• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pikelll - специалист
При мен е нормално.
Предполагам, че е от пелетите.
Миналогодишните с тези настройки също ми подскачаха. Тези горят добре с тази настройка.
zaid1127 - специалист
Ако разсъждавате логично, ще стигнете до извода, че Ви топлят радиаторите, а не камината. Ако температурата на радиаторите е висока те ще затоплят по бързо отопляемата площ и по скоро камината ще изключи, а това и е най икономичния режим на работа :) .
Тъй че варианти на работа на камина на 45-55 градуса, според мен са недопустими. Не трябва да се слиза под 65-70 градуса, все пак е твърдо гориво и под 65 гр. няма отделяне на пиролизни газове, а те на практика горят.
Относно настройки на вентилаторите трябва да се настройват според тягата на комина, но това е работа на инсталатор, който ако няма уред поне знае как трябва да изглежда пламъка при един нормален горивен процес. Безсмислено е да се копират настройки от една инсталация на друга.
zaid1127 написа:
Ако разсъждавате логично, ще стигнете до извода, че Ви топлят радиаторите, а не камината. Ако температурата на радиаторите е висока те ще затоплят по бързо отопляемата площ и по скоро камината ще изключи, а това и е най икономичния режим на работа :) .
Тъй че варианти на работа на камина на 45-55 градуса, според мен са недопустими. Не трябва да се слиза под 65-70 градуса, все пак е твърдо гориво и под 65 гр. няма отделяне на пиролизни газове, а те на практика горят.
Относно настройки на вентилаторите трябва да се настройват според тягата на комина, но това е работа на инсталатор, който ако няма уред поне знае как трябва да изглежда пламъка при един нормален горивен процес. Безсмислено е да се копират настройки от една инсталация на друга.
Точно.
Същото написа и andro440 в темата Тунинг на Грейко.
Хихииии, някои му се присмиваха и спореха надменно с него, ма човека си свирка и си се топли, без да може да го обясни, както колегата с новия акаунт.
pikelll - специалист
За година и половина работа с тази камина ми изгоря запалката! Беше неприятно.
Казаха ми от където съм я закупил, че запалката била консуматив и не влизала в гаранцията, но щя ли да видят какво може да се направи.
Според мен запалката си влиза в гаранцията!
То, ако влиза ламарината само в гаранция може да ни дадат по 10г гаранция тогава.
Също така ми споделиха, че тази камина е замислена да не се гаси често! А при мен след като си достига температурата какво да я правя?
Даже се замислям за безжичен стаен термостат. След като попитах човек от Ерато, дали може да се настрой камината да гасне по стайна температура той ми каза не! Камината не била толкова умна! И решението което може да се направи е допълнителен стаен термостат.
Мисля, че това, ще е полезно за бъдещите купувачи на тази камина.
Ще споделя при мен какво се случва. Понеже стайният термостат не е дълъг и го пробвам където е най слабо зависим от камината.
Сложил съм го на метър височина и колкото ми позволява кабела отдалечен от камината. Достига си зададената стайна температура на стаята влиза в модулация и работи докато достигне температурата на водата. При мен се случва това на 58 градуса вода пада до 56 и на 65 се гази. А това става за още час два работа. Това за мен си е голям недостатък на камината. Погледнато от гледна точка на разхода.
ivel2005 - специалист
pikelll написа:
За година и половина работа с тази камина ми изгоря запалката! Беше неприятно.
Казаха ми от където съм я закупил, че запалката била консуматив и не влизала в гаранцията, но щя ли да видят какво може да се направи.
Според мен запалката си влиза в гаранцията!
То, ако влиза ламарината само в гаранция може да ни дадат по 10г гаранция тогава.
Също така ми споделиха, че тази камина е замислена да не се гаси често! А при мен след като си достига температурата какво да я правя?
Даже се замислям за безжичен стаен термостат. След като попитах човек от Ерато, дали може да се настрой камината да гасне по стайна температура той ми каза не! Камината не била толкова умна! И решението което може да се направи е допълнителен стаен термостат.
Мисля, че това, ще е полезно за бъдещите купувачи на тази камина.
Ще споделя при мен какво се случва. Понеже стайният термостат не е дълъг и го пробвам където е най слабо зависим от камината.
Сложил съм го на метър височина и колкото ми позволява кабела отдалечен от камината. Достига си зададената стайна температура на стаята влиза в модулация и работи докато достигне температурата на водата. При мен се случва това на 58 градуса вода пада до 56 и на 65 се гази. А това става за още час два работа. Това за мен си е голям недостатък на камината. Погледнато от гледна точка на разхода.
Ако направиш стендбай на on не спира ли при достигане на стайната t.Със външен термостат става.С този на камината не съм пробвал.
benimm8808 - специалист
Става с безжичен стаен термостат,колегата Маци е споделил как.От сервизните настройки хистерезиса трябва да се направи на 0, и stand by на on,и става.
pikelll - специалист
Стенбайна ми е включен постоятно! И пак се гасне по температура на водата. В инструктажната книжка на платката където са дали изображение се вижда как се затваря веригата от водата. Оцветена е в синьо.

Говорих с техник от Ерато и той ми каза хистерезиса да е на 0.2 и температурата на стайния термостат на 07 градуса. За допълнителен стаен термостат. Същият този човек ми каза, че не са направени чак толкова умни тези камини, за да гаснат по температурата на въздуха.
bmahob - майстор
Вие чай сте микронова като мойта.... а тоя дрънка глупости, мпже да избираш, по вода, въздух и т.н
pikelll - специалист
bmahob написа:
Вие чай сте микронова като мойта.... а тоя дрънка глупости, мпже да избираш, по вода, въздух и т.н
Не знам, дали те разбирам правилно. Ако твърдиш, че пелетна камина Лили може да се настрои по въздух да гасне! Ела да
Я направиш тогава?
bmahob - майстор
Пак питам с микронова ли си? Имаш ли стеан термостат външен или си с датчика на камината?
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: