когато ТП "види" топлата вода от котлето си казва "яяя, че то било топло, я да взема да се намаля". :) Най-добре си направи измерванията на мощностите и мистерията ще се изясни.

Относно дефроста на Дайкина - забелязал ли си дали го прави само когато е заскрежена питата (бяла) или пък винаги на 50минути ,дори и при чиста пита?
preslav - майстор
Zoro5 написа:
Относно дефроста на Дайкина - забелязал ли си дали го прави само когато е заскрежена питата (бяла) или пък винаги на 50минути ,дори и при чиста пита?
Как пък точно Дайкина, че който и да е друг климатик ще види, че кифлата му е заскрежена?
Не съм на ясно, просто питам.
Zoro5 - специалист
preslav написа:
.Как пък точно Дайкина, че който и да е друг климатик ще види, че кифлата му е заскрежена?
Скрежът запушва пътя на въздуха и рязко се влошава режима на работа на климатика. Това може да се установи с датчици и по определен алгоритъм да се пуска дефрост само при това положение , а не по таймер, както е при "по-простите" климатици.
Морозов - специалист
Zoro5 написа:
Така както е направено вместо да си помагат, да не се е получило да се конкурират и по-силния да надделява? 15кВт котле за 5минути гори толкова ток колкото Дайкина за 1час! И после когато ТП "види" топлата вода от котлето си казва "яяя, че то било топло, я да взема да се намаля". :) Най-добре си направи измерванията на мощностите и мистерията ще се изясни.

Относно дефроста на Дайкина - забелязал ли си дали го прави само когато е заскрежена питата (бяла) или пък винаги на 50минути ,дори и при чиста пита?
Дайкина,дефроства само на заскрежена пита,при мен е така,а относно преченето с ел.котела има нещо вярно
Морозов - специалист
Здравейте, Ентусиасти! Да събудя моята тема. Зимата доиде, и който лятото не си оправя проблемите, те започват пак зимата . Работата на ТП, Перфектна с 4бр радиатори, 1бр.1800, 3бр1400/600.Т на водата 40/42С,вх.из,Т. на фреона 44/40С.В стаите 21/22С.При пускането на още 2бр.радиатори нещата се влошават, фреона 72/38С,водата 40/38С . Въпросът е дали ТП е слаба, или дебита ми е малко, по Грундфос 25/40 на 3 скорост :roll:Топло загубите на етажа са 5, 7/5,8kW? Межу другото сега се сещам че, още от началото на тази Моя "Авантюра" един колега от форума ми каза че, така изработена с/ма е за моят"Самовар"-ел. Котела и ТП няма да да сработи. Имаше предвид тръбите ф16мм.Или пък тоя Дайкин е слаб, Той дефакто е за 45/50кв.м.,а Аз искам да отплава 85квм...
шоп - майстор
Морозов написа:
ЗВъпросът е дали ТП е слаба, или дебита ми е малко, по Грундфос 25/40 на 3 скорост :roll:
Дебита е много важен. Защо не пробаш с една помпа 25/60 или 32/60?

Тема "Помощ за ТП?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: