Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stanislav87 - помощник
Здpaвeйтe, мoля зa мaлĸo пoмoщ пpи избopa нa ĸлимaтици зa aпapтaмeнт 80 ĸв.м щe ce пoлзвaт ocнoвнo зa oтoплeниe пъpви eтaж c външнa изoлaция и xyбaвa дoгpaмa пoд мeн ca гapaжи.
1.Xoл 26 ĸв.м(67.6 ĸyб) пpeдлoжиxa ми dаіkіn ftхm35m
2. Cпaлня 12 ĸв.м (31.2 ĸyб) dаіkіn ftхm25m
3.Дeтcĸa cтaя 12 ĸв.м (31.2 ĸyб) ftхm25m
Kъм тaзи мapĸa мe нacoчиxa в мaгaзин били c нoв xлaдилeн aгeнт R32.
Moля зa cъвeт дaли щe ca дocтaтъчнo мoщни зa тeзи ĸвaдpaтypи a и миcля c тpитe мaшини дa ce oтoплявa и ĸopидop 6 ĸв.м.
Oтвopeн cъм и зa дpyги пpeдлoжeния в тoзи цeнoви ĸлac.
Бях се насочил към отопление с газ , но нямам изградена парна инсталация и ме спира доста голямата първоначална инвестиция 6-7 хил иначе газта ми е точно пред входа.Пък и чувам доста различни за разхода на газ.
Блaгoдapя
preslav - майстор
stanislav87 написа:
Здpaвeйтe, мoля зa мaлĸo пoмoщ пpи избopa нa ĸлимaтици зa aпapтaмeнт 80 ĸв.м щe ce пoлзвaт ocнoвнo зa oтoплeниe пъpви eтaж c външнa изoлaция и xyбaвa дoгpaмa пoд мeн ca гapaжи.
1.Xoл 26 ĸв.м(67.6 ĸyб) пpeдлoжиxa ми dаіkіn ftхm35m
2. Cпaлня 12 ĸв.м (31.2 ĸyб) dаіkіn ftхm25m
3.Дeтcĸa cтaя 12 ĸв.м (31.2 ĸyб) ftхm25m
Kъм тaзи мapĸa мe нacoчиxa в мaгaзин били c нoв xлaдилeн aгeнт R32.
Moля зa cъвeт дaли щe ca дocтaтъчнo мoщни зa тeзи ĸвaдpaтypи a и миcля c тpитe мaшини дa ce oтoплявa и ĸopидop 6 ĸв.м.
Oтвopeн cъм и зa дpyги пpeдлoжeния в тoзи цeнoви ĸлac.
Бях се насочил към отопление с газ , но нямам изградена парна инсталация и ме спира доста голямата първоначална инвестиция 6-7 хил иначе газта ми е точно пред входа.Пък и чувам доста различни за разхода на газ.
Блaгoдapя
За съжаление с гаражи под краката ще пукаш от студ с всичко, което не е подово.
stanislav87 - помощник
Да пода винаги си е студен въпреки, че в едната стая в момента има конвектор които не се спира и поддържам 22-23 градуса.
Пък във хола без да се отоплява няколко дни при -10 вътре ми показваше 10 градуса, така че си мисля че нямам много топлинни загуби.
Мисля лятото да изолирам таваните на гаражите ако ми разрешат.Ще има ли ефект да правя вътрешна изолация на стените и таваните без на пода, че не ми се маха ламината.
preslav - майстор
stanislav87 написа:
Ще има ли ефект да правя вътрешна изолация на стените и таваните без на пода, че не ми се маха ламината.
Не
stanislav87 - помощник
preslav написа:
stanislav87 написа:
Ще има ли ефект да правя вътрешна изолация на стените и таваните без на пода, че не ми се маха ламината.
Не
Само на гаражите таваните ако изолирам ще има някакъв ефект ?
preslav - майстор
stanislav87 написа:
preslav написа:
stanislav87 написа:
Ще има ли ефект да правя вътрешна изолация на стените и таваните без на пода, че не ми се маха ламината.
Не
Само на гаражите таваните ако изолирам ще има някакъв ефект ?
Да, ако ти позволят може от тяхна страна, ако ли не махаш ламината, слагаш яка изолация и за да не махаш втори път - подово. Гадно е, но твоята хурка я ям в офиса вече годи наред - ледени крака и вряла глава.
GalinBelos - специалист
Пък във хола без да се отоплява няколко дни при -10 вътре ми показваше 10 градуса
Ако това е така , няма да имаш проблем с отплението с посочените климатици . Но винаги ще го има дискомфорта от студения под . Макар че ми е малко странно , казваш че 6-7к те спира за газ , но като гледам в нета, те тия три климатика идват общо към 5500 лв. с монтажа .
preslav - майстор
GalinBelos написа:
Пък във хола без да се отоплява няколко дни при -10 вътре ми показваше 10 градуса
Ако това е така , няма да имаш проблем с отплението с посочените климатици . Но винаги ще го има дискомфорта от студения под . Макар че ми е малко странно , казваш че 6-7к те спира за газ , но като гледам в нета, те тия три климатика идват общо към 5500 лв. с монтажа .
Чакам отзиви от едни други хора, но се съмнявам, че газта ще излезе само 6-7000 лв. - да не говорим, че дори и тогава ледените пачи ще ги има, ако инсталацията не е подово.
stanislav87 - помощник
preslav написа:
GalinBelos написа:
Пък във хола без да се отоплява няколко дни при -10 вътре ми показваше 10 градуса
Ако това е така , няма да имаш проблем с отплението с посочените климатици . Но винаги ще го има дискомфорта от студения под . Макар че ми е малко странно , казваш че 6-7к те спира за газ , но като гледам в нета, те тия три климатика идват общо към 5500 лв. с монтажа .
Чакам отзиви от едни други хора, но се съмнявам, че газта ще излезе само 6-7000 лв. - да не говорим, че дори и тогава ледените пачи ще ги има, ако инсталацията не е подово.
Тия климатици ще ги взема с голяма отстъпка пък и плана е първоначално да взема за хола и спалнята, защото дете е млако все още .
Пък за газта не съм питал по собствени сметки котле 2-2500, радиатори 1 000 ,части още 1 000 , за работа сигурно ще вземат 2000,като се разбие всичко още за ремонти, на общината 200 -300.
Даже мога да се качи на 9к кога ще ги избия.
preslav - майстор
stanislav87 написа:
preslav написа:
GalinBelos написа:
Ако това е така , няма да имаш проблем с отплението с посочените климатици . Но винаги ще го има дискомфорта от студения под . Макар че ми е малко странно , казваш че 6-7к те спира за газ , но като гледам в нета, те тия три климатика идват общо към 5500 лв. с монтажа .
Чакам отзиви от едни други хора, но се съмнявам, че газта ще излезе само 6-7000 лв. - да не говорим, че дори и тогава ледените пачи ще ги има, ако инсталацията не е подово.
Тия климатици ще ги взема с голяма отстъпка пък и плана е първоначално да взема за хола и спалнята, защото дете е млако все още .
Пък за газта не съм питал по собствени сметки котле 2-2500, радиатори 1 000 ,части още 1 000 , за работа сигурно ще вземат 2000,като се разбие всичко още за ремонти, на общината 200 -300.
Даже мога да се качи на 9к кога ще ги избия.
Няма избиване.

Тема "Отопление за апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: