• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pikelll - специалист
Здравейте на всички!

Реших да отворя тема свързана с пелетна камина, Лили!

Аз я използвам от тази зима. И да си призная нещо не успявам да си я настроя по мои очаквания.
Предполагах, че ще изкарвам с един чувал един ден, но не познах.
отоплявам последен етаж от къща 110кв. минерална вата имам на всякъде по тавана и на всички външни стени. Инсталираната мощност ми е 13kw.
Интересуваме, дали има хора, които имат тази камина и се отопляват с един чувал на ден? за да споделят фините си настройки и да коментираме за добра работа на камината.
При мен започнах още в началото с първоначалния пуск да ми гори по чувал и половина. Говоря за топлите дни. И в студените не успях да усетя разлика в консумацията.
Прави ми и сажди по тоблообменика.
Ако може да ми дадете съвет как да командвам камината по водата?

Благодаря предварително!
И ще се радвам да стане една пълноценна тема за помощ!
И аз съм от една седмица с тази пелетна камина, но все още нямам достатъчно наблюдения върху разхода на пелети. Ще следя темата и ще пиша като понатрупам опит.
pikelll - специалист
Здравей!
Как ти се вижда горивния процес? Топло ли ти е вътре в къщата, огъня загубва ли се, като цяло, дали си доволен от настройките?
nokoniko - специалист
pikelll написа:
Здравейте на всички!

Реших да отворя тема свързана с пелетна камина, Лили!

Аз я използвам от тази зима. И да си призная нещо не успявам да си я настроя по мои очаквания.
Предполагах, че ще изкарвам с един чувал един ден, но не познах.
отоплявам последен етаж от къща 110кв. минерална вата имам на всякъде по тавана и на всички външни стени. Инсталираната мощност ми е 13kw.
Интересуваме, дали има хора, които имат тази камина и се отопляват с един чувал на ден? за да споделят фините си настройки и да коментираме за добра работа на камината.
При мен започнах още в началото с първоначалния пуск да ми гори по чувал и половина. Говоря за топлите дни. И в студените не успях да усетя разлика в консумацията.
Прави ми и сажди по тоблообменика.
Ако може да ми дадете съвет как да командвам камината по водата?

Благодаря предварително!
И ще се радвам да стане една пълноценна тема за помощ!
Какво означава един чувал на ден---- за 8часа, 16часа или 24 часа....
pikelll - специалист
За 24 часа.
Като се има предвид, че реално за тези 24 часа не работи постоянно.
Не съм засичал колко работи и за това питам грубо колко за ден гори.
nokoniko - специалист
pikelll написа:
За 24 часа.
Като се има предвид, че реално за тези 24 часа не работи постоянно.
Не съм засичал колко работи и за това питам грубо колко за ден гори.
Мисля, че ако за 24 часа /без да се гаси/ ти харчи 24кг. за 110 кв.м. - това е прекрасен разход....1 килограм на час е супер. :partyman:
pikelll - специалист
Да определено съм съгласен, че е добре един килограм на час. Това се опитвам да издокарам :)
Мога да ти кажа за колко часа общо е работила камината и от там колко тона съм изгорил.
1807 часа е работила. И съм изгорил 2,5 тона. което не е равно на килограм на час! За мое съжаление!
Дори от където си закупих камината когато им казах, че не съм доволен от настройките. И човека когато дойде във вкъщи и каза, че това е голям разход за, който му бях казал. Каза, че за това жилище е нормално да гори час на килограм. Обаче и той не успя да е настой.
За това започнах сам да си я настройвам...
benimm8808 - специалист
pikelll написа:
Да определено съм съгласен, че е добре един килограм на час. Това се опитвам да издокарам :)
Koлега ако правилно те разбирам искаш да топлиш жилище 110кв.(изолирано) с 5 кW(1кг пелети) на час,това е доста оптимистично.
При положение,че имаш инсталирана мощност 13кW(не уточнаваш дали това са топлоизточниците или топлообменника),е нормално да не се случи това което очакваш или гониш като цел.
andy_forresite - майстор
И аз искам по 200 грама на ден, ама няма как да стане. Постигнал си максимума, не си играй повече. Ако тази зима е по-мека ще постигнеш заветната цел без да си пипал нищо. 1,38 кг/ч среден разход за цялото горене е прекрасно! Прави сметка, че при всеки старт водата се загрява и чак тогава почва да отдава към стаите. Ти с какво си се греел преди?
pikelll - специалист
benimm8808 написа:
pikelll написа:
Да определено съм съгласен, че е добре един килограм на час. Това се опитвам да издокарам :)
Koлега ако правилно те разбирам искаш да топлиш жилище 110кв.(изолирано) с 5 кW(1кг пелети) на час,това е доста оптимистично.
При положение,че имаш инсталирана мощност 13кW(не уточнаваш дали това са топлоизточниците или топлообменника),е нормално да не се случи това което очакваш или гониш като цел.

Да пропуснал съм да поясня!
Имам 13kw. "топлоизточника" като единия радиатор почти не ми работи, защото там е и камината и тя компенсира с отдаващата мощност от 3kw. Гледам да държа термоглавите на 4 и Е.(да уточна, че не съм доволен от термоглавите, майстора ме метна, че са "Емети" беше ги мушнал в кутийка от,Емети. И аз на доверие не се вгледах тогава защото и аз да помагам, за да свършим по бързо... :) Но това е друга тема. извинявай, че се отклоних.)
Явно си прав, че е оптимистично :) поне опитах...
Благодаря за отговора!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: