• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dier - напреднал
Незнам каква е нормалната температура на димните газове при мен са на първа и в модулация 78-85гр. на 3 и 4 са около 95-107гр. и на 5 са максимално до 127гр. Ако ви е интересно ще споделя и настройките.
Ивайло Аспарухов - напреднал
dier написа:
Незнам каква е нормалната температура на димните газове при мен са на първа и в модулация 78-85гр. на 3 и 4 са около 95-107гр. и на 5 са максимално до 127гр. Ако ви е интересно ще споделя и настройките.
Може ли да споделиш настройките?
dier - напреднал
1- 1,1 / 1420
2- 1,6 / 1550
3- 2,0 / 1660
4- 2,5 / 1770
5- 3,0 / 1840
tipe pellet -05
tipe chimney 00

На всякъде съм с термо глави сложени на 4, с изк. на банята, отоплявам 80кв., вкл. и 120 литров бойлер който е със солар и ел. управление към камината за до подгряване, последен етаж от къща без изолация, направо си топля гълъбите, със сменена дограма, разхода в момента е около чувал за 13ч. по температура на водата е камината 60гр. без да гаси, за около 1,30ч. достига 60гр. и до изк. е в модулация непрекъснато като рядко вдига 2-3 степен за около час един два пъти най много. Темп. в жилището е 23гр.
Ивайло Аспарухов - напреднал
dier написа:
1- 1,1 / 1420
2- 1,6 / 1550
3- 2,0 / 1660
4- 2,5 / 1770
5- 3,0 / 1840
tipe pellet -05
tipe chimney 00

На всякъде съм с термо глави сложени на 4, с изк. на банята, отоплявам 80кв., вкл. и 120 литров бойлер който е със солар и ел. управление към камината за до подгряване, последен етаж от къща без изолация, направо си топля гълъбите, със сменена дограма, разхода в момента е около чувал за 13ч. по температура на водата е камината 60гр. без да гаси, за около 1,30ч. достига 60гр. и до изк. е в модулация непрекъснато като рядко вдига 2-3 степен за около час един два пъти най много. Темп. в жилището е 23гр.
Благодйря
Маци - специалист
pikelll написа:
benimm8808 написа:
Маци написа:
само че понякога ми пълни кошницата с пелети и ми изписва неуспшно запалване и сега се опитвам да отстраня този проблем ...
Кво се случи тука колега,има ли промяна?
Веднага то казвам от къде ти идва проблема.
Забелязах, че цикъла на запалване ти е на три минути. Това си е малко.
И второто което и на мен ми се случва след като не го направя. Когато камината не съм е почиствал два три дни. Както си пише в упътването камината трябва да се почиства ежедневно! Това е предложението от мен.[/quot
:-D не е на 3 беше на 5 направих го на 7 намалих подаването на пелети и сложих един стабелизатор и проблема се реши
pikelll - специалист
Маци написа:
pikelll написа:
benimm8808 написа:
Кво се случи тука колега,има ли промяна?
Веднага ти казвам от къде ти идва проблема.
Забелязах, че цикъла на запалване ти е на три минути. Това си е малко.
И второто което и на мен ми се случва след като не го направя. Когато камината не съм е почиствал два три дни. Както си пише в упътването камината трябва да се почиства ежедневно! Това е предложението от мен.[/quot
:-D не е на 3 беше на 5 направих го на 7 намалих подаването на пелети и сложих един стабелизатор и проблема се реши
Искаш да кажеш, че в процеса на запалване подаваш с 0,8 след като беше 1,5? Къде го сложи този стабилизатор?
Маци написа:
pikelll написа:
benimm8808 написа:
Кво се случи тука колега,има ли промяна?
Веднага то казвам от къде ти идва проблема.
Забелязах, че цикъла на запалване ти е на три минути. Това си е малко.
И второто което и на мен ми се случва след като не го направя. Когато камината не съм е почиствал два три дни. Както си пише в упътването камината трябва да се почиства ежедневно! Това е предложението от мен.[/quot
:-D не е на 3 беше на 5 направих го на 7 намалих подаването на пелети и сложих един стабелизатор и проблема се реши
На мен инсталатор ми я настройва аз не знам как но пише че работата е 3. Онзи ден ми изключиха на помпата ел релето и сложиха механично защото водата стигаше 95 градуса. Сега какво намалиха на пелетите незнам но та 3 часа ми пълни пепелника с пелети и гасне алармата е 5. Побърках се да отварям и чистя. Казаха че в този форум не е за мен това са фини настройки но утре е събота и инсталатора не работи а аз ще мръзна май. Обяснете на по прост език да разбера. Къде се виждат тия димни газове кво показват
dier написа:
Незнам каква е нормалната температура на димните газове при мен са на първа и в модулация 78-85гр. на 3 и 4 са около 95-107гр. и на 5 са максимално до 127гр. Ако ви е интересно ще споделя и настройките.
Къде ги виждаш тия газове
dier - напреднал
Натискам и задържам бутон 2 и показва темп. на изходящите газове и обороти на вентилатора
benimm8808 - специалист
tilmar написа:
dier написа:
Незнам каква е нормалната температура на димните газове при мен са на първа и в модулация 78-85гр. на 3 и 4 са около 95-107гр. и на 5 са максимално до 127гр. Ако ви е интересно ще споделя и настройките.
Къде ги виждаш тия газове
Колега дай да тръгнем от началото.Знаеш ли как се влиза в сервизното меню с настройките?Важно е?
Относно това къде можеш да видиш какви са стойностите в реално време-натискаш set след това 2 пъти бутон 6 и пак set, и наблюдаваш обороти на вентилатор,дозата на пелети,градусите на водата,градусите на изгорелите газове и времето до следващия цикъл( било то самопочистване или др.)
Поздрави.
P.S. Ще помагаме ,но трябва първо да се научиш менюто кое за какво е.Темата за настройки на BURNIT 23 kW ще ти бъде доста полезна.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: