• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
benimm8808 - специалист
pikelll написа:
Тъпи въпроси няма!

Лично аз гледам да си я почиствам всеки ден. Има изключения като дни в които не работи, много и тогава е почиствам през два три дни.
Дори си правя преценка, дали да не започвам да я почиствам когато ми се напълни почти пепелника за пепел. И така съм пробвал и нп.
Производителя съветва всеки ден да се чисти!
Тука пак си е въпрос на личен избор според мен.
Колега виждам ,че я ползваш повече време камината- в тоя ред на мисли на колко време я чистиш основно - след колко тона пелети.Какво ти казаха при инсталацията.
filmatoplo - майстор
Колкото по често по добре ,аз чистя вътре през вратата всеки ден ,умръзна ми но вече го правя по навик .Основно всеки месец ,и тук ми писна да свалям кюнците и да ги чистя на терасата ,ама няма как ,избърсвайте и датчика за димните газове ,намира се на отвора на изхофа на вентилатора .
Ивайло Аспарухов - напреднал
Възможно ли е изходящите газове да са ми високи от голяма тяга на комина?
pikelll - специалист
benimm8808 написа:
pikelll написа:
Тъпи въпроси няма!

Лично аз гледам да си я почиствам всеки ден. Има изключения като дни в които не работи, много и тогава е почиствам през два три дни.
Дори си правя преценка, дали да не започвам да я почиствам когато ми се напълни почти пепелника за пепел. И така съм пробвал и нп.
Производителя съветва всеки ден да се чисти!
Тука пак си е въпрос на личен избор според мен.
Колега виждам ,че я ползваш повече време камината- в тоя ред на мисли на колко време я чистиш основно - след колко тона пелети.Какво ти казаха при инсталацията.
Гледам в рамките на един месец да я почиствам основно. Малко трудоемко си е...
Експериментирах да не я почиствам два месеца! И после видях повече зор с почистването.(Прахта е повече в отделението на топлообменника) И за това държа да си я почиствам всеки месец.
Когато я пускаха не си бях в къщи и не ми каза нищо инсталатора. В ръководството пише, че е желателно всеки месец, или когато приключи сезона.
От личен опит и за мое удобство мисля, че в рамките на един месец си е добре :) така забелязвам и по добро горене!
filmatoplo - майстор
Може ,и от .
Не почистени тръби.
От висока тяга.
От висок вентилатор.
Ивайло Аспарухов - напреднал
filmatoplo написа:
Може ,и от .
Не почистени тръби.
От висока тяга.
От висок вентилатор.
Почиствам всеки ден.Отварям и предния горен капак и издърпвам и пускам няколко пъти.Да намаля ли N-9-2 сега ми е на нула.Настройките са ми:
1-1,2/1440
2-1,6/1550
3-2,0/1660
4-2,5/1770
5-3,0/1840
С тези настройки варира от 130 до 165 градуса.
pikelll - специалист
filmatoplo написа:
Може ,и от .
Не почистени тръби.
От висока тяга.
От висок вентилатор.
Извинявай, че се отклонявам от темата "ЛИЛИ" Искам да те попитам, баджанака ми е с котел Бош. Има моменти в началото на запалване да му изпушва котела. Може ли да кажеш от къде идва този проблем? Благодаря предварително!
Ивайло Аспарухов - напреднал
dier написа:
1- 1,1 / 1420
2- 1,6 / 1550
3- 2,0 / 1660
4- 2,5 / 1770
5- 3,0 / 1840
tipe pellet -05
tipe chimney 00

На всякъде съм с термо глави сложени на 4, с изк. на банята, отоплявам 80кв., вкл. и 120 литров бойлер който е със солар и ел. управление към камината за до подгряване, последен етаж от къща без изолация, направо си топля гълъбите, със сменена дограма, разхода в момента е около чувал за 13ч. по температура на водата е камината 60гр. без да гаси, за около 1,30ч. достига 60гр. и до изк. е в модулация непрекъснато като рядко вдига 2-3 степен за около час един два пъти най много. Темп. в жилището е 23гр.
На 1-ва степен колко пелети ти харчи на час?
dier - напреднал
Около 1кг. на час, само на първа обаче.
Ивайло Аспарухов - напреднал
dier написа:
Около 1кг. на час, само на първа обаче.
А каква t на водата държи на 1-ва?
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: