• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pikelll - специалист
Здравейте!

И аз ползвам от миналия сезон безжичен стаен термостат и съм, много доволен. препоръчвам, който може да си го позволи, да си слага!
По въпроса: При мен 9-4-6 е 0.2. Водата също ми е на 65* и когато ми наближава зададената стойност започват да ми падат мощностите.
Вече когато влезне на 65* моделира.
ПО принцип камината има монтиран предпазен клапан, който избива на 2,5 или 3 бара. това е защита която има, за да не гръмне.
Не е хубаво да се вдига водата над и дори до 70* градуса водата. Не е хубаво за разширителния съд. така се нарушава мембрана му.

Съветвам те да си направиш настройката на 0.2 и би трябвало да се изключи камината когато загрее водата на 67.
Опитай и сподели, дали се е изключила по водата, а не по стайния термостат. Моля!
kelesha - напреднал
камината ще изклщчи или по температура на водата или по стайна температура в зависимост коя стойност достига първа .
Колкото до защита има и то доста не се притеснявай , при по голяма температура си има и авариен термоста който при задействане спира подаването на пелети и обдухва веднага горивната камера
както и други защити - бъди спокойна :)
Маци - специалист
При мен камината вдигна 88градуса на водата и не направи нищо добре че случаино погледнах температурата на водата бях поктил всички радиатори с влажни дрехи) в стаята не бе достигната зададената температурата на термостата а параметър 9-4-6 беше на 0 и никакъв клапан не се беше задеиствал..... Не обърнах внимание на налягането колко е било....
pikelll - специалист
Явно не е било достатъчно високо налягането, че да избие!
Опитай да не покриваш отоплителните тела...
ср дек 06, 2017 10:12 pmpikelll написа:
benimm8808 написа:
Общо взето си се мъчил да променяш настройки, и си ги докарал до заводските с малки изключения,което ни води на мисълта ,че хората създали това управления са извлекли най-доброто от него.
Играх си защото при първият пуск настройките бяха други...
После попаднах случайно на заводските! И сега съм с тях. Доверих се на инженерите! Все пак те са си играли с нея повече от мен...
Тези които си споделил ли са заводските настройки?Ако не са би ли споделил заводските
pikelll - специалист
пон дек 03, 2018 10:51 pmvenkata75 написа:
ср дек 06, 2017 10:12 pmpikelll написа:
benimm8808 написа:
Общо взето си се мъчил да променяш настройки, и си ги докарал до заводските с малки изключения,което ни води на мисълта ,че хората създали това управления са извлекли най-доброто от него.
Играх си защото при първият пуск настройките бяха други...
После попаднах случайно на заводските! И сега съм с тях. Доверих се на инженерите! Все пак те са си играли с нея повече от мен...
Тези които си споделил ли са заводските настройки?Ако не са би ли споделил заводските
Да!
LazarGanev - "Велик майстор"
вт ное 20, 2018 7:32 pmpikelll написа:
Здравейте!

И аз ползвам от миналия сезон безжичен стаен термостат и съм, много доволен. препоръчвам, който може да си го позволи, да си слага!
По въпроса: При мен 9-4-6 е 0.2. Водата също ми е на 65* и когато ми наближава зададената стойност започват да ми падат мощностите.
Вече когато влезне на 65* моделира.
ПО принцип камината има монтиран предпазен клапан, който избива на 2,5 или 3 бара. това е защита която има, за да не гръмне.
Не е хубаво да се вдига водата над и дори до 70* градуса водата. Не е хубаво за разширителния съд. така се нарушава мембрана му.

Съветвам те да си направиш настройката на 0.2 и би трябвало да се изключи камината когато загрее водата на 67.
Опитай и сподели, дали се е изключила по водата, а не по стайния термостат. Моля!
Няма такова нещо, че не е добре камината да достига 70*С! Напротив, камината трябва да работи в диапазон 60-80*С, това е съоръжение на твърдо гориво и не е добре да работи под 60*С. Справка - учебниците по топлотехника, инструкциите за експлоатация и опита на специалистите :wink:
Някой знае ли от какво се образува шлака в горивната камера-нещо в пелетите е но какво?
bmahob - майстор
Пясък.... Лепила и други гадни примеси.
Колеги как и къде се вързва външния температурен датчик
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: