• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:? Не откривам такава аларма в инструкцията.
нед окт 04, 2020 7:51 pmFilip123.123 написа:
Здравей те преди една седмица си закупих пелетна камина работеше идеално .включи се алармата на пелетна та камина ,и ми излезе на дисплея ALARME TEMP.SILO и спря да работи след това изключих от тока и след пет минути пак я включих.Не иска да се стартира и пак за започва гадното пискане на алармата. Кажете какво да направя моля ви

Хм, по аналогия с изтриването на грешки при автомобилите. То ако беше така...
Грешка дава при проблем. А проблема кой ще го оправи?
Потърси информация какво означава тази аларма! Обикновено се упоменават причините. Вероятно имаш книжка с инструкции, а инак може и в нета да погледнеш.
Съвсем напосоки и само предполагам, че е задействан защитен механичен термостат. Каминката е прегряла. Знак за това е постоянно работещ вентилатор. Нещо като автоматичен бушон е тази защита и трябва да се отблокира ръчно.
Пък може и друго да е.
Хм, май познах.
https://www.izotermstil.com/files/14551 ... 1590bg.pdf
Що аз трябва да потърся, а на собственика му идва на акъла само да вика за Помощ? Поговорката за Неволята май е забравена.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед окт 04, 2020 8:42 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Първо грешка се изтрива с натискане и продължително задържане за няколко секунди на бутон 4 ,второ и причината трябва да е отстранена .Но в инструкцията не откривам такава аларма :? .
нед окт 04, 2020 8:41 pmfilmatoplo написа:
Първо грешка се изтрива с натискане и продължително задържане за няколко секунди на бутон 4 ,второ и причината трябва да е отстранена .Но в инструкцията не откривам такава аларма :? .
Аз май я открих. Прегряла е назад към шнека, сработва защитата и туйто.
Времето е още топло, настройките малко заводски...тъй е то, ша пищим.
Нали тъй, Печка. Грешим и замазваме, докато се опитваме да помогнем някому?!
Здравейте,вече няколко години ползвам камината,но сега се случи нещо.Пуснах я и започна да пълни с пелети,но изведнъж угасна и направо умря.Няма признаци на живот,та въпроса ми е има ли бушон някъде или самото захранване е заминало?
Защо при спиране на камината в стаята замирисва
съб ное 14, 2020 9:19 pmPompi70 написа:
Защо при спиране на камината в стаята замирисва
Нещо пречи, при финалното продухване, димът да си излезне през където му е мястото.
Да се почистят основно камина, димоход, комин и евентуално шапката на комина, ако я има!
ср ное 29, 2017 9:39 pmМаци написа:
pikelll написа:
Маци написа:
Моята си моделира без проблем с външен стаен термостат съм но когато стигне зададената температура се гаси и чак когата падне температурата падне под зададената се пали... на ден каминката се пуска два пъти в другото време е в режим waitcooling термостата съм го нагладил от 14h до 22,h да подържа 22.5' и от 22h до 14h да подържа 18'[/quote


Колко разход ти дава с външен стаен термостат. Ще ми кажеш ли и какъв ти беше стайният термостат, дали е безжичен и марка?
Благодаря!
Безжичен стаен термостат Bisolid 7-RF.....разхода при тези настроики на термостата е 3-4 чувала на седмица темпетатурата на водата ми е 65'
Колега къде се вързва външния термостат на кои клеми на камината откъде му пусна захранване
здравейте колеги имам 1 въпрос към по знаещите как е по икономично да работи камината
type pelet 0
работи повече на 2ра степен и малко на 1 ва или
type pelet 5
работи повече на 1ва и work modulat
ср дек 09, 2020 1:04 pmgorglak написа:
ср ное 29, 2017 9:39 pmМаци написа:
pikelll написа:
Моята си моделира без проблем с външен стаен термостат съм но когато стигне зададената температура се гаси и чак когата падне температурата падне под зададената се пали... на ден каминката се пуска два пъти в другото време е в режим waitcooling термостата съм го нагладил от 14h до 22,h да подържа 22.5' и от 22h до 14h да подържа 18'[/quote


Колко разход ти дава с външен стаен термостат. Ще ми кажеш ли и какъв ти беше стайният термостат, дали е безжичен и марка?
Благодаря!
Безжичен стаен термостат Bisolid 7-RF.....разхода при тези настроики на термостата е 3-4 чувала на седмица темпетатурата на водата ми е 65'
Колега къде се вързва външния термостат на кои клеми на камината откъде му пусна захранване
Връзва се на входовете TERM.

Взех термостат HT300S, вързах го с камината синхронизирах модула с термостата, но нещо няма връзка с камината... някой ако може да помогне, дали някъде от менюто на камината се отключва външния термостат? :?
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: