• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Маци - специалист
съб фев 23, 2019 8:50 amCekoV написа:
съб фев 23, 2019 8:03 amМаци написа:
пет фев 22, 2019 2:31 pmCekoV написа:
Някой може ли да помогне ???
Камината си гори супер два три часа и след това се задръства !!!
Ако съм засилил винтилатора възможно ли е да има шлака от това ???
Ако пелетите не са много хубави се задръства та виж През какъв интервал от време се самопочиства камината при мен е на 20 минути и нямам никакви проблеми през седмицата само слагам пелети и я чиста само в неделя... Виж параметър n-9-6-03
Зададох и уж заводските настройки , но би ли ми споделил и твойте
Тайп пелетс и тайп химко ако може ще съм ти благодарен
Мисля че ги направих на 0 и двете... Провери на какви обороти е настроен вентилатора на почистване(9-6-29)при мен е на 2800..виж дали на кошницата дето падат пелетите има запушени дупки на дъното ако има го отпуши при мен това таим химко дето си го написал(TYPE CHIMNEY) при мен беше в началото - 9 и имах яко проблеми направих го на 0 и вече 1г няма ядове но в началото беше ужас от некъдърните настроики на инсталатора
CekoV - напреднал
съб фев 23, 2019 9:26 amМаци написа:
съб фев 23, 2019 8:50 amCekoV написа:
съб фев 23, 2019 8:03 amМаци написа:

Ако пелетите не са много хубави се задръства та виж През какъв интервал от време се самопочиства камината при мен е на 20 минути и нямам никакви проблеми през седмицата само слагам пелети и я чиста само в неделя... Виж параметър n-9-6-03
Зададох и уж заводските настройки , но би ли ми споделил и твойте
Тайп пелетс и тайп химко ако може ще съм ти благодарен
Мисля че ги направих на 0 и двете... Провери на какви обороти е настроен вентилатора на почистване(9-6-29)при мен е на 2800..виж дали на кошницата дето падат пелетите има запушени дупки на дъното ако има го отпуши при мен това таим химко дето си го написал(TYPE CHIMNEY) при мен беше в началото - 9 и имах яко проблеми направих го на 0 и вече 1г няма ядове но в началото беше ужас от некъдърните настроики на инсталатора
Не помня на колко беше но и аз го направих на 2800
Чистя я по 2-3 пъти на ден и всички дупки са наред
Самата паничка като я почистя и има някакси като корозия , незнам как да го обясня но не е идеално гладки желязото възможно ли е това по някакъв начин да допринасяне на проблема с шлаката все едно да не може да се самоличности от пепелта хубаво като е корозирала
Незнам какво да си мисля вече
Ти с какъв комин си
Това тайп чимней съм го овеличавам на 4
Оставял съм го и на 0 но като че ли на 3-4 някаде е по добре
Какво ли не пробвах
Маци - специалист
съб фев 23, 2019 9:36 amCekoV написа:
съб фев 23, 2019 9:26 amМаци написа:
съб фев 23, 2019 8:50 amCekoV написа:


Зададох и уж заводските настройки , но би ли ми споделил и твойте
Тайп пелетс и тайп химко ако може ще съм ти благодарен
Мисля че ги направих на 0 и двете... Провери на какви обороти е настроен вентилатора на почистване(9-6-29)при мен е на 2800..виж дали на кошницата дето падат пелетите има запушени дупки на дъното ако има го отпуши при мен това таим химко дето си го написал(TYPE CHIMNEY) при мен беше в началото - 9 и имах яко проблеми направих го на 0 и вече 1г няма ядове но в началото беше ужас от некъдърните настроики на инсталатора
Не помня на колко беше но и аз го направих на 2800
Чистя я по 2-3 пъти на ден и всички дупки са наред
Самата паничка като я почистя и има някакси като корозия , незнам как да го обясня но не е идеално гладки желязото възможно ли е това по някакъв начин да допринасяне на проблема с шлаката все едно да не може да се самоличности от пепелта хубаво като е корозирала
Незнам какво да си мисля вече
Ти с какъв комин си
Това тайп чимней съм го овеличавам на 4
Оставял съм го и на 0 но като че ли на 3-4 някаде е по добре
Какво ли не пробвах
От пелетите е мисля.... Вземи други пелети 2 или 3 чувала и пробвай с тях точно този нагар се получава от лоши пелети или има много трици в чувалите... Аз моята я чистя само в неделя..... Комина ми е ф180 но кюнците до комина са ф80.... Но щом в началото няма проблеми а след 2-3 часа горене идва проблема пробаи с други пелети този проблем го имаше и мои роднина смени пелетите и всичко е ок, но да те питам с какво се задръства с пепел или незапалени пелети
CekoV - напреднал
Задръства се с недоизгорени пелети
В началото след почистване гори добре тей като съм усилил вентилатора дори средно ще изчезне пламъкът , но като мине час два и започва да натрупва недоизгорени все едно не може да смогне и така докато се напълни купичката
Затова я държа с овеличен вентилатор за да може по дълго време да укрета
Това го прави на първа степен и не мога да вдигам температура много голяма , като я пусна на 2-3 та още по бързо се задръства
От няколко дни пък и друго прави варира ми темп на водата от 53 гр сваля до 42 и после постепенно се качва но до 52-53 пък съм задал 55 или 60 , в настройките помпата ми е на 50 да се включва
Променях и това да опитам различни варианти да затопля водата и да държи над 54-55 но едно и също
Няма никакво значение на колко съм я настроил тя си прави едно и също . Задавам им темп на стаята (нейния си датчик) на 22-23 гр тя прави 25-26 темп на водата е както ти казах варира от 52 до 42 пада
Като засиля темп на 30 и водата на 55 примерно тя работи по един и същ начин . Не мога да я намаля примерно на 22-23 тя нощеска беше на 27 , пък съм с малко бебе и не е добре да спим на големи жеги
CekoV - напреднал
Ако е от пелетите другите хора защо нямат проблем само аз имам
Това недоумявам , остава да е проблем в тази камина не е за тези пелети при условие че други марки работят добре с тези пелети
Маци - специалист
съб фев 23, 2019 10:45 amCekoV написа:
Ако е от пелетите другите хора защо нямат проблем само аз имам
Това недоумявам , остава да е проблем в тази камина не е за тези пелети при условие че други марки работят добре с тези пелети
Виж настроиките на 9-6-06 до 9-6-10 при мен са :1.1,1.5,2,2.3,2.5
Виж настроиките на 9-6-18 до 9-6-22 при мен са :1300, 1400,1550,1600,1650
Като (TYPE CHIMNEY го даи на 0 ако го направи отново промени 9-6-29 на 2500...аз държа водата на 65 градуса... Може когато е на скорост 1 или в модулация вентилатора при самопочистване да издухва пелетите от кошницата заедно с пепелта...
CekoV - напреднал
съб фев 23, 2019 11:41 amМаци написа:
съб фев 23, 2019 10:45 amCekoV написа:
Ако е от пелетите другите хора защо нямат проблем само аз имам
Това недоумявам , остава да е проблем в тази камина не е за тези пелети при условие че други марки работят добре с тези пелети
Виж настроиките на 9-6-06 до 9-6-10 при мен са :1.1,1.5,2,2.3,2.5
Виж настроиките на 9-6-18 до 9-6-22 при мен са :1300, 1400,1550,1600,1650
Като (TYPE CHIMNEY го даи на 0 ако го направи отново промени 9-6-29 на 2500...аз държа водата на 65 градуса... Може когато е на скорост 1 или в модулация вентилатора при самопочистване да издухва пелетите от кошницата заедно с пепелта...
Сега ги въвеждам ще споделя как се справя с тях , благодаря
При теб на какви температури я държиш ?
Маци - специалист
съб фев 23, 2019 12:18 pmCekoV написа:
съб фев 23, 2019 11:41 amМаци написа:
съб фев 23, 2019 10:45 amCekoV написа:
Ако е от пелетите другите хора защо нямат проблем само аз имам
Това недоумявам , остава да е проблем в тази камина не е за тези пелети при условие че други марки работят добре с тези пелети
Виж настроиките на 9-6-06 до 9-6-10 при мен са :1.1,1.5,2,2.3,2.5
Виж настроиките на 9-6-18 до 9-6-22 при мен са :1300, 1400,1550,1600,1650
Като (TYPE CHIMNEY го даи на 0 ако го направи отново промени 9-6-29 на 2500...аз държа водата на 65 градуса... Може когато е на скорост 1 или в модулация вентилатора при самопочистване да издухва пелетите от кошницата заедно с пепелта...
Сега ги въвеждам ще споделя как се справя с тях , благодаря
При теб на какви температури я държиш ?
Аз съм със стаен термостат камината ми е на първия етаж на къщата а радиаторите са на втория с термоглави съм навсякаде без лирата в банята и боилера... 23 градуса се поддържа понякога и 25 но рядко и след като ги достигна се гаси като падне на 20 се запалва отново... Температурата на водата е 65 градуса...
CekoV - напреднал
съб фев 23, 2019 12:31 pmМаци написа:
съб фев 23, 2019 12:18 pmCekoV написа:
съб фев 23, 2019 11:41 amМаци написа:


Виж настроиките на 9-6-06 до 9-6-10 при мен са :1.1,1.5,2,2.3,2.5
Виж настроиките на 9-6-18 до 9-6-22 при мен са :1300, 1400,1550,1600,1650
Като (TYPE CHIMNEY го даи на 0 ако го направи отново промени 9-6-29 на 2500...аз държа водата на 65 градуса... Може когато е на скорост 1 или в модулация вентилатора при самопочистване да издухва пелетите от кошницата заедно с пепелта...
Сега ги въвеждам ще споделя как се справя с тях , благодаря
При теб на какви температури я държиш ?
Аз съм със стаен термостат камината ми е на първия етаж на къщата а радиаторите са на втория с термоглави съм навсякаде без лирата в банята и боилера... 23 градуса се поддържа понякога и 25 но рядко и след като ги достигна се гаси като падне на 20 се запалва отново... Температурата на водата е 65 градуса...
При мен ги достигам мн лесно 23-25 стайна температура , но темп на водата не мога да я вдигна толкова
Задал съм я от менюто на 65 но си стои както казах от 52 до 42
На колко ти е зададена при теб от менюто ?
CekoV - напреднал
Сега тъкмо я изчистих и проблема е същия задръства паничката и много шлака .
Явно не е до настройки незнам вече , пелетите ще са сигурно въпреки че други хора със същите пелети нямат проблем
Как да разбера дали имам проблем с комина , да не е проблема от там
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: