• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Маци - специалист
choko77 написа:
Здравейте и от мен.Нов съм във форума,досега само четях.Но вече се реших и аз да питам,хич не съм в час с тези настройки!Имам камината ит лятото и реално я ползвам от октомври.Като цяло съм доволен но,както други колеги,проблема е в запалването.Виках инсталатора вече няколко пъти,все настройва нещо,все обяснява но проблема си остава.Напоследък все по често взе да ми прави проблема да не запали.Стайната температура ми е на 24-25,зависи колко е студено навън,на водата 60.Преди по рядко ми правше този проблем но напоследък по 2,3,4 пъти на денн не иска да запали.Смених пелетите,бях с иглолистни,сега слагам букови от Троян и като,че ли са по добри,но пак от време на време не запалва.Та въпроса ми е,искам да направя сам настройки,както сте ги описали но не знам от къде да почна и кое какво значи.
Привет колега проблема и при мен беше същият но мисля че го оправих като :
1.намалих оборотите на вентилатора при запалване n-9-6-16 1650 бяха на 1950 (пробваи да го увеличиш или намалиш първо пробаи на 2100 примерно) и явно запалката се е охлаждала поради голямата тяга на комина
2.промених параметрите 9-6-01 20', 9-6-02 9', 9-4-01 9'
3.погледни запалката да не опира някаде в корпуса на търбата в която се намира...аз раглобих запалката след което я центровах отново
4.като сложиш кошницата виж дали запалката се намира в средата на дупката на кошницата ако е не го центроваи и го бележи някаде на корпуса на кошницата и там дето се слага при мен кошницата играе 2-3мм настрани та като направих тези неща ооо чудооо от 28.12 2017 до днес няма проблеми инече преди това ми скъса нервите...... Забравих да спомена че сложих и стебелизатор че тока при мен доста играе и му пада волтажа (190волта),надявам се да съм бил полезен
Последна промяна от Маци на съб яну 27, 2018 12:28 pm, променено общо 1 път.
Маци - специалист
ivo73 написа:
Здравейте, искам да попитам има ли някой проблеми с помпата на печка на пелети ЛИЛИ 20 KW
За сега не.... Какъв е проблема при теб?
tilmar написа:
Маци написа:
Някой знае ли защо по време на работа камината се изключва и на дисплея изписва аларма 5 no fire .....няма вятър навън има въздух в помвщението дето е камината има пелети в бункера....благодаря предварително за отговорите
Здравейте, аз я ползвам от 3 дни тази камина, ако може да се каже, че я ползвам де. Към 01:30 всяка вечер ми прави този проблем.
При аларма 5- като я отвориш, вътре е пепелника пълен с пелети и не може да запали. Вчера пак идваха да я настроят и снощи ми направи аларма 7. Водата снощи ми стигна 96 градуса при настроена на 50.

Здравейте колега tilmar, моят проблем с камината е абсолютно същия,кажи какво направиха при теб? Реши ли проблема?
ivel2005 написа:
bmahob написа:
моята камина е същото управление и помпата е wilo? Ама за сега бачка
Дано нямаш ядове като мене.Казаха ми че електронокота се е объркала отвсякъде.Чакам нова платка.

Смениха ли ти платката? Защото и аз чакам от октомври месец? Ако да пиши как е?
Маци написа:
choko77 написа:
Здравейте и от мен.Нов съм във форума,досега само четях.Но вече се реших и аз да питам,хич не съм в час с тези настройки!Имам камината ит лятото и реално я ползвам от октомври.Като цяло съм доволен но,както други колеги,проблема е в запалването.Виках инсталатора вече няколко пъти,все настройва нещо,все обяснява но проблема си остава.Напоследък все по често взе да ми прави проблема да не запали.Стайната температура ми е на 24-25,зависи колко е студено навън,на водата 60.Преди по рядко ми правше този проблем но напоследък по 2,3,4 пъти на денн не иска да запали.Смених пелетите,бях с иглолистни,сега слагам букови от Троян и като,че ли са по добри,но пак от време на време не запалва.Та въпроса ми е,искам да направя сам настройки,както сте ги описали но не знам от къде да почна и кое какво значи.
Привет колега проблема и при мен беше същият но мисля че го оправих като :
1.намалих оборотите на вентилатора при запалване n-9-6-16 1650 бяха на 1950 и явно запалката се е охлаждала поради голямата тяга на комина
2.промених параметрите 9-6-01 20', 9-6-02 9', 9-4-01 9'
3.погледни запалката да не опира някаде в корпуса на търбата в която се намира...аз раглобих запалката след което я центровах отново
4.като сложиш кошницата виж дали запалката се намира в средата на дупката на кошницата ако е не го центроваи и го бележи някаде на корпуса на кошницата и там дето се слага при мен кошницата играе 2-3мм настрани та като направих тези неща ооо чудооо от 28.12 2017 до днес няма проблеми инече преди това ми скъса нервите...... Забравих да спомена че сложих и стебелизатор че тока при мен доста играе и му пада волтажа (190волта),надявам се да съм бил полезен
Благодаря,колега!Викнах пак инсталатора,направихме оборотите ,както си ги написал-1650,и с една идея по добре беше,пак ми направи един два пъти проблем.Обаче дойдоха от Ерато от Хасково и разглобиха запалката.В тръбичката май имало проблем,ще я сменят с друга но нямаха подходяща под ръка.И други настройки правеха но не им разбирам :axe: :axe: :o .Засега е това.
Маци - специалист
choko77 написа:
Маци написа:
choko77 написа:
Здравейте и от мен.Нов съм във форума,досега само четях.Но вече се реших и аз да питам,хич не съм в час с тези настройки!Имам камината ит лятото и реално я ползвам от октомври.Като цяло съм доволен но,както други колеги,проблема е в запалването.Виках инсталатора вече няколко пъти,все настройва нещо,все обяснява но проблема си остава.Напоследък все по често взе да ми прави проблема да не запали.Стайната температура ми е на 24-25,зависи колко е студено навън,на водата 60.Преди по рядко ми правше този проблем но напоследък по 2,3,4 пъти на денн не иска да запали.Смених пелетите,бях с иглолистни,сега слагам букови от Троян и като,че ли са по добри,но пак от време на време не запалва.Та въпроса ми е,искам да направя сам настройки,както сте ги описали но не знам от къде да почна и кое какво значи.
Привет колега проблема и при мен беше същият но мисля че го оправих като :
1.намалих оборотите на вентилатора при запалване n-9-6-16 1650 бяха на 1950 и явно запалката се е охлаждала поради голямата тяга на комина
2.промених параметрите 9-6-01 20', 9-6-02 9', 9-4-01 9'
3.погледни запалката да не опира някаде в корпуса на търбата в която се намира...аз раглобих запалката след което я центровах отново
4.като сложиш кошницата виж дали запалката се намира в средата на дупката на кошницата ако е не го центроваи и го бележи някаде на корпуса на кошницата и там дето се слага при мен кошницата играе 2-3мм настрани та като направих тези неща ооо чудооо от 28.12 2017 до днес няма проблеми инече преди това ми скъса нервите...... Забравих да спомена че сложих и стебелизатор че тока при мен доста играе и му пада волтажа (190волта),надявам се да съм бил полезен
Благодаря,колега!Викнах пак инсталатора,направихме оборотите ,както си ги написал-1650,и с една идея по добре беше,пак ми направи един два пъти проблем.Обаче дойдоха от Ерато от Хасково и разглобиха запалката.В тръбичката май имало проблем,ще я сменят с друга но нямаха подходяща под ръка.И други настройки правеха но не им разбирам :axe: :axe: :o .Засега е това.
Колега би ли споделил след ремонта как се държи камината и какво точно са правили на тая запалка че ми стана интересно а и тъкмо други колеги с същия проблем поне да знаят какво да правят..... Поздрави
Здравейте, разглобиха запалката и самата тръбичка преправяха, подлагаха нещо, защото въздуха не минавал където трябва, в самата кошница под отвора за запалката навиха 3 болта, не знам защо. Иначе от, както я правиха не съм имал никакви проблеми. Работи идеално, и нещо по настройките правих но не знам какво.
ivel2005 - специалист
Изписва ми KEYS FROZEN.Как да отключа клавиатурата?Благодаря предварително.
Здравеите колеги. Имам някои питания за пел. камина Лили пуснаха ми камината инсталаторите и си отидоха .настроките ми са: 1 -1,2-1490 2 1,8-1680 3 2,3-1900 4 2,5 -2140 5 3,2-2310. От кое меню влизате да си намаля вентилатора и подаването на шнека по температурата е 20 гр.та по вода 60гр.и като я оставя на 4 не ми сменя аавтоматичо да ги изрежда. Много е лакума за пелети за 9 часа 30 кг.имам 80 глидера на 500 1бр.-6 на 600 и един метален 1600 на 500.санирана кьща 8см стиропор гредоред 20см. вата на тавана.
Маци - специалист
gorglak написа:
Здравеите колеги. Имам някои питания за пел. камина Лили пуснаха ми камината инсталаторите и си отидоха .настроките ми са: 1 -1,2-1490 2 1,8-1680 3 2,3-1900 4 2,5 -2140 5 3,2-2310. От кое меню влизате да си намаля вентилатора и подаването на шнека по температурата е 20 гр.та по вода 60гр.и като я оставя на 4 не ми сменя аавтоматичо да ги изрежда. Много е лакума за пелети за 9 часа 30 кг.имам 80 глидера на 500 1бр.-6 на 600 и един метален 1600 на 500.санирана кьща 8см стиропор гредоред 20см. вата на тавана.
колега влизаш в инсталаторското меню кода е а9 след това намираш setting factory( 9-6)от 9-6-06 до
9-6-10 ти е за подаването на пелети ....от 9-6- 18 до 9-6-22 ти е за въздуха
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: