• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Колеги може ли някой да ми каже в менюто п-9-4 кой параметър за какво е
pikelll - специалист
9-4-1 когато камината се изгасва да може да се включи отново ръчно след избраното време.
9-4-6 е когато достига зададената вода до колко градуса да намаля мощностите.

Това е което съм разбрал от опит.
Дано съм бил полезен.
Крум Витов - напреднал
нед фев 05, 2017 2:54 pmpikelll написа:
Здравейте на всички!

Реших да отворя тема свързана с пелетна камина, Лили!

Аз я използвам от тази зима. И да си призная нещо не успявам да си я настроя по мои очаквания.
Предполагах, че ще изкарвам с един чувал един ден, но не познах.
отоплявам последен етаж от къща 110кв. минерална вата имам на всякъде по тавана и на всички външни стени. Инсталираната мощност ми е 13kw.
Интересуваме, дали има хора, които имат тази камина и се отопляват с един чувал на ден? за да споделят фините си настройки и да коментираме за добра работа на камината.
При мен започнах още в началото с първоначалния пуск да ми гори по чувал и половина. Говоря за топлите дни. И в студените не успях да усетя разлика в консумацията.
Прави ми и сажди по тоблообменика.
Ако може да ми дадете съвет как да командвам камината по водата?

Благодаря предварително!
И ще се радвам да стане една пълноценна тема за помощ!
Знаете ли нещо за камина Ирис
Колеги, Помагайте...
Имам я тази камина от 2 години и постоянно бера ядове.
Инсталатора, при проблем, никакъв го няма и се опитвам сам.
Камината постоянно взема пелети и пълни коша и се запушва. Първоначално си гори и след час шнека е напълнил навсякуде с пелети. Тръбата е пълна, коша пълен и се запушва. Налага се да го чистя през 2 часа. На 5степен я държа, че имам малко дете.
Нищо не съм пипал до сега.
Какво да променя?
benimm8808 - специалист
ср яну 23, 2019 1:06 amerolbayram84 написа:
Колеги, Помагайте...
Имам я тази камина от 2 години и постоянно бера ядове.
Инсталатора, при проблем, никакъв го няма и се опитвам сам.
Камината постоянно взема пелети и пълни коша и се запушва. Първоначално си гори и след час шнека е напълнил навсякуде с пелети. Тръбата е пълна, коша пълен и се запушва. Налага се да го чистя през 2 часа. На 5степен я държа, че имам малко дете.
Нищо не съм пипал до сега.
Какво да променя?
Здравей колега, като я оставиш на по ниска степен пак ли прави същия проблем с преливането?
Какви пелети гориш?
Колеги,
Просто пелетите в коша се залепват и вентилатора на трета степен при 1900 и шнек 1.9 не може да ги продуха. Да не говорим за 4 или 5 степен. На по ниските пък водата не се нагрява повече от 51-52 градуса и не се затоплят стаите.
Допреди два дни нямах такива проблеми. Почистих я с прахосмокачката и сега постоянно ми дава грешки
Пелетите са ми от една шуменска фирма les pellets- les komers 94ltd. 30/70 бук и бор, 6мм пелети, влага под 8%.
То и инсталатора взе парите и изчезна, и сега не си вдига и телефона. Нехранимайковци са всички докато ти вземат парите всичко е мед и масло
benimm8808 - специалист
ср яну 23, 2019 11:23 amerolbayram84 написа:
Колеги,
Просто пелетите в коша се залепват и вентилатора на трета степен при 1900 и шнек 1.9 не може да ги продуха. Да не говорим за 4 или 5 степен. На по ниските пък водата не се нагрява повече от 51-52 градуса и не се затоплят стаите.
Допреди два дни нямах такива проблеми. Почистих я с прахосмокачката и сега постоянно ми дава грешки
Пелетите са ми от една шуменска фирма les pellets- les komers 94ltd. 30/70 бук и бор, 6мм пелети, влага под 8%.
То и инсталатора взе парите и изчезна, и сега не си вдига и телефона. Нехранимайковци са всички докато ти вземат парите всичко е мед и масло
Преди почистването имал ли си същия проблем, да не може да "работи" на 4 и 5 степен?
LazarGanev - "Велик майстор"
Обади се в Ерато, те ще го намерят хаирсъзина :x
pikelll - специалист
На предната страница са споделили фабричните настройки.
Влиза се с А9 и променяш само тези, които са написани! Друго не променяй...
Да те попитам за тези две години чистил ли си камината основно както е показано в книжката с инструкции. Ако не си те съветвам да го направиш. Предполагам, че за това не ти загрява водата.
Или е от почистването, или от пелетите.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: