• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
idealist - специалист
Жоро_Георгиев написа:
Не знам колко е топлоносителя, не е много, камината четири конвектора от най малките и два радиатора по 10 глидера височина 50.
Разширителя е монтиран в камината, спорен мен е от най малките или 6 или 8 литра, в момента е напомпан на един бар при студена система, не знам колко е бил фабрично. Камината е MCZ Primula 21 Kw.
Тая мощност от 21 клв. не е ли множко ?
'щото тоя шум най-вероятно е кавитация.
Жоро_Георгиев написа:
РС е напомпан на 1 bar при изпуснато налягане от системата. Преди да изпусне обаче разликата между наляганията в топла и студена система беше най много 0.5 bar сега е 0.8 ...
Жоре, не виждам друга причина, освен повреда в РС или манометъра.
Трудно се смята обема на отоплителната инсталация, но лесно се измерва-имаш водомер.
След като знаеш обема на инсталацията, съдинката 10-12%, аз препоръчвам 20%. Можеш да добавяш колкото ти душата иска, както и Шопа отговори.
От Филматопло съм приел, че предналягането на съдинката е на половина от налягането на системата в студено състояние.
Грундфос препоръчват предналягане с 0.2 бара над статичното.
Съобразявам се и с това.
При така изпълнена хидравлика-пневматика,манометъра почти няма да се отклонява при изстиване и затопляне.
Като свърши отоплителният сезон, трябва да си провериш съдинката и ако искаш, да добавиш още една.
andy_forresite - майстор
Провери филтъра и превключи помпата на по-висока степен да превърта водата по-бързо.
В документите на камината пише колко бара да е на студена система. Нататък не те интересува.
andy_forresite написа:
Провери филтъра и превключи помпата на по-висока степен да превърта водата по-бързо.
В документите на камината пише колко бара да е на студена система. Нататък не те интересува.
Здрасти, Анди! Вече ми липсваше.
Жоро_Георгиев - помощник
Здравейте, благодаря на всички за съветите. Всъщност снощи намалих помпата на първа степен. Явно е била доста висока. Напълних системата на 1.2 bar. Шума изчезна, в момента системата работи на 1.7 bar разлика между топла и студена 0.5 bar, точно толкова колкото пише в книжката на камината. Но вентила на РС изпуска по малко така че на пролет ще се сменя.
  • 1
  • 2

Тема "Проблеми с инсталация за отопление." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: