• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Май тъй де, Даконоподобна е ГФрендката.
На тос ко ни му аресва момата?
https://www.olx.bg/ad/kotel-za-tvardo-g ... 0553a5d510
Хем ши остани и за фризьорката и за банята. Пък като порасне, да си купува Мерцедес.
Само трябва да вземе познатия на приятелката, да гледа по мъжки на огледа и туй то.
Tzinata - специалист
[/quote]
Мерси за отговора. ;)
Вече реших, горелка Грейко рб20 и котел Голдън 35 или Бош 32. Но от прочетеното клоня към ГФ. Благодаря ви!!!
[/quote]
=D>
Малко със зор но браво.Това е едно добро решение.
elektra7777 - специалист
ср окт 03, 2018 5:12 pmsian написа:
ГФ и Боша с тези велтикални топлообменници
чистенето е доста гадничко...особено с турболатори.
И на мен така ми казаха. Отделно момчето, коетоидва да гледа ми каза, че Голдъна едно, че е по-кофти за чистене, май отгоре, а и че много ще ми се изнесе напред, защото кюнеца към комина ми е отгоре на стария котел. А мазето ми е доста тесно и не знам как ще се завирам. И при Боша ли е така? Оф, верно ще се гръмна. Трифончо, ти какво ще кажеш за Боша от лични наблюдения? И за Голдъна според теб?
elektra7777 - специалист
ср окт 03, 2018 5:23 pmTzinata написа:
Мерси за отговора. ;)
Вече реших, горелка Грейко рб20 и котел Голдън 35 или Бош 32. Но от прочетеното клоня към ГФ. Благодаря ви!!!
[/quote]
=D>
Малко със зор но браво.Това е едно добро решение.
[/quote]

Тенкс, с ваша помощ... :razz: :lol:
elektra7777 - специалист
ср окт 03, 2018 5:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Май тъй де, Даконоподобна е ГФрендката.
На тос ко ни му аресва момата?
https://www.olx.bg/ad/kotel-za-tvardo-g ... 0553a5d510
Хем ши остани и за фризьорката и за банята. Пък като порасне, да си купува Мерцедес.
Само трябва да вземе познатия на приятелката, да гледа по мъжки на огледа и туй то.
Ее, мерси много. За тези пари е бомба, ама така ме ожрка още повече... :lol: Ако го взема, ако има ядове едва ли ще ми важи гаранцията. Това пак ли се чисти отгоре, пак ще гледам, че не видях отзад ли му е кюнеца... #-o
elektra7777 - специалист
ср окт 03, 2018 5:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Май тъй де, Даконоподобна е ГФрендката.
На тос ко ни му аресва момата?
https://www.olx.bg/ad/kotel-za-tvardo-g ... 0553a5d510
Хем ши остани и за фризьорката и за банята. Пък като порасне, да си купува Мерцедес.
Само трябва да вземе познатия на приятелката, да гледа по мъжки на огледа и туй то.
Ее, мерси много. За тези пари е бомба, ама така ме обърка още повече... :lol: Ако го взема, ако има ядове едва ли ще ми важи гаранцията. Това пак ли се чисти отгоре, пак ще гледам, че не видях отзад ли му е кюнеца... #-o
Ауспуха му е отзад, а горелката отпред, та ако ти е тясна мазата...
Ходовете на котела се чистят, като се отвори горния капак.
Пепелта, като отвориш вратичката с горелката и вадиш пепелника. Леееко по неудобно е спрямо котела на Грейко. Там можеш да монтираш горелката в ляво, можеш и в дясно, та няма да ти теснее толко мазата. Не знам ко не му аресват тая екстра, ма си е мноо готина щото и моеш да вадиш пепелника в движение.
Утре, може да снимам Бошовеца, но не обещавам.
Моят последен съвет.
Изчакай, събери пари и ако не ти се появи по добра алтернатива, монтирваш Грейко.
Яка мома си, ще избуташ и тая зима със стария, на печка или кот имаш там.

Допълвам
Котела е втора ръка, а това не бърка гаранцията на горелката.
m.eit - специалист
ср окт 03, 2018 5:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Май тъй де, Даконоподобна е ГФрендката.
На тос ко ни му аресва момата?
https://www.olx.bg/ad/kotel-za-tvardo-g ... 0553a5d510
Хем ши остани и за фризьорката и за банята. Пък като порасне, да си купува Мерцедес.
Само трябва да вземе познатия на приятелката, да гледа по мъжки на огледа и туй то.

То и в Бистрица има един такъв ,ама кой ще каже кога ще му пробие водната риза,като се има в предвид че котела е 15 годишен !
:weedman:
Tzinata - специалист
Момата изчезна' и тая тема май умря. :? :? :?
Какво стана имаме ли вече отопление.
Прикачен файл:
DSC_0053.jpg
DSC_0053.jpg (55.4 KиБ) Видяна 1456 пъти
Прикачен файл:
DSC_0052.jpg
DSC_0052.jpg (36.54 KиБ) Видяна 1456 пъти
Като възпитан съфорумник, първо на Emil Inanov ши са извиня, пък и на многоуважаваните колеги, ма нова, безперспективна тема няма да отваря!
До 2014 година се топлех на дърва, акумулираща в детската и климатик в хола. Есента, на същата година, започнах да изграждам пелетното "парно", като първо си купих буфер 500 л. с 3 серпентини. Първо, щото е най скъпата джаджа в парното ми, имах парите и за да не наместя разликата на друго място.
2015 пролетта сколасах за котел на въглища и дърва. Есента почна сглобяването, като тогава си купих и горелка.
Подкарах котела в началото на декември, на дърва, но честата нужда от зареждане, както и топящите се кубици, ме "мотивираха" силно да монтирам горелката.
Това го направих на 31.12.15 г. от 8 до към 12ч. Палнах колата и газ в Топливо.
Та така и до днес, като не съм спирал да си горя дръвца, в една, така и неподвързана, каминка с ВР.
Наскоро реших да я подвържа, накупих части, както му е редът- помпа, трипътен вентил, РС, клапичка, кранове, медни фитинги и малко медна тръба, колкото да "изляза" от стаята.
Свършиха парите под дюшека, та докато чакам другия транш, седа и си мисля.
Минаха няколко дни и изведнъж ми светна да сменя каминката, която близо 30 г. подгряваше, някога буйната ми кръв, а напоследък поодъртели м...кокали.
Днес дойде.
Като отявлен инат катър, зех я "на ремък" и си качих емайлираните 95 кила през 30 метра двор и 20на общо, стъпала до втория етаж. Ако някой не вярва, повтарям физическата подготовка пред форумна комисия, с председател модератор. После някой дава отоплителен банкет.
Та..... предстои ми монтажче. Ако ми хареса, може да споделя още.

Тази година се разминах с газта, която докараха до портата ми. Щяха да асфалтират, тази есен, но и това се размина, та вместо да чакам 5 години, отваря ми се възможност за следващият сезон да съм Гъзар и аз.

Според мен, който има Газ пред портата, хич да не му мисли.
На второ място са пелетите.
Бронзовите медали за останалите горива.
Термопомпата няма да коментирам.
Със здраве и нека Изборът бъде с Вас!
https://photos.app.goo.gl/esgcz6kuNBjiAvHz6
https://photos.app.goo.gl/E9uU6AheuDvbAVi96

Прикачен файл

DSC_0058.jpg
DSC_0058.jpg (50.08 KиБ) Видяна 1456 пъти

Прикачен файл

DSC_0057.jpg
DSC_0057.jpg (52.24 KиБ) Видяна 1456 пъти

Прикачен файл

DSC_0056.jpg
DSC_0056.jpg (46.76 KиБ) Видяна 1456 пъти
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема "Съвет за котел дърва,въглища/пелети слънчогледови" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: