• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ивайло Аспарухов - напреднал
pikelll написа:
Маци написа:
pikelll написа:
От опит споделям.
Първият може да е от пелетите.
Вторият запалката да си отива.
И третият да си намалил цикъла на запалване.
Ще ви споделя настройките утре с превод.
Запалката ( нагреватела) се опушва от процеса на работа и става чера.
Стартирай камината и когато напълни пепелника го отстрани и виж, дали ти нагрява запалката.
Колега благодаря за отговора но кой параметър е за цикала на запалването ако е n9-6-02-5'.... И n-9-6-01-23'....Камината я купих септември работила е два месеца но може и запалката да е, а пелетите не мога да преценя хубави са няма шлака в кошницата
Да тези двата са. Втория го дай поне на 10 максимума е 12 минути. Ерато го дават 12 минути. Аз съм го дал на 10.
Да те питам.
Първият е цикъла на запалване. Тоест колко време да работи запалката.
При мен е на десет минути.
А вторият цикъла на горене. Пет минути ти са малко според мен. Вдигни го на 12 и виж как е. После експериментирай и сваляй, ако трябва.
Да те питам. Чистиш ли си камината всеки ден? И дърпаш ли лошчетата които са дадени в ръководството да се прави на два дни веднъж? Ако не го правиш те съветвам да ги дърпаш всеки ден два три пъти. Почистването, ако не всеки ден пони през ден.
И друго се сещам сега. Основно чистил ли си я?(топлообменника) пак в ръководството е показано как. Желателно е в месеца веднъж да се прави!
Какво контролира настройката за цикъла на горене
pikelll - специалист
Времето за стартиране. Това съм имал в предвид.
Ивайло Аспарухов - напреднал
pikelll написа:
Времето за стартиране. Това съм имал в предвид.
Ок
Огромни благодарности на колегата pikelll, който ми отдели доста време и в резултат на това някои от потайностите на Лили-то вече ги поназнайвам :)
Настройките с които ми беше официално запусната камината бяха следните:
1- 1,5/970
2- 2,0/1050
3- 2,5/1150
4- 2,9/1250
5- 3,4/1400
При това положение разходът на пелети беше около 2,5 чувала на 24ч.
Сега съм въвел публикуваните настройки колегата dier, като само на първа степен леко се различават. Видимо яде по-малко гориво, но като е в режим на модулация почти няма пламък - просто нещо като жар в кошницата и от време на време лек пламък над нея, в редки случаи става по-голям и то за кратко.
Това показател ли е за някакви слабости в настройките?
benimm8808 - специалист
Ba4o_Kiro написа:
Огромни благодарности на колегата pikelll, който ми отдели доста време и в резултат на това някои от потайностите на Лили-то вече ги поназнайвам :)
Настройките с които ми беше официално запусната камината бяха следните:
1- 1,5/970
2- 2,0/1050
3- 2,5/1150
4- 2,9/1250
5- 3,4/1400
При това положение разходът на пелети беше около 2,5 чувала на 24ч.
Сега съм въвел публикуваните настройки колегата dier, като само на първа степен леко се различават. Видимо яде по-малко гориво, но като е в режим на модулация почти няма пламък - просто нещо като жар в кошницата и от време на време лек пламък над нея, в редки случаи става по-голям и то за кратко.
Това показател ли е за някакви слабости в настройките?
Напротив, свиркай си и се топли.
benimm8808 написа:
Ba4o_Kiro написа:
Огромни благодарности на колегата pikelll, който ми отдели доста време и в резултат на това някои от потайностите на Лили-то вече ги поназнайвам :)
Настройките с които ми беше официално запусната камината бяха следните:
1- 1,5/970
2- 2,0/1050
3- 2,5/1150
4- 2,9/1250
5- 3,4/1400
При това положение разходът на пелети беше около 2,5 чувала на 24ч.
Сега съм въвел публикуваните настройки колегата dier, като само на първа степен леко се различават. Видимо яде по-малко гориво, но като е в режим на модулация почти няма пламък - просто нещо като жар в кошницата и от време на време лек пламък над нея, в редки случаи става по-голям и то за кратко.
Това показател ли е за някакви слабости в настройките?
Напротив, свиркай си и се топли.
Благодаря за отговора benimm8808!
За сега само се топля, а свиркането съм оставил на един друг член на семейството, който вчера навърши двуседмичен юбилей :-D
Справя се чудесно, свири по цяла нощ.
Поздрави и лека нощ на всички (аз ще ставам през три часа за да слушам "свирня", но пък на топличко) :goodman:
За много години съфорумци!
За сега Лили-то ни топли и си свиркаме. Разходът ми се вижда малко голям - около 2 чувала за 16-18 часа работа, но гледаме да е топло за малкия човек, както и за по-дъртите покрай него.
Дойде ни време за закупуване на по-големи количества пелети. Досега ползвах едни от Троян, които според надписите са 75% бук, 15% дъб и 10 % ела. Проблемът е, че ми ги предлагат само на чувал и то в ограничени количества. Имали голям износ за Гърция и за местния пазар почти не оставало.
Предлагат ми едни от бял бор и въпросът е използвал ли е някой Лили-то с пелети от бял бор и имате ли впечатления от такива? Според продавача им били най-подходящите именно за пелетни камини :)
Здравейте, искам да попитам има ли някой проблеми с помпата на печка на пелети ЛИЛИ 20 KW
Здравейте и от мен.Нов съм във форума,досега само четях.Но вече се реших и аз да питам,хич не съм в час с тези настройки!Имам камината ит лятото и реално я ползвам от октомври.Като цяло съм доволен но,както други колеги,проблема е в запалването.Виках инсталатора вече няколко пъти,все настройва нещо,все обяснява но проблема си остава.Напоследък все по често взе да ми прави проблема да не запали.Стайната температура ми е на 24-25,зависи колко е студено навън,на водата 60.Преди по рядко ми правше този проблем но напоследък по 2,3,4 пъти на денн не иска да запали.Смених пелетите,бях с иглолистни,сега слагам букови от Троян и като,че ли са по добри,но пак от време на време не запалва.Та въпроса ми е,искам да направя сам настройки,както сте ги описали но не знам от къде да почна и кое какво значи.
Маци - специалист
choko77 написа:
Здравейте и от мен.Нов съм във форума,досега само четях.Но вече се реших и аз да питам,хич не съм в час с тези настройки!Имам камината ит лятото и реално я ползвам от октомври.Като цяло съм доволен но,както други колеги,проблема е в запалването.Виках инсталатора вече няколко пъти,все настройва нещо,все обяснява но проблема си остава.Напоследък все по често взе да ми прави проблема да не запали.Стайната температура ми е на 24-25,зависи колко е студено навън,на водата 60.Преди по рядко ми правше този проблем но напоследък по 2,3,4 пъти на денн не иска да запали.Смених пелетите,бях с иглолистни,сега слагам букови от Троян и като,че ли са по добри,но пак от време на време не запалва.Та въпроса ми е,искам да направя сам настройки,както сте ги описали но не знам от къде да почна и кое какво значи.
Привет колега проблема и при мен беше същият но мисля че го оправих като :
1.намалих оборотите на вентилатора при запалване n-9-6-16 1650 бяха на 1950 и явно запалката се е охлаждала поради голямата тяга на комина
2.промених параметрите 9-6-01 20', 9-6-02 9', 9-4-01 9'
3.погледни запалката да не опира някаде в корпуса на търбата в която се намира...аз раглобих запалката след което я центровах отново
4.като сложиш кошницата виж дали запалката се намира в средата на дупката на кошницата ако е не го центроваи и го бележи някаде на корпуса на кошницата и там дето се слага при мен кошницата играе 2-3мм настрани та като направих тези неща ооо чудооо от 28.12 2017 до днес няма проблеми инече преди това ми скъса нервите...... Забравих да спомена че сложих и стебелизатор че тока при мен доста играе и му пада волтажа (190волта),надявам се да съм бил полезен
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: