• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Pavkata_svt - специалист
Здравейте,монтирах си диф. термостат ДТ 3.1.1 между котел на твърдо гориво и бойлер 200л. с долна серпентина.
Колебая се термостата какво да управлява.
Електромагнитен клапан,термо глава с ел.управление с нагряване или друго предложено от вас.Нещата които разглеждам са на цени 70-110лв.

Молбата ми е някой запознат с темата да обясни + и - на различните варианти.
Връзката е 3/4".
Благодаря за вниманието.
Прикачен файл:
Screenshot_20170207-192005.png
Прикачен файл:
Screenshot_20170207-192312.png

Прикачен файл

Screenshot_20170207-192005.png Със съответното долнище
LazarGanev - "Велик майстор"
А твоето желание какво е?
Pavkata_svt - специалист
Диференциалният термостат да отвори клапан за да може по-топлата вода от котела да стопли бойлера, а когато водата в котела е по-студена от тази в бойлера въпросният клапан да се затвори :-D .В момента затварям обикновен спирателен кран.
Та въпросът ми е какъв да е клапана.Всичко друго е инсталирано, но без клапан си имам един скъп термометър :wink: .
Последна промяна от Pavkata_svt на пет фев 10, 2017 5:13 pm, променено общо 2 пъти.
Evgeniy - майстор
Цитираният клапан има минимално работно налягане 0.1 Mpa, което е 1 бар... Помпата няма да може да го отвори даже.
Най чисто е кранче със задвижка.
nnikbg - специалист
Ей такъв като на снимката ще сложиш, вече 5 сезона го експлоатирам.
http://www.romstal.bg/%D0%B4%D0%B2%D1%8 ... 06572.html нещо такова , може да намериш и по евтини.
Един съвет от мен.
Последователно на ДТ-то свържи един термостат , който да ти ограничи максималната температура в бойлера.

Прикачен файл

IMG_20170210_171327.jpg
Pavkata_svt - специалист
Благодаря за съветите до тук.
Диф. термостат ДТ3.1.1 има програмируема максимална температура на бойлера.
nnikbg - специалист
Pavkata_svt написа:
Благодаря за съветите до тук.
Диф. термостат ДТ3.1.1 има програмируема максимална температура на бойлера.
Супер, значи няма какво толкова да го мислиш. Бягай купувай една ел. задвижка и в понеделник да си се похвалил с работеща система. :rock: :-D
Pavkata_svt - специалист
Не успях за Пинеделник :) .Системата работи.Купих трипътен клапан с термоглава HERTZ -68лв.Някига може и да прорабити като трипътен...
Благодаря на всички.

Прикачен файл

20170214_204451.jpg

Прикачен файл

20170214_204419.jpg
naskov - майстор
Можеше и най-обикновен термостатичен радиаторен вентил :wink:
Pavkata_svt - специалист
Не бях сигурен да ли ще има достатъчен дебит.
Този който сложих е 1" заради отвора на самия клапан, с преходи 3/4 за присъединяване.Радиаторните които гледах са1/2 и отвора вътре ми се стори малък, а на 200 литровия бойлер серпентината е около 7KW при 80гр. вода и студен бойлер и трябва дебит за да стопли по-бързо-може и да не съм прав,ако някой има точна информация за мощност на серпентини нека сподели-бойлера е Елдом долна серпентина.
А и този дойде с куриер заедно с други покупки,иначе трябваше да губя време да търся,а ми е кът(времето).
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за клапан м/у бойлер и котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: