• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 33
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite написа:
Според мен 85. Придържам се към думите на Трифонов.
Кажете за въглищния прах? Както съм почнал всяка година ще съм с различен комплект :rolleyes:
Абе човек, кротни са вече! С настоящата техника ти е доволно евтино горивото, що ти трябва и въглища да дишаш, слънчогледа прави доволно пепел.
То и аз са бях замислил за всегоривната Екоенергия, ама вече си имам пелетарник. Що да го сменям, като пак пелети ще горя. Най много да си чипосам горелката с ламбда контролер и контрол през интернет.
filmatoplo - майстор
До седмица артисва един много запазен Виадрус 8 секции ,син цвят Ромстал работил на дърва . .като знам парите ще пиша .сменяме го с Грейко пелетен .
andy_forresite - майстор
Т. Тр., шегувам се. Няма какво повече да искам от оборудването - 160 лева/т гориво и до 70 гр на кюнеца. Тягата на моя комин му е паснала много добре. В случай че зимата се увеличи, имам пиниз, който стои зад котела и чака :yawinkle: За 3-4 минути съм готов.
шоп - майстор
energo написа:
andy_forresite написа:
Според мен 85. Придържам се към думите на Трифонов.
Кажете за въглищния прах? Както съм почнал всяка година ще съм с различен комплект :rolleyes:

За тази година купих въглищен прах,работи няколко дни.Няма проблем само настройките на контролера се променят. Виадрус +Екоенергия+ Ирид -Пид е у дома. :supz:
Да споделя и аз :-)

Виадрус + Екоенергия + Титаник
купих 4 тона бобовдолска фракция 15-25мм по 220 лв тон пакетирано франко у нас
после купих 5 тона бобовдолска фракция 0-3мм по 140 лв пакетирано и доставено в нас
накрая се изкушиш и купих 5 тона 0-8мм сято от ромска ръка през пружина от креват - пернишки. За 60 лв тон с доставката :-D Като се замисля, че преди 15-20 години въглишният и брикетен прах се изхвърляше...

Всичко изброено по-горе гори без никакви проблеми....само на пернишките сгурията е двойно като обем :x

За отоплителен сезон 2018-2019 живот и здраве няма да купя нито кило въглища. Ще остане гориво, защото има и подпалки и термопомпа.
andy_forresite написа:
Тягата на моя комин му е паснала много добре. В случай че зимата се увеличи, имам пиниз, който стои зад котела и чака :yawinkle: За 3-4 минути съм готов.

Тайна ли е пиниза? Ако си го споменавал, не си спомням. Казвай, че ако е евтино, много колеги могат да си го спретнат.
andy_forresite - майстор
Пружини в тръбите. Тягата ми е леко слабичка и евентуално ще пробвам само с 4-те от третия ход.
andy_forresite написа:
Пружини в тръбите. Тягата ми е леко слабичка и евентуално ще пробвам само с 4-те от третия ход.
Ахаааа, чехите са го предвидили тва и на Дакона. При студ -7 гр. и надолу, пускат турбулаторите.
Нищо ново под слънцето.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед окт 15, 2017 5:55 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
andy_forresite написа:
Пружини в тръбите. Тягата ми е леко слабичка и евентуално ще пробвам само с 4-те от третия ход.
Какво прави с пружините пуши ли. На мене ми пуши само като пали и е много мръсен котела. Когато отдолу под пружините между 2 рия и третия ход има много пепел. Като запуши при палене и знам че трябва да чистя. Това е на 700-800 кила слънчоглед. :partyman:
Не, като настане студ и тягата нарастне, вместо да топли и гугутките, туря пружините и редуцира тягата. Така е и в инструкцията на Боша.
Е да, ако в топло време е с тях и няма тяга ще пропушва, докато затопли ауспуха.
andy_forresite - майстор
Проблемът с тях беше не само пушене при палене, а липса на качествено горене - тръбите се стесняват и тягата спада още. Аз побутвам клапата като пропуши при запалването.
Коминът не можеше да вдигне 50 градуса и текнаха едни манджи, ужас. Външно беше 42-43 градуса. Добре че не сложих водния топлообменника на ауспуха :rolleyes: . Затова ще карам без почистващия механизъм и ще слагам 4 пружини. При мен кюнците бяха абсолютно чисти, една прашинка нямаха.

Пепел тази година можех да взема без пари колкото искам. Е, няколко тона... ама отказах, не ми трябва. В крайна с/ка избрах това с пелетите, че нали слънчогледа всяка година се възобновява.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 33

Тема "Съвет за котел дърва,въглища/пелети слънчогледови" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: